ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס הצליח לפרוץ לתחנת כוח גרעינית 
 
 
מערכת חיים ברשת

בינואר נפלה מערכת הביטחון בתחנת הכוח שבאוהיו למשך כ-5 שעות, לאחר שווירוס חדר למערכת. התחנה בבעלות החברה שנחקרת כעת על חלקה בהפסקת החשמל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בינואר חדר וירוס התולעת Slammer לרשת מחשבים פנימית בתחנת הכוח הגרעיני דיוויס-בסי באוהיו, וניטרל את מנגנון הביטחון של המערכת למשך כ-5 שעות. כך נודע ל-SecurityFocus.

תחנת דיוויס-בסי מופעלת על ידי FirstEnergy, חברה ציבורית באוהיו שנחקרת כעת על חלקה בהפסקת החשמל בצפון-מזרח ארה"ב בשבוע שעבר. ואגב, זו לא הפשלה הראשונה בתחנת הכוח הזו: בפברואר 2002 גילו העובדים חור בליבת הכור.

התאונה מתוארת באימייל ששלחה החברה באפריל לרגולטור לענייני גרעין, וכן במסמך בטיחות שהופץ באופן פרטי בתעשייה, לפיו "על התעשייה להיות דרוכה להשלכות של וירוסי תולעת על מערכות המחשב בתחנות הכוח".
 
 
ה-Slammer זכה לעדנה לקראת סוף ינואר השנה, ונחשב לוירוס בעל קצב התפשטות גבוה במיוחד. ראשית הרומן שלו עם תחנת הכוח הגרעינית היתה ב-09:00 ביום שבת, ה-25 בינואר, אז החלה הרשת העסקית של הכור לעבוד באיטיות מדאיגה. מהרשת העסקית, הגיע ה- Slammer לרשת של הכור, שם חדר לפחות לשרת Windows אחד. לפי הדיווחים, מהנדסי תחנת הכוח לא התקינו את הטלאי המטפל בפגיעות ב-MS-SQL, פגיעות שאותה ניצלה התולעת. למעשה, הם לא ידעו שיש טלאי כזה, למרות שמיקרוסופט שיחררה אותו חצי שנה לפני האירוע.

ב-16:00 העובדים בכור שמו לב לאיטיות ברשת הפנימית. וב-16:50 גרם העומס שיצרה התולעת לקריסת ה-Safety Parameter Display System. מערכת זו אחראית על מדידת הטמפרטורה בליבת הכור, קירור התחנה וניטור הקרינה שדולפת. 20 דקות לאחר מכן קרסה מערכת נוספת, Plant Process Computer, שהיא פחות חיונית. במקום המערכות שקרסו הופעל גיבוי אנלוגי, שלא היה נגוע בתולעת.

רק לאחר כחמש שעות תוקנה ה-SPDS, וכשעה וחצי לאחר מכן הושלם תיקון מערכת ה-PPC. חברת FirstEnergy סירבה להגיב על הממצאים. ואנחנו חשבנו שבישראל הלכו רחוק מדי עם גישת ה"סמוך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by