ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אמאזון תובעת צדק 
 
 הצדק לא הולך ברגל   
 
מערכת חיים ברשת

אמאזון החליטה שנמאס לה מטרמפיסטים. החברה הגישה תביעות כנגד 11 חברות שהשתמשו בשמה ללא אישור כדי לעבוד על לקוחות באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אמאזון הודיעה אמש (ג') כי היא הגישה תביעות משפטיות כנגד 11 משווקים מקוונים אשר מואשמים כי שלחו אימיילים מוסווים אשר נראו כאילו אמאזון עצמה היא זו ששלחה אותם לצרכנים.

אמאזון, החנות הקמעונאית הגדולה ברשת, חליטה לסגור את הבאסטה לכל אלו שתופסים עליה טרמפ ע"י "ספופינג" (Spoofing), שימוש בתחבולת שיווק שמטרתה מכירת שירותים ומוצרים ללקוחות תוך כדי הונאה. "כאות אזהרה לאחרים, התביעות גם מציגות דרישה לפיצויים על סך מיליוני דולרים" נמסר בהודעת החברה.

התביעות הוגשו בימים שני ושלישי בשבעה בתי משפט מחוזיים שונים ברחבי ארה"ב ובבית המשפט העליון לצדק שבאונטריו, קנדה. דיווח של אתר wired.
 
 
ספופינג נמצא בשימוש מזה זמן רב ומדובר בדרך פעולה שפגעה כבר במותגי אינטרנט גדולים כגון אמאזון, יאהו ו-eBay. הספופינג משתולל כמו מגיפה בעיקר בשל הצמיחה העצומה של תופעת הספאם. חלק מתביעותיה של אמאזון מכוונות גם כנגד מפיצי ספאם.

בו בזמן הודיעה אמאזון כי היא גם עבדה בשיתוף עם הפרקליט הכללי של ניו-יורק לצורך הגשת כתב אישום פלילי באשמת התחזות כנגד חברת E.B.A Wholesale, מפעילת אתר cyebye.com. חברה זו הודיעה כי הסכימה לתשלום פיצויים על סך $10,000 למדינת ניו-יורק, לשמור רישומים של פעילויותיה ולהפסיק להשתמש בשמות של חברות אחרות כחלק מהשיווק שלה ללא אישור מתאים. החברה גם הגיעה להסכם פשרה עם אמאזון על סכום שלא פורט בעיתונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by