ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שדד בנק וברח באמצעות מכונית 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל מנסה להסביר שגראס לא קונים באיציק-ICQ, אלא אצל איציק-החבר החביב מהמושב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבוקר רעשו מקלדות העורכים במערכות החדשות. המשטרה תפסה חבורת ילדים שסחרו בסמים "באמצעות האינטרנט". בהתחלה חשבתי שנמצאה סופסוף דרך להעביר חומרים אמיתיים דרך הרשת ושהגיע הזמן שהמערכת תעבור בדק בית רציני. אחרי קריאה קצרה הבנתי ששוב מדובר באותו תרגיל ישן שבו מדביקים את המילה "אינטרנט" לכל אירוע שקורה בסביבת מחשבים.

בואו נבהיר משהו אחד: מחשבים לא אונסים, לא סוחרים בסמים ולא רוצחים תינוקות. הנערים מכרמיאל לא סחרו בסמים באינטרנט, הם דיברו ב-ICQ כמו שמיליוני אנשים ברחבי העולם עושים מדי דקה. מחקר חדש (!), שלגמרי במקרה פורסם גם היום, הראה שיותר מארבעים אחוזים מבני הנוער משתמשים באינטרנט על בסיס יומי. חלק מהם גולש לאתרים בנושא פיזיקה, חלק מדבר על המורדים ועל טאטו וחלק מדבר על הדרך שבה הוא הולך להשיג גראס למסיבה של היום בערב.
 
 
לא מדובר פה על מקרה של פריצה באמצעות מחשב לחשבונות הבנק של כולנו, גם לא על באג אבטחה שעלול למחוק לנו את החומר ששמור במחשב. לפני עשר שנים אותם ילדים היו מנהלים בדיוק את אותן שיחות בטלפון ואף אחד (חוץ מהמשטרה) לא היה מתייחס לזה.

באמת שהגיע הזמן שהמנהג הזה, שבו כל אירוע שמתרחש בסביבה של מחשבים מקבל כותרת בסגנון "אנס בחורה שהכיר בצ'ט". אם ללכת באותו קו, הרי שאפשר מחר לפרסם ידיעה ענקית שכותרתה "שדד בנק וברח באמצעות מכונית".

אם יש לקח שבכל זאת צריך להילמד מהסיפור של היום, הוא שבניגוד לטלפון – על המחשב שלכם נשמרים פרטי כל השיחות שניהלתם. לכן בפעם הבאה שאתם מתכננים מסיבה –Bבזק, עד שתיפגשו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by