ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרופילו של האקר 

פרופילו של האקר

 
 
ג`ון וורנסביץ

ג'ון וורנסביץ', פעם האקר והיום מנהל האתר "AntiOnline" וצייד ההאקרים המוביל בעולם, מאפיין את ההאקרים שגרמו לנפילת יאהו!, אמאזון ושאר האתרים הגדולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם הוא בקטלוג של אנטיאונליין? אהוד טננבאום, האנאלייזר
 גם הוא בקטלוג של אנטיאונליין? אהוד טננבאום, האנאלייזר   
AntiOnline מתחזק מאגר מידע הכולל מידע על 7200 "האקרים". אנו מקטלגים את האנשים הללו בהתאם לכינוים ברשת, ותיאורו של כל אחד מהם כולל מידע על התקפות קודמות, חברים, אויבים, תחום התמחות, עניין פוליטי, חומרים כתובים ומידע נוסף. את מאגר המידע הזה בנינו בעזרת מעקב צמוד אחרי יותר מ140 אלף פורומים, וועידות מקצועיות ואתרים שונים הקשורים לקהיליית ההאקרים.

בהתבסס על הנתונים שאספנו, כתבנו פרופילים אופיינים של האקרים. אספנו וקיטלגנו שורה של מצבים וסיטואציות והשוונו עם מקרים דומים בעבר בכדי לנסות להבין ולחזות את המקור, המוטיבציה והטכניקה בה השתמש האקר זה או אחר.

תוך שימוש במתודות אלה, הצליח AntiOnline לאתר יותר ממאה האקרים אשר גרמו נזק או גנבו מידע, וזאת למען ארגונים כגון הFBI או משרד ההגנה האמריקני. כך לאחרונה חשפנו את ההאקר שעמד מאחורי הפריצה לCDUniverse.com, שכללה את גניבתם של יותר מ300 אלף מספרי כרטיסי אשראי.
 
בהתאם לכך, החלטנו לפרסם פרופיל של האנשים שעומדים מאחורי ההתקפה האחרונה. אנו מקווים שאפשר יהיה להשתמש במידע זה בכדי לאתר את האנשים המעורבים בפריצה ולחנך את הציבור בכל מה שנוגע לנושאים שונים שההתקפה הזו העלתה.
 

מספר המחשבים שהשתתפו בהתקפה: בין 75 ל100

מאייקונות קהילת ההאקרים, קווין מיטניק
 מאייקונות קהילת ההאקרים, קווין מיטניק   
ישנם "מומחי אבטחה" המצוטטים במדיה הטוענים כאילו עשרת אלפים מחשבים היו מעורבים בתקיפה. במילים פשוטות, זו טיפשות. הרעיון כאילו האקר או האקרים פרצו לעשרת אלפים מחשבים, התקינו עליהם תוכנות פריצה, ואז הצליחו לשלוט בכולם ממחשב מרכזי אחד, הוא אבסורדי לחלוטין. כל האקר היה משתעמם מהתהליך המייגע הרבה לפני שהיה מגיע לאלף מחשבים, לא כל שכן למספר גבוה מכך. כמו כן, הסיכון שבהיתפסות עולה עם כל מחשב אליו חודרים, ואף האקר לא היה לוקח את הסיכון הכרוך בפריצה למספר כה גבוה של מחשבים.

בהתאם לדיווחים שפורסמו בידי "יאהו", מספר המחשבים התוקפים מוערך בכחמישים. על ידי שימוש במספר הזה ובמספר המחשבים הנוספים שההאקרים נזקקו להם בכדי להפיל כמה אתרים בו זמנית, מגיעים למספר הנע בין 75 ל100.
 
 
אם לסמוך על ניסיון העבר, מירב הסיכויים הם שההאקרים השתמשו במחשבי אוניברסיטאות או מחשבים ממשלתיים (בפרט מחשבים המופעלים בידי NASA ומוסדות מחקר אחרים) ותאגידי טכנולוגיה גדולים (ובפרט מחשבי חברת "סאן מיקרוסיסטמס"). לפי המידע שבידינו, לפחות תריסר מהשרתים בעלי החיבור המהיר של "סאן מיקרוסיסטמס" נשלטים כעת בידי האקרים שהדליפו את אפשרות השימוש במחשבים אלו להאקרים אחרים בשבועות האחרונים.

שרתים עם גישה מהירה לרשת שמתופעלים בידי חוקרים ממשלתיים הוכיחו בעבר כי הם מהווים מטרות קלות להאקרים. אנו חושדים כי מחשבים מNASA ומסאן, כמו גם ממספר אוניברסיטות, היו מעורבים במיתקפה. בגלל היותן מנוטרות בתכיפות וברמה גבוהה, אפשרות השימוש ברשתות צבאיות חזקות לצורך הפריצה לא נראית סבירה.
 

ההאקרים המעורבים ממוקמים בארה"ב

בגלל מידע מסויים שהתקבל בAntiOnline, אנו מאמינים שלפחות רוב, אם לא כל, האנשים המעורבים בפריצה ממוקמים כרגע בארה"ב.
 

המוטיבציה של ההאקרים: חברתית

ריצ`רד פרייס, האקר בגיל העשרה שפרץ למחשבים סודיים ביותר של חיל האוויר האמריקני
 ריצ`רד פרייס, האקר בגיל העשרה שפרץ למחשבים סודיים ביותר של חיל האוויר האמריקני   
מאגר המידע ההאקרי של Antionline מחלק את ההאקרים ל5 קטגוריות. אנו מאמינים שהמעורבים בפריצה זו שייכים למה שאנחנו מכנים "קבוצה 1" או "בעלי מוטיבציה חברתית". רוב ההאקרים משתייכים לקבוצה זו. אלמלא ההאקינג, האנשים ששייכים לקבוצה זו היו מרססים כתובות גרפיטי על קירות ובניינים. הם פורצים בכדי לזכות במקובלות חברתית, תחושה של עליונות, או תחושת שליטה.

איננו מאמינים שהמוטיבציה לפריצה היא פיננסית (פריצה שנועדה להוריד את ערכן של החברות המעורבות, לקנות את המניות בשפל ולמכור אותן כשהמנייה חוזרת לערכה הגבוה). גם אם מתעלמים מכל הידע שיש לנו על אופיים של האקרים, הרי שפריצה של מספר אתרים, כגון E*trade וyahoo ולא רק Buy.com, למשל, איננה הגיונית. הצעד הכלכלי ה"הגיוני" ביותר היה תקיפת אתר אחד בלבד: אם משתקים אתר אחד בלבד, במקום לחלק את המאמצים על מספר אתרים גדולים, הנזק הפיננסי למנייתו של אותו אתר היה גדול בהרבה.
 
כמו כן, היו ספקולציות במדיה כאילו הפריצה נעשתה במטרה להפסיק את התמסחרותה של האינטרנט. במילים פשוטות, לא סביר שמישהו יאמין שהורדת "יאהו!" לשלוש שעות תגרום לפתע לכל החברות שנכנסו לאינטרנט לצאת ממנה לאלתר.

תיאוריה נוספת טוענת שהפריצה הייתה אקט טרוריסטי. תיאוריה זו אינה סבירה במיוחד, היות שיש יעדים יותר קלים שפריצתם תגרום ליותר פאניקה בציבור מאשר האתרים שנפרצו.

בהתאם למסקנותינו, אנו מתכוונים לחפש במאגר המידע שלנו רמזים המובילים להאקרים ולאנשים מסוימים שהפרופיל שלהם מתאים לתכונות שתוארו למעלה. כל המידע שפורסם כאן הועבר לרשויות המתאימות לפני פרסומו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by