ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תגידו יפה שלום לצרובים 
 
 CD-R. לא מה שחשבתם   
 
מערכת חיים ברשת

דיסקים לא מחזיקים מעמד יותר משנתיים; כך לפי מחקר חדש (!), שגילה שמתוך 30 דיסקים רק מעטים היו קריאים כעבור 20 חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיקים בסלאשדוט לא ידעו את נפשם מצער: מגזין מחשבים חשף כי מתוך 30 דיסקים לצריבה (CD-R) שנצרבו לפני כ-20 חודשים, רק מעטים החזיקו מעמד ולא התבלו.

המגזין ההולנדי (זהירות! זה בהולנדית) PC-Active בדק 30 דיסקים מיצרנים שונים שניצרבו ב-2001 וניסה לקרוא אותם. לפי התוצאות, רבים מהדיסקים לא היו קריאים, או היו קריאים רק בחלקם. נהוג להניח כי דיסקים חיים באושר ובתקינות ליותר מעשר שנים, וחלק מהיצרנים אף טוענים כי הדיסקים שלהם שורדים למשך מאה שנים. אז מה קורה כאן?!
 
 
מדובר בממצאים שצריכים לעצבן ארגוני צרכנים, ולהדאיג אנשים שמקפידים לגבות את המחשב שלהם ולהרגיש שהמידע שלהם בטוח. אבל יש כאן עוד משהו מעניין. אולי זה רק המוח הפרנואידי שלנו, אבל זוכרים את תעשיות המוזיקה והסרטים? אלה שלא מאושרים במיוחד מהרגלי הצריבה של הציבור הרחב? זוכרים שהבטיחו לנו כל מיני טכנולוגיות אימתניות נגד פיראטים? הסיטואציה לא נראית לכם כר פורה לפיתוחן של תיאוריות קונספירציה?

תחשבו על זה, הרי כבר ראינו בעבר שתעשיית המוזיקה לא מהססת להשתמש בטכנולוגיה למניעת העתקות, גם אם זה דופק את נגן ה-CD. והרי יצרני הדיסקים מעוניינים להקטין את אורך חיי המוצר שלהם, כדי שאנחנו נמשיך לצרוך ולצרוך ולצרוך. אולי התאגידימים כרתו ברית מתחת לשולחן, במטרה לחלוב מאיתנו את המעות האחרונות על עוד כמה דיסקים, ואז להעניש אותנו על הרגלי הצריבה ולהרוס אותם. אבל מילא הפיראטים, במה חטאו הדיסקים התמימים?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by