ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה רוצה לראות לכם את הלבן בעיניים 
 
 צילום אילוסטרציה, מתוך הסרט ``ברזיל``   
 
מערכת חיים ברשת

מי שיבקש ויזה למדינה ייאלץ לעבור בדיקה באמצעות טכנולוגיה פולשנית; מחר יפורסם הדו"ח על הגירה בלתי חוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה נסגר עם הבריטים האלה? בזמן האחרון נראה שקובעי המדיניות הולכים לישון עם '1984' מתחת לכרית במקום עם מגזיני S&M מחממי לב, כמו שאר האנשים השפויים בעולם. המדינה שילדיה עוברים סריקת עינית כדי לקחת ספרים מהספרייה, ושממשלתה מתכננת להטמין בכל מכונית שבבים שילשינו על עבירות תנועה, מתכננת עליית מדרגה.

בריטניה, כמו שאר מדינות מערב אירופה, היא מדינה עשירה. אפילו מאוד עשירה, אם משווים אותה לארצות מוכות הדם והיזע באפריקה או במזרח אסיה. האינטרס של מדינה כזו היא לשמור את אוצרותיה לעצמה, ולנצל את היתרון הכלכלי שלה כדי להנציח אותו ולהפוך לעוד יותר עשירה.
 
 
במצב כזה נורא מפחיד אותה שכל מיני אנשים עניים ומוכי גורל יגיעו אליה וילקטו מעט מהפירורים הכלכליים שנופלים משולחנה. כל כך מפחיד אותה, שהיא מוכנה לאמץ שיטות אורווליאניות כדי למנוע ממאורעות שכאלה לקרות.

היום הודיעה ממשלת בריטניה כי אנשים שרוצים לדרוך על אדמת הארץ המובטחת, ומנסים להשיג ויזה לשם כך, ייאלצו לספק תביעות אצבעות ולעבור סריקת פנים וסריקת עינית, כדי להוכיח שהם לא מנסים להיכנס למדינה באופן בלתי חוקי. כך דווח ברויטרס.

ההודעה הגיע היום לפני פרסום הדו"ח על מבקשי מקלט מדיני שנכנסו למדינה. הדו"ח צפוי לעורר דיון ציבורי נרחב באפשרות לקבלת מקלט מדיני, דיון שכרגיל יגלוש למחוזות קסנופוביים ופופוליסטיים.

כמו כן נמסר כי החל מ-2005 יעברו דרכוני המדינה לשיטות זיהוי דומות, כדי להוריד את כמות מקרי הזיוף. שר הפנים, דיוויד בלנקט, אומר כי השימוש בטכנולוגיה ביומטרית (שיטת זיהוי לפי פרמטרים ביולוגיים) יכול "לעזור בעצירת ההגירה הבלתי חוקית ואת ניצול אופציית המקלט מדיני" לכניסה לא חוקית למדינה.

פיילוט של הפרוייקט כבר החל בסרי לנקה, שם נדרשים כל המבקשים להיכנס לבריטניה לעבור זיהוי בטכנולוגיה ביומטרית כדי להבטיח שהם מי שהם טוענים שהם, וכדי שחלילה לא ינצלו את טוב ליבם של האדונים מרחוב דאונינג כדי להשתכר יותר מדולר ליום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by