ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גנבים קטנים 
 
 
עמיחי יעקבי

עכשיו כשמתקפת הבלאסטר מאחורינו, עמיחי יעקבי מנסה לשחזר מה בעצם הלך כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הבלאסטר הזה התחיל בהודעה משונה: משהו בלה בלה בלה קרה למחשב ותוך דקה הוא יעשה לעצמו ריסטארט – ביי ביי. והופ המחשב כיבה והדליק את עצמו. מי בכלל יכול היה לנחש שזאת תולעת מרושעת, או וירוס אכזרי שמהתל בנו ללא רחמים? הרי בתור משתמשים ותיקים בחלונות של מיקרוסופט אנחנו כבר מזמן רגילים לזה שהמחשב מדי פעם (שימו לב לניסוח המעודן) נתקע, מציג את המסך הכחול או איזו הודעת שגיאה בנוסח: DLL בלה בלה בלה, Error בלה בלה בלה, Press Any Key ואז במילא עושה מה שבא לו. מה בדיוק חדש ומבהיל בזה?

אבל אז הריסטארטים התחילו להיות יותר ויותר תכופים, המחשב רק עלה ומיד כיבה את עצמו. שוב פעל לחצי שנייה, ושוב קרס, כמו דולפין שמזנק לרגע להנאתו מתוך המים ומיד צולל בחן בחזרה פנימה. וכמה שזה נשמע עכשיו, כשהתולעת מאחורינו, מוזר – באותם רגעים קיבלנו גם את העניין הזה בהבנה.

אנחנו הרי לא נולדנו היום, וכולנו מכירים את הקפריזות של קופסת המתכת שמחוברת לעכבר ולמקלדת שלנו. כנראה משהו נדפק שם… זה עוד רגע יסתדר… טפיחה קלה, בעיטה עדינה, נכבה את המחשב וניתן לו כמה דקות לנוח (המהדרין גם מוציאים אותו ממש מהחשמל ליתר ביטחון) ותראו שהכל יהיה בסדר.

ואז הגיע שלב שיחת הטלפון הלילית. מישהו שכן יודע על הוירוס מצלצל למישהו שעדיין לא יודע:

- הלו דני גם לכם יש את התולעת?
- היי מושיקו, אני לא יודע כלום, עזוב אותי עכשיו, המחשב שלי כל הזמן עושה ריסטארטים.
- כן, דני זאת תולעת חדשה, קראתי עכשיו באינטרנט, קוראים לה בלאסטר, היא נכנסת בבאקדור, צריך להפעיל פיירוול… הלו? אתה שם?

מושיקו ההמום שבצד השני שבדיוק עכשיו סיים לעשות עוד ריסטארט אחרון ולהתפלל בלב שהכל יסתדר מבין שזה הולך להיות הרבה יותר מסובך ממה שהוא חשב:

– מה בלאסטר? איפה באקדור? שו פיירוול?

בדקות הקרובות מסביר המבין לחברו הלא מבין את כל העניין והנה תוך חמש דקות (בתנאי שהלא מבין לא מחק לעצמו חצי מחשב מרוב היסטריה ופאניקה). הכל נגמר.

ועכשיו תורו של דני לצלצל מיד לרחל ולספר לה על התולעת: היי רחללל… באקדור… פיירוול… בלאסטר…. ורחל מתקשרת לצחי: באקדור צחי פיירוול… שמצלצל לדנה, שעוברת לממתינה מאייל שמסביר לאורנה שבדיוק סוגרת שעה של המתנה על הקו של התמיכה הטכנית הארורה, שם אולי ידעו לפתור לה את הבעיות…
 
 
וכשהפיירוול של כולם מגן על הבאקדור, והבלאסטר המחוסל נשטף במעמקי סל המיחזור, הגיע השעה להתלונן – איזה כלבים מיקרוסופט, תראו איזה מערכות הפעלה מחורבנות הם משווקים לנו, הרי אם דבר כזה היה קורא נניח לאחד מיצרני הרכב הוא לא היה מעז למכור אפילו מכונית אחת נוספת. אבל מיקרוסופט? אין להם מצפון, גנבים! בחיי, סתם גנבים!

אהמממ אהמממ – סליחה שאני מתערב כאן רגע בשמחה, אבל מישהו בכלל שילם על החלונות שלו? מישהו פה העביר שקל אחד אי פעם למיקרוסופט? אנחנו עובדים בחלונות גנובים, מקלידים במעבדי תמלילים גנובים, משחקים במשחקים גנובים, ההארד דיסק שלנו מפוצץ בתוכנות פרוצות (כולל האנטי וירוס שלא תיפקד בזמן) – וכשיש לנו שנייה אחת פנויה אנחנו מיד מתחברים לקאזה וגונבים שירים בלי שום נקיפות מצפון.

כך שבסך הכל עכשיו כשמתקפת הבלאסטר מאחורינו, אפשר להירגע - לא קרה כאן שום דבר נורא. המחשבים שלנו בדיוק כמו שציפינו מהם חזרו לעצמם ולתקלות המזדמנות שלהם, מיקרוסופט בדיוק כמו שציפינו ממנה היתה חובבנית ורשלנית ונשארה חובבנית ורשלנית, ואנחנו? בדיוק כמו שציפו מאיתנו - הוכחנו שוב, שהגולשים לא צריכים אף אחד ויכולים להסתדר מול כל איום בעצמם – היינו ונשארנו גנבים קטנים, שובבים, מקסימים ומלאי תושייה.

גנבים קטנים שתמיד שמחים לעזור אחד לשני, בלאסטר או לא בלאסטר - מול האיום הזה מיקרוסופט לעולם לא תוכל להכין טלאי שיגן עליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by