ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תערוכת המשחקים האירופית יוצאת לדרך 
 
 אתר קרוזינג ידוע לגיקים   
 
הראל עילם, גיימר

הראל עילם נמצא בלונדון כדי להביא לנו את כל הפרטים העסיסיים על תערוכת המשחקים והמולטימדיה האירופית: ה-ECTS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם בעוד מספר חודשים יכריזו על תערוכת משחקים חדשה המתרחשת בלב הקוטב הצפוני ומציגה את כל המשחקים שהאלפים של סנטה הכינו לקראת חג המולד, אתם יכולים להיות בטוחים שיעברו רק מספר דקות לפני שהעורך שלנו יתקשר אלי ויגיד לי להכין את המזוודה. אבל אני מניח שאני לא צריך להתלונן – לפחות תערוכת ECTS מתרחשת בלונדון ולא בביב האשפתות האורבני הידוע בשום לוס אנג'לס, כמו אחותה הגדולה: תערוכת E3.

על מה לעזאזל אני מדבר? אני מדבר על תערוכת המשחקים והמולטימדיה האירופית שמתקיימת בלונדון ומתחילה מחר, כמובן. תערוכת ECTS. אם תערוכת E3 מיועדת לסקר ולתת חשיפה לחברות משחקים מסביב לעולם, אז ECTS מתרכזת בשוק האירופי. מאחר ומדובר בשוק המערבי הגדול ביותר בעולם (כלכלת אירופה עברה את זו של ארצות הברית), בהחלט יש מקום לתערוכה, ובמיוחד בהתחשב במצב של השוק האירופי בתחום המשחקים. כולנו יודעים עד כמה חברת המשחקים דורכות על האירופאים – עיכוב בשחרורים, חשיפה מועטה ואפילו מספר כותרים שאינם מגיעים כלל. גם אנחנו סובלים מהמצב, כי ישראל, לפחות כל שזה נוגע לדברים הרעים, שייכת לאירופה.

תפקיד התערוכה הוא לקדם את שוק משחקי הוידאו והמחשב האירופי שמתחיל לפרוח בשנים האחרונות. באופן פרדוקסלי, מרבית החברות הקטנות, בעיקר ממזרח אירופה, בוחרות להציג את עצמן דווקא ב- E3, שם הן משלמות סכומים אסטרונומיים עבור ביתן באולם זניח שאף אדם לא רואה. השנה, תערוכת ECTS צפויה לפרוח ולראות כמות מכובדת מאוד של מבקרים, ומי יודע, אולי החברות הקטנות ילמדו את הלקח לשנה הבאה.
 

לשחק לפני כולם

 
השנה, כמו בשנה שעברה, התערוכה בעצם מחולקת לשתיים – תערוכת ECTS המרכזית, אשר תתרכז כנראה במשחקים שמיועדים למחשב האישי, ואירוע נוסף ועצום בגודלו שכמעט שווה לזה של ECTS: תערוכת Playstation Experience (בחסות סוני) אשר תציג את משחקי הקונסולה של סוני ושאר הקונסולות המרכזיות. ביחד, שתי התערוכות (יחד עם עוד שרשרת של אירועים קטנים ונפרדים, כמו המסיבה של Activision), מתפרסים על פני שבוע. זהו שבוע המשחקים של אנגליה והוא מקבל חסות מהממשלה הבריטית. הנה מדינה שיודעת היכן להשקיע את הכסף שלה…

בתערוכה עומדות להשתתף כעשרים חברות משחקים גדולות. בעוד E3 היא בדרך כלל המקום להכרזות,ECTS היא האירוע שבה החברות מציגות את המוצרים שלהם לפני ההשקה בחג-המולד. מה שאומר פחות סרטונים ותמונות ויותר דמואים ורשמי משחק של ממש. איזה כיף!

בתחום משחקי המחשב, ניתן יהיה לצפות לתצוגות של מספר משחקים נחשקים במיוחד. חברת Valve, לדוגמא, הולכת להפיל אותנו על הרצפה עם עוד הצגה של משחק הפעולה Half-Life 2. אפשר רק לצפות שהחברה תבחר להדהים אותנו עם סרטון חדש, אך בהתחשב בזה שהמשחק אמור לצאת בעוד מספר חודשים, אולי יש גם מקום לגרסת הדגמה פעילה כלשהי? אפשר רק לקוות ולחכות בציפיה למה ש-Valve מכינה לנו.

שתי החברות הצרפתיות Vivendi ו-Ubisoft מציגות הפעם על פני שטח ענק ויראו לנו שלל משחקים. המצגת של Ubisoft תתבסס בעיקר על המשחק החדש והמבטיח בסדרת הנסיך הפרסי ועל - Far Cry, משחק פעולה מסקרן מאד. שני המשחקים נראים נפלא, ואפשר רק לקוות שהחברה תבחר להציג לנו, כראוי למשחקים שאמורים לצאת בקרוב, הרבה יותר סרטונים וגרסאות הדגמה. מבחינת Vivendi, אשר כוללת את מותגי החברות Sierra ו-Blizzard, אפשר רק לחכות בעניין ולראות מה הם מכינים לנו. למרות כל הקשיים של Vivendi היא נושאת באמתחתה כמה מותגים מבריקים. נוכל לצפות לראות את World of Warcraft ואת Middle Earth Online, ומי יודע איזה הכרזות והפתעות החברה מתכננת לנו.
 

ה-מקום לראות ולהראות

החברות הגדולות באמת,EA ו-Atari, יופיעו בצורה יותר סימבולית ובלי, לפחות בינתיים, הכרזות או הצגות מפתיעות. נוכל לראות משחקים כמו Driver 3, 2004 Fifa, UT2004 והמשחק החדש על בסיס הסרט השלישי של שר הטבעות. אלה הם מותגים מבטיחים למדי, אך אין פה שום דבר שיפיל אותנו מהכסא. הדבר היחידי שצד את עיני הוא ההבטחה של E3 להראות את המשחק החדש בסדרת Medal of Honor, משהו שבהחלט שווה לחכות לו. בסך הכל, החברות האלו עשו את שלהן בתערוכת E3 עם אולמות ענקיים והוצאה אסטרונומית, והסיבה היחידה שהם מגיעים גם ל-ECTS היא בעיקר כדי להפגין נוכחות.

יש עוד כמה אירועים מבטיחים. Nvidia, למשל, מבטיחה להדהים אותנו עם הכרטיס הגרפי החדש שלה והצגות של משחקים יפיפיים כמו S.T.A.L.K.E.R ו-Hidden and Dangerous 2. זוהי ההזדמנות של Nvidia לנסות ולתפוס שוב את הפסגה – לאחר שבמשך מספר חודשים היא פיגרה אחרי המתחרה שלה: ATI. בתערוכת E3 החברה הדהימה אותי בפעלולים הגרפיים שלהם, ועכשיו נקווה שהיא תעשה זאת שוב. תמונות מובטחות.

ב-Playstation Experience נוכל לראות כמה חברות חשובות מאוד בתחום, כמו Midway, Konami, Capcom ו-Sega, אשר יציגו לנו משחקים מבטיחים במיוחד כמו Castlevania, Metal Gear Solid 3, המשחקים החדשים של Maximo ו-Resident Evil, ועוד. בסך הכל, יוצגו כאן כמה משחקים מאד מבטיחים ויראו בדיוק למה הפלייסטיישן 2 היא הקונסולה הפופולארית והמצליחה ביותר בעולם – בגלל הגיוון. למען הנוחות, התערוכה הזו מתרחשת בדיוק עם סיום תערוכת ECTS, כך שהיא תקבל את היחס הראוי לה מכלל העיתונאים – כולל אותי, ואני מבטיח לכם שתקבלו את כל המידע המובטח על משחקי הקונסולות החדשים שבדרך.
 
 

ההזדמנות של החברות הקטנות

האם זה הכל? רחוק מזה. אפשר לצפות שחברות אנגליות מקומיות, כמו Lionhead ו-Rare, יופיעו בתערוכה. עכשיו, אחרי שמייקרוסופט רכשו את חברת Rare תמורת 375 מליון דולר, נותר לראות אילו משחקים חדשים הם הולכים להביא לקונסולת האקס-בוקס. כמובן שנשים עין גם על פיטר מולינו והמשחקים החדשים שלו (לא פחות מחמישה!), ויש גם שלל חברות קטנות אך מעניינות שכבר מציגות שם, כמו חברת Whiptail, המפיצים של המשחק האלים Postal, שעומדת להציג שני משחקים חדשים.

זהו. בשעות הקרובות אני הולך לעזוב אתכם, להמריא ולצאת לשבוע מטורף של פגישות, ראיונות וסיקורים – ובתקווה גם לראות את לונדון, אחת מהערים היפות בעולם. זוהי הפעם הראשונה שאני מבקר ב-ECTS, ואני מאוד סקרן לראות את האירוע. מערכת Gamer עומדת לעבוד קשה בשבוע הקרוב ולספק לכם חדשות וכתבות מהשטח עד ליום ראשון הבא, אז נסגר שבוע המשחקים עם סגירת תערוכת ה-Experience. נאחל לכולנו חשיפות מעניינות ומשחקים מדהימים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by