ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדיניות ההרתעה עובדת? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מאז החלו ב-RIAA לצוד מחליפי קבצים ירד מספר הגולשים שמורידים שירים באינטרנט. האם גולשים מבינים רק כוח, או שמדובר בירידה לצורך עלייה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסע הצלב שמובילים אנשי RIAA נגד מחליפי קבצים מתחיל, ככל הנראה, לשאת פירות. מחקר של קבוצת NPD, העוסקת בחקר צרכנות, מראה כי מאז אפריל, עם הכרזת RIAA על כוונתה לתבוע משתמשים, חלה ירידה בהחלפת הקבצים באינטרנט. דיווח של הרג'יסטר.

לפי המחקר, באפריל עסקו 14.5 מיליון משקי בית בהורדת קבצים, אך במאי ירד המספר ל-12.7 מיליון וביוני ל-10.4 מיליון. המחקר, שנערך בארצות הברית, בחן מדגם של כ-40,000 גולשים.
 
 
גם מספר הקבצים שהורדו ירד: באפריל הורדו 852 מיליון שירים וביוני 655 מיליון. במקביל, חלה עלייה במספר הקבצים הממוצע שמוריד משק בית מ-59 באפריל ל-63 ביוני. נתונים אלה מצביעים על כך שהמשתמשים הכבדים של תוכנות P2P מורידים יותר שירים, לפי שיטת "הורד ושמור, כי מחר נגמר", בעוד שהמשתמשים המזדמנים מפחדים מתביעה והם מעדיפים לחכות עם הצורב ולראות מה יקרה בהמשך המאבק המשפטי.

"המידע שבידינו מראה כי לטקטיקה של RIAA יש השפעה על התנהגותם של מורידי הקבצים הקלים", אמר רוס קרופניק, סגן נשיא NPD. והוסיף כי רובם המכריע של הקבצים שעוברים מהארד דיסק להארד דיסק מורדים משרתי P2P.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by