ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדוד סם ישלם 
 
 בחיפוש אחר ציוד משרדי   
 
מערכת חיים ברשת

בארה"ב הורידו האקרים פירוטי חשבון של כרטיסי אשראי שהיו בשימוש הצי, ונתנו למושג "שקיפות תקציבית" משמעות חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקאי, בעידודה הנלהב של מדינת ישראל, מטיף כל הזמן לחבר'ה מהרשות הפלסטינית לסגל שקיפות שלטונית ותקציבית, אבל כשזה מגיע לתקציב של הצי האמריקאי לציוד משרדי (!), אנשים במשרד הביטחון נעשים עצבניים.

האקרים הורידו את פירוט החשבון של 13,000 כרטיסי אשראי שהיו בשימוש מנהלים בצי, והיו מיועדים לרכישת ציוד משרדי. כך דיווח הוושינגטון פוסט.
 
 
הפעולה הביכה (ובצדק) את משרד הביטחון האמריקאי, שהקים ביחד עם הצי צוות חקירה כדי להבין איזו פגיעות במערכת ניצלו ההאקרים, ובעיקר איך למנוע מפעולה כזו לחזור על עצמה. ובינתיים, ביטל הצי את כרטיסי האשראי, והזמין אחרים במקומם.

לזכותם של ההאקרים ייאמר כי סיטיבנק, שהנפיק את הכרטיסים, לא מצא פעילות חשודה בחשבונות מאז החלו ההאקרים בפעולתם, ולפי משרד הביטחון, מספרי החשבונות לא נקשרו בשום מעשי הונאה. אולי הם סתם רצו לראות על מה בדיוק מבזבזים אנשי הצי את תקציב הביטחון הענקי של ארצות הברית.

הצי גילה את הפירצה ב-30 ביולי, כשהמרכז הלוגיסטי של בסיס חיל האוויר בדייטון, אוהיו, הבחין בתנועה רבה במיוחד על אחד השרתים. הפעולות החריגות כללו הוצאת פירוט חשבון מכרטיסי אשראי של סיטיבנק, מתוך חשבונות שיועדו לרכישה של ציוד משרדי לצי.

לפי צוות החקירה של המקרה, ההאקרים החלו לפרוץ לשרת ב-10 ביולי, אך הם לא הורידו את פרטי החשבונות ואת מספרי כרטיסי האשראי עד ה-24 ביולי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by