ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קוראים לי ברוס ולא שלחתי ספאם כבר שמונה ימים 
 
 המון ניו-זילנדי זועם בדרך לעוד ספאמר מרוצה   
 
צבי טלית

ספאמר מניו-זילנד גילה בדרך הקשה שלא תמיד הרשת מספקת מעטה אנונימיות. לאחר שפרטיו האישיים הופיעו בעיתונות וברשת הוא החליט שספאם זה פויה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו זילנדים ידועים בהיותם עם חביב ושליו, שבדר"כ הבעיות היחידות שלו הן מה לעשות עם כל הזמן הפנוי ומה עושים עם כל הכבשים האלה. אבל מסתבר שגם את הניו-זילנדים אפשר לעצבן, אבל צריך להיזהר כי הם נושכים בחזרה.

שיין אטקינסון הוא ניו זילנדי שהחליט להתפרנס מעצבון ניו-זילנדים אחרים. שיין אטקינסון בחר להיות ספאמר ולשלוח מיליוני הודעות אימייל זבליות לכל רחבי העולם (ובמיוחד בניו-זילנד כמובן). שיין אטקינסון נאלץ לסגור את הבאסטה אחרי שפרטיו האישיים פורסמו ברשת (ובעיתון הכי גדול במדינה) וכל ניו-זילנדי עצבני שקיבל ממנו ספאם החליט להשיב לו מנה אחת אפיים.
 
 
אטקינסון החליט לסגור את העסק המשגשג שלו, אשר במסגרתו שלח הודעות מפתות לגלולות טבעיות להגדלת הפין, לאחר שזהותו התפרסמה בכתבה שפורסמה בעיתון ה"ניו-זילנד הרלד" בשבוע שעבר. באותה הכתבה אמר אטקינסון כי ביום טוב, הוא ושותפיו מצליחים לשלוח עד מאה מיליון הודעות.

מאז פרסום שמו הוא סובל ממטר של הטרדות שגרמו לו לחשוש לבטיחות ילדיו (נחמד לגלות שמאחורי ספאמר נקלה ישנו אב מתחשב ודואג). לדבריו מאז שפורסמה הכתבה, פעילי אנטי-ספאם החליטו "לעשות עליו קייטנה". הוא קיבל עשרים שיחות טלפון, חמש מהן מגונות.

פרטיו האישיים, כתובת מגוריו ומספרי הטלפון שלו הופצו תחת כל עץ רענן ברשת, הוא זכה למנוי זהב באתר לדייטים הומוסקסואלים וכתובת האימייל שלו צורפה אחר כבוד לטונות של רשימות תפוצה. "אני כבר אסרתי על בני בן החמש לענות לטלפון", אמר אטקינסון.
 
הכתבה הובילה גם לכך שחברת rackshack.net, חברת השרתים האמריקאית שאירחה את שרתיו של אטקינסון, נכנסה לרשימת אזהרות הספאם, רשימה שרשתות רבות חוסמת כל תנועת מייל המגיעה ממנה. Rackshack מצידה הודיעה כי היא עומדת לסגור שניים משרתיו של אטקינסון בשל הנזק שנעשה לה (כניסה לרשימת מפיצי הספאם היא לא דבר סימפאטי בשביל חברת אינטרנט) ובכך בעצם היא מכריחה אותו להעביר את מפעל הזבל שלו למקום אחר.

אטקינסון החליט לפרוש מעסקי הספאם בעיקר בעקבות "הפידבק השלילי" ואמר כי הוא מעולם לא התכוון לעבור על החוק. הוא גם ביקש משותפיו העסקיים להפסיק לעבוד עימו ובשבילו. "אני די מרגיש טוב עם זה שהפסקתי עם הספאם", אמר אטקינסון. "אני אדבוק מעתה במנועי חיפוש ואתרים – עדיין יש בזה המון כיף וכסף".

קבוצת האינטרנט InternetNZ הודיעה כי יש בכוונתה להגיש תלונה רשמית כנגד אטקינסון לוועדת הפיקוח על המסחר, למשרד הבריאות ולממונה על הפרטיות. בניו זילנד לא קיימים עדיין חוקים ספציפיים למניעת ספאם.

ומסתבר שכבר רואים תוצאות. באתר סלאשדוט העיד אחד הכותבים כי בחמישה ימים שחלפו מאז שהפסיק אטקינסון לשלוח ספאם, הגיע לתיבת דוא"ל שבבעלותו ספאם אחד, במקום חמישים שהיו מגיעים אליה ביום ממוצע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by