ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכל בגלל פסיק קטן 
 
 
גילי סופר

מה ההבדל בין צורב DVD לצורב שהוא גם DVD, אולסייל והמכרז הישיר נוסעות בכיוונים ההפוכים ולשם שינוי, יש אפילו מילה טובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כותב לנו anisman:
"בניגוד מוחלט לכתבה שלכם על תיקון מסך מ-19.8 אני נתקלתי במקרה הפוך לחלוטין. קניתי דרך האינטרנט (דרככם אמנם, אבל כל הטיפול בוצע ללא העזרות בכם) מסך מסקאל סוכנויות. המסך התקלקל, יצרתי קשר טלפוני עם החברה ופקידה אדיבה ענתה לי כי אין בעיה הם יחליפו את המסך, כאשר הייתה צריכה לקבל מסכים למחרת. היא הציעה לי שתי אופציות, לבוא אליהם ולקבל מסך או תמורת 79 ש"ח ישלחו לי מסך חדש . בגלל המרחק (אני גר באזור ב"ש והמחסן בבני ברק) העדפתי את האופציה השנייה. לאחר יומיים הפקידה התקשרה אלי ומסרה לי את מספר שטר המטען כך שאוכל לברר ישירות עם חברת השליחויות מתי יגיעו אלי ואכן מסך חדש הגיע אלי כמובטח והחברה לקחה חזרה את הישן. כך שלא הכל שחור ויש חברות שעומדות בהבטחות לאחריות ושירות”.

קודם כל לגבי זה שהמסך נקנה 'דרכנו': יש להניח שהכוונה היא לנטאקשן שגם היא, כמו נענע, בבעלות נטוויז'ן. עם זאת, היינו מאוד שמחים לו היו מאמינים לנו שאנחנו זוכים לחופש מערכתי מלא, ושלמען האמת יושבת פה חבורה שלא ממש מעניין אותה מה עושים בצד המסחרי של החברה – כל עוד נכנסת המשכורת. אנחנו מאוד שמחים שכתבת, כי גם פה לא חושבים שהכל שחור, ואם יש לנו הזדמנות לומר מילה טובה, מה טוב. מה גם שלגמרי במקרה, גילינו השבוע גם משהו פחות מחמיא על סקאל.
 

לשים פסיק זה קל, סקאל

 
לשים פסיק זה קל סקאל. הוא מעל הנקודה, ממש מימין לפ"א הסופית, עבודה קטנה של הזרת והוא בפנים. ולמה אנחנו מציינים את זה? כי מילא אם שוכחים לשים אותו בין המילה צורב לבין המילה מסך (פסיק) אבל אם שוכחים להקליד אותו בין המילה צורב לבין המילה DVD, זה כבר סיפור אחר לגמרי, כי אז זה יוצא צורב DVD, וזה מטעה. כמו למשל במחשב הנייד שאתם מוכרים פה.

למי שלא חיפש את האותיות הקטנות לגבי אותו קומפאק נייד שנמכר באתר סקאל, הסבר קצר על מה ולמה אנחנו מתעקשים על כל פסיק. א' (שמבקש לשמור על עילום שם) הזמין את המחשב הזה וגם שילם ממיטב כספו בהאמינו שאכן אותו לפטופ מצויד בצורב די.וי.די, ולא אלו פני הדברים - מה שיש בו במחשב הזה הוא 'קומבו', אפשר לצרוב דיסקים ואפשר לקרוא די.וי.די, אבל לצרוב די.וי.די אי אפשר. כך הסביר לנו איש התמיכה במקום העבודה של א' שנחלץ לעזרתו וניהל את הדין והדברים עם חברת סקאל עד שאלו (יאמר לזכותם) לקחו אחר כבוד את המכשיר חזרה וגם החזירו לו את כל כספו.

יתרה מזו, ממשיך איש התמיכה בכעס, במפרט הטכני מופיע כי למחשב זיכרון DDR בנפח 256 MB ובנוסף מצוין כי יש לו עד 64MB של shared video memory. מה שלא ממש ברור מהצגת הדברים הזו, הוא שבעצם מדובר כאן בזיכרון של 256 מגה שמתוכו יש הקצאה של 64 מגה לכל היותר לוידאו. "מה שמבינים מזה זה שיש 256 מגה ועוד 64". במילים אחרות, שים עליו unreal tournament 2003 – והוא לא יזוז.

רצינו להזכיר: יש מקצוע כזה, קוראים לו עורך תוכן. זה בדיוק האיש שבאחריותו לגשר על הפער בין הקונה מהישוב (העם העם) לבין אנשי המקצוע שגם אם תעיר אותם באמצע הלילה ידעו להסביר לך את ההבדל בין dvd-rw לבין dvd-r או CDRW. עורך תוכן. הוא גם האיש שאחראי לכך שלא יהיו שורות כמו "מכשיר !!! DVD". אז נכון, שלחו את כולם הביתה עם התפוצצות הבועה (כי הרי כולם יודעים לכתוב) אבל שווה לשים לב שההיי טק יוצא אט אט מן הבוץ.

מעל להכל נשארת התמיהה: למה לא מספיקה הערה והחזרת מוצר של לקוח, על מנת לתקן את הטעות המטעה? כולה פסיק.

אם כבר נכנסנו לאתר סקאל – אנחנו רוצים להזכיר לכם שהחוק מחייב פרסום של כל פרטי המוכרים באתר אינטרנט, כולל כתובתו. בקשו מעורך התוכן שיעשה את זה על הדרך. את מספר הטלפון של שירות הלקוחות של סקאל דווקא פרסמו באתר, הבעיה היחידה היא שלא ממש עונים שם. משלא התייאשנו גם כאשר טחנו לנו את הראש ברשימת מבצעים אין סופית, הטלפון פשוט נותק אחרי כעשרים דקות של המתנה מבלי שזכינו לשמוע קול אנושי חם.

תגובת סקאל:
"המחשב הנייד שרכש הלקוח מצויד בכונן משולב אשר מכיל צורב ומכשיר די.וי.די אמנם הכותרת בראש עמוד ההזמנה מציינת כי מדובר ב"צורב די.וי.די" ללא הפרדה, אולם במפרט הטכני אשר מפורט בתחתיתו של אותו עמוד מצוין במפורש כי מדובר ב"כונן משולב הכולל צורב ומכשיר די.וי.די .

אנו מודים על כי הלקוח הפנה את תשומת-ליבנו לאי-הבהירות בכותרת והיא תופרד בפסיקים במיקום המתאים. בנוגע לנושא הזיכרון, כפי שמצוין במפרט הטכני, המחשב הינו בעל זיכרון של 256 מגב בייט. בהתאם לכך, ניתן להפעיל דרכו כל קובץ עד לגודל זה ובנוסף להשתמש בפונקציה של shared video memoryעד לגודל של 64 מגה בייט. איננו מוצאים כי יש בכך אי-בהירות כלשהי שכן הלקוח קיבל בדיוק מה שמפורט בהזמנה. עם זאת, נבצע בדיקה נוספת באשר לנוסח המפרט הטכני ונדאג לערוך שינויים במידת הצורך".
 

עסקי דפוס: המכרז הישיר out אולסייל in

בזמנו נכתב שמגזין דה מרקר הוא אחד הפלאים: בעוד שרוב התכנים עושים את דרכם מן העולם המודפס אל העולם המקוון הוא עשה את דרכו בכיוון הפוך - מהעולם החדש אל העולם הישן. עכשיו אולסייל עושים את אותו הדבר (נקודותיים) בשבוע שעבר הודיעה החברה שתפיץ חוברת מכרזים לכ-700 אלף בתים בראש השנה. הניסיון לצאת מהרשת יעלה לחברה (שמחזור המכירות שלה אשתקד הגיע ל180 מיליון שקל) כמיליון דולר. בתוך כך פרסמה סיוון קלינגבייל ידיעה בעיתון הארץ לפיה חברת המכרז הישיר (אי ווין, דה ביד) מפסיקה דווקא את פעילות מכונות הדפוס ותשאר וירטואלית בלבד. מהידיעה עולה שיש מצב לקשיים במכרז הישיר, שנמצאת על פי 'הארץ' בארגון מחדש. נכון להיום אין מענה בטלפון במשרדי החברה בדיזינגוף סנטר. ננסה לתפוס אותם לשבוע הבא.

גילוי נאות: אתר נענע נמצא בבעלות חברת נטוויז'ן המחזיקה גם בחברת נטאקשן.

נפגעתם? דפקו אתכם? ראיתם מזימה שמתרחשת ברשת? יש לכם סיפור מרגיז לחלוק? כתבו לעגלה החשמלית ונשתדל לעזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by