ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אסקפיזם 
 
 מתוך יצירת המופת ``תוכנית 9 מהחלל החיצון``   
 
מערכת חיים ברשת

בלי פיגועים, בלי מיתון, בלי חור באוזון: הירח, מקום נחמד ושקט, יהיה מוכן בתוך 20 שנה להקמת מושבה אנושית חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נורא מדכא לחיות על כדור הארץ. זה לא רק העוני, המלחמות, המחלות והרעב שעושים את המצב לבלתי נסבל, אלא הידיעה שהיתה לנו הזדמנות לעשות מהכוכב הזה משהו, ופיספסנו אותה. לפי ה-BBC אולי תהיה לנו הזדמנות שניה: האיחוד האירופי, המאגד מדינות שלא היססו לכבוש ארצות, לחמוס את אוצרות הטבע שלהן ולחזור הביתה שבעות, מעוניין להביא את הקולוניאליזם לחלל.

סוכנות החלל האירופית עובדת כעת על פרוייקט לבדיקת פני השטח על הירח, לקראת הקמת מצפה לאסטרונאוטים. לפי ברנרד פוינג מהסוכנות, הטכנולוגיה שתאפשר את הקמת המצפה תהיה זמינה בקרוב. והוסיף כי השאיפה היא להקים בסיס שיהווה תשתית להקמת קולוניה אנושית על הירח. לדבריו, אנשים יוכלו לחיות על הירח בתוך 20 שנה.
 
 
חללית לא מאויישת,Smart-1, תחקור את פני השטח של הירח, כדי למצוא את המקום הנוח ביותר להקמת המצפה. החללית, שעתידה להיות משוגרת בתחילת ספטמבר, תגיע לירח לאחר מסע של 15 חודשים, תחפש אחר מי קרח במכתשים ותבדוק את ריכוז המינרלים באזור. כוח ההנעה המרכזי של Smart-1 מבוסס על מנוע יוני המתודלק באנרגיה סולארית-אלקטרונית ולא בדלק הכימי הרגיל.

ההשלכות של מושבה כזו מסקרנות במיוחד, כיוון שעד כה בני אדם לא חיו לפרקי זמן ארוכים מחוץ לכדור הארץ. "החיים על כוכב אחר יהיו בחינה של הטכנולוגיה וכן פסיכולוגיית האדם. אנחנו לא יודעים מה ההשפעות ארוכות הטווח של חיים בסביבה נטולת גרוויטציה", אומרת שרה דנקין, מצוות הפיתוח של Smart-1.

בריטניה, מדינה שתרמה במיוחד לקולוניאליזם (אחח, הגעגועים למנדט הבריטי יכולים להעביר אנשים על דעתם), לא משתתפת בינתיים במחקר, כיוון שאינה תומכת כעת במחקר מאויש של החלל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by