ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין היום אינטרנט, יש שביתה 
 
 
מערכת חיים ברשת

מאות אתרים יסגרו את הבסטה ויציגו עצומה נגד חוק זכויות יוצרים אירופי במקום דף הכניסה; במקביל תתקיים הפגנה אנושית נגד החוק בבריסל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למעלה מ-600 אתרים יסירו את עמודי הכניסה שלהם במחאה על חוק זכויות יוצרים שהאיחוד האירופי מנסה להכניס, לקראת ההצבעה הסופית על החוק ב-1 בספטמבר. ההפגנה הוירטואלית תתקיים במקביל להפגנה חוץ-וירטואלית (יש שיכנו את זה "במציאות") שתתקיים ביום ד' בבריסל. כך דווח ב-ZDnet.

החוק, שארגונים שונים מכנים "DMCA על סטרואידים", יאפשר הוצאת פטנטים על תוכנות ומהלכים עסקיים. לפי הארגונים שישתתפו בהפגנה, הטיוטה הנוכחית של החוק לא תאפשר תחרות הוגנת בתחום התוכנה, ויגרמו לקריסת חברות קטנות יותר.
 
 
הקרן לתשתית מידע חופשי (Foundation for a Free Information Infrastructure), שמארגנת את ההפגנה, מבקשת מאתרים להציב במקום דפי הכניסה שלהם עצומה או קריאה לפעולה נגד ההצעה. ההצעה שתאפשר הוצאת פטנטים על יישומי מחשב, שתובא בפני הפרלמנט האירופי ב-1 בספטמבר.

מאז שהתחילו עם הקמפיין נגד החוק, הצטרפו ליוזמה 7,000 ארגונים וחברות, ועל העצומה חתמו כ-170,000 אנשים. "מובילים בקהילה המדעית ובקהילת עסקי התוכנה מגנים את הצעת החוק מכל כיוון שהוא. ועדיין, ביוני אימץ הפרלמנט האירופי את ההצעה עם תיקונים נוספים שהופכים אותו לגרוע יותר", אמר בנימין הנריון, אחד ממארגני ההפגנה.

במקביל תתקיים גם הפגנה מול הפרלמנט האירופי, ובה יישאו המפגינים שלטים עם הסלוגנים "software patents kill efficient software development" (למען השם, הם צריכים להשיג קופירייטר שמסוגל לדבר בפחות מחמש הברות למילה) ו-"innovation not litigation".

ארלין מקארתי (שם נאה למי שתומכת באינטרסים של התאגידים), חברת הפרלמנט האירופי מבריטניה שתומכת בחוק, אומרת כי החקיקה "תספק ביטחון חוקי למפתחי תוכנה אירופאים", ותגן על נכסיהם של חברות תוכנה קטנות. אולי היא מתכוונת לקטנות כמו מיקרוסופט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by