ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מפחד מאנשים סינתטיים? 
 
 
מערכת חיים ברשת

תאגיד הממומן בידי סוכנות הביטחון DARPA מפתח תוכנה שתדמה חשיבה קוגניטיווית של אנשים במתן ייעוץ וניתוח בעיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מחקר של תאגיד Sandia העובד במימון סוכנות המחקר לפרוייקטים הגנתיים מתקדמים (DARPA) מפתח מערכת ממוחשבת חדשה שתדמה מנגנון חשיבה אנושי. כך דווח ב-Wired.

במהלך חמש השנים האחרונות, צוות בראשותו של הפסיכולוג הקוגניטיווי כריס פורסיית', עובד על יצירת מכונות עם אינטיליגנציה מלאכותית. המחשבים יוכלו לסייע למשתמשים לנתח בעיות ולקבל החלטות תוך שימוש במנגנונים המדמים חשיבה אנושית, כמו הסקת מסקנות וזכירת התנסויות קודמות עם המשתמשים.
 
 
הצוות של פורסיית' התחיל כצוות מחקר לשימושים ביטחוניים של תוכנה המסוגלת לדמות חשיבה קוגניטיווית של בני אנוש. התוכנה היתה אמורה לקבל פרופילים של מנהיגים פוליטים או אוכלוסיות שלמות, ולחזות את תגובותיהם העתידיות במגוון מצבים אפשריים.

במהלך הפיתוח השתנה כיוון המחקר, לאחר שפורסיית' נזקק לעזרה בתיכנות, וביקש סיוע ממתכנתים ממעבדת הרובוטים של התאגיד. הם, משראו כי הטכנולוגיה יכולה לשמש ליצירת מכונות עם אינטיליגנטיה מלאכותית, ביקשו להסיט את כיוון המחקר מיצירת "אנשים סינתטים" ליצירת מחשבים שיוכלו לדמות חשיבה אנושית.

"היינו רוצים לקדם את השימוש בסימולציות, ובפרט סימולציות המערבות "אנשים סינתטים", לנקודה שבה זה כחי פרקטי שיכול להיות בשימוש בידי כל אחד כדי לענות על מגוון שאלות מחיי היום יום", אומר פורסיית'.

כאשר שני בני אדם נפגשים, זוהי אינטראקציה בין שתי ישויות קוגניטיוויות, שיודעות מה יודעת האחרת ומה היא לא, וזוכרת התקשרויות קודמות לנתינת קונטקסט לתקשורת נוכחית. כזו חשיבה מנסים לדמות פורסיית' וצוותו, כדי לשלב במחשבים פעולות קוגניטיוויות לפי מודל אנושי שיאפשרו למכונה איטנאציה עם המשתמש באופן שידמה לתקשורת בין ני בני אנוש.

זה נשמע מצוין, אבל זוכרים מי מממנת את הפרוייקט? הלוא זו DARPA, הסוכנות שמימנה את תוכנית המעקב אחרי האזרחים, LifeLog. וכשפורסיית' מציג את היתרונות של המערכת כשהוא אומר שמדובר ב"עוזר שצופה בכל מה שאתה עושה, לומד כל מה שהוא יכול עליך ועוזר לך בכל דרך שיוכל", זה נשמע, אפעס, קצת לא נוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by