ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שחזור זה שחזור 

שחזור זה שחזור

 
 
אהוד קינן

עדכון פנקס הכתובות במייל, כיווץ טוב ובחינם, שחזור קבצים שנמחקו ומשחק שחמט קטן אבל מאתגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Restoration

 
קורה לא פעם שמוחקים קובץ מהר מדי – סל המחזור יכול להיות מעצבן, אז מתוך הרגל לוחצים על Shift+Delete ועוקפים אותו. או אז, אי אפשר לשחזר קבצים חשובים אם נעשתה טעות תמימה. כאן באה לעזרה תוכנת Restoration המצוינת.
 
מבלי להיכנס יותר מידי לתיאורים טכניים משעמים, כאשר מוחקים קובץ, הוא לא נמחק לגמרי עד שקובץ חדש דורס את מקומו בכונן הקשיח. התוכנה עובדת על שיטת המחיקה הזאת, סורקת את כל המקומות שמוגדרים כריקים ומנסה לדלות משם חלקי קבצים. ככל שעוברים פחות שינויים במחשב (בעיקר שמירה או יצירה של קבצים חדשים) מאז מחיקת הקובץ, הסיכוי לשחזר אותו גבוה יותר, והתוכנה לא מאכזבת. בהפעלה, לאחר סריקה ארוכה תקבלו רשימת קבצים ישנים ומחוקים שאפשר לשחזר, חלקם באופן מלא, וחלקם, מה לעשות רק באופן חלקי.
 
גירסה: 2.5.14
רשיון: חופשי
גודל: 193kB

הורידו כאן
 
 

זה כדאי – Tugzip

 
בתוכנת הכיווץ הפופולרית Winzip קופץ חלון בכל הפעלה ומבקש ללחוץ על כפתור "I Agree" שמחליף מקום בכל פעם. הם לא סתם רוצים לעצבן, הם רוצים כסף. תחליף חינמי ולא פחות טוב למשימות הכיווץ שלכם הוא תוכנת tugzip. הוא תומך כמעט בכל סוגי הכיווצים שקיימים, וידע להתמודד גם עם דברים שכווצו ב-Winzip.
 
בר ניווט מצד ימין יקל על הדפדוף בין כל הקבצים והתיקיות, ואשפים שונים יעזרו לכם לכווץ כל דבר במספר שלבים. תוכלו, כמובן, ליצור קבצים שנפתחים מעצמם, ללא תלות בתוכנה שנמצאת במחשב היעד. לעומת המתחרה הגדולה שלה, כאן תוכלו גם ליצור קובץ כזה שלא ייפתח מיד, אלא יציג רשימה של הקבצים בפנים, מהם תוכלו לבחור את אלה שברצונכם לפתוח.
 
גירסה: 2.0
רשיון: חופשי
גודל: 3.86mB

הורידו כאן
 

להישאר מעודכנים – Plaxo

 
קשה לעקוב אחרי כל פנקס הכתובות של הדואר האלקטרוני. לשם כך פותחה התוכנה הבאה. היא מלבישה את עצמה על גירסת האאוטלוק שלכם ומתחילה לפעול. בשלב הראשון, התוכנה מציגה את רשימת הכתובות שלכם, ממנה אתם בוחרים את אלה שברצונכם לעדכן. האנשים שאיתם התכתבתם הכי הרבה יופיעו בראש הרשימה. כל אחד מהם יקבל הודעה אישית שאותה תנסחו בשלב השני.
 
לבסוף, תוכלו לצרף את הכרטיס האישי שלכם, אם יש לכם פרטים לעדכן אצל החברים. כשישלחו חזרה את השינויים, יתעדכן פנקס הכתובות ותקבלו על כך הודעה. אם גם הם יתקינו את התוכנה, היא תתקשר עם שלכם ותבצע בעצמה את השינויים הרלוונטיים.

חשוב לציין: יכול להיות שלחברה המפיצה את התוכנה תהיה גישה לכתובות שלכם. עם זאת, הם מתחייבים בתנאי הרשיון שלא ייעשה כל שימוש במידע הזה ללא רשותכם. על אחריותכם.
 
גירסה: 1
רשיון: חופשי
גודל: 500kB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Soft Chess

 
משחק השחמט הבא אמנם איננו מגיע לרמה של כחול עמוק, אבל הוא מאתגר מספיק. הוא פותח על ידי יוצר עצמאי מרוסיה, ויחסית לגודלו הקטן (מאוד) הוא די מתוחכם ונותן מבחר אפשרויות. ניתן להחזיר מהלכים אחורה, גם עד תחילת המשחק, וזאת מכיוון שכל המהלכים נרשמים ונשמרים. אם אתם רעים, וחשקתם לרמות את התוכנה, תוכלו לעצור את השעון על ידי לחיצה על הריבוע שמתחת לרישום המהלכים.
 
לפני המשחק ניתן להחליט כמה מהלכים קדימה יחשוב המחשב – ובהתאם לזה יהיו זמן המחשבה שלו ורמת הקושי שלו. אם הוא מתחיל לחשוב יותר מדי ולעצבן, או אם חשתם בסכנה מיידית, כפתור המשולש יכריח אותו לשחק מיד ולהחליט. אם מעניין אותכם גם לנקד את המשחק, תוכלו לשנות את הגדרות הניקוד ולשפר את ביצועיכם בפעם הבאה.
 
גירסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל: 167kB

הורידו כאן
 

עדכוני גירסאות

דפדפן הקוד הפתוח, מוזילה, יצא השבוע בגירסת בטא חדשה ובה תיקוני באגים שונים.

הדפדפן הטוב והמהיר אופרה תיקן את בעית ההיפוך בעברית בגירסתו החדשה שיצאה היום.
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by