ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם גנב גם טיפש 
 
 גנב וטיפש. למצולם אין כל קשר למציאות (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

הרקול פוארו מכה בשנית. גלגול מודרני של הבלש הבלגי הביא ללכידתו של סטודנט לא חכם שהחליט לגנוב סאגווי ורצה לדעת מה עושים איתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלש חובב המזדהה בשם הרקול פוארו סיים בשבוע שעבר מבצע עוקץ בן חודשיים, שבסופו הצליח להוליך את בעליו הלא-חוקי של קטנוע סאגווי גנוב, היישר אל תוך ידיהם של בלשים ניו-יורקים. דיווח של אתר wired.

פוארו הצליח לארגן פגישה עם איש שהחזיק בסאגווי הגנוב בהבטחה שיסייע לו לסדר את מנגנון ההצתה של כלי הרכב, אשר נגנב ללא המפתחות המקורייים שלו. אך במקום לסדר את מנגנון ההצתה, סידר פוארו את הגנב והסגיר אותו (ואת המכשיר הגנוב) לידי זוג בלשים ממחוז מנהטן.
 
זה לא אני, זה החוק (רויטרס)
 זה לא אני, זה החוק (רויטרס)   
המשטרה עצרה את יילי וואנג, סטודנט בן 24 בחשד למעורבות בגניבת כלי הרכב. לדברי NYPD, החשוד נעצר ב-12 באוגוסט בשעה 16:15 מחוץ לסניף סטארבאקס בקווינס, שם הוא קבע לפגוש את פוארו.

המשטרה מסרה כי האיש מואשם בשתי עבירות של גניבה ושני אישומים של אחזקת רכוש גנוב.

לדברי פוארו, הסאגווי נגנב בחודש יולי מחנייה פרטית במנהטן. פוארו מסר כי וואנג וחבר שלו רכשו את הסאגווי מהגנב אשר הלך עם המכשיר על המדרכה תמורת $800.

פוארו אמר כי הגנב יצר עימו קשר דרך אתר segwaychat, אתר מעריצים שפוארו תורם נכבד לתכניו, זאת לאור העובדה שפוארו פרסם שם מודעה כיצד להתניע סאגווי ללא המפתח הדיגיטלי שלו. "וא מצא אותי כיוון שהוא נזקק למידע טכני. הוא היה ממש דביל".
 
 
פראנק טרופאה, המנהל את האתר, אמר כי פוארו פרסם שם את המידע כ"מלכודת דבש" למשוך אליה גנבים. לדברי טרופאה, פוארו היה מודע לכך שיום אחד יפנו הגנבים לאינטרנט, ופרסם את המידע כדי להביא לתפיסתם.

"הבחור שאיבד את הסאגווי היה מבואס לחלוטין", אמר טרופאה. "היה ממש גדול לראות את המכשיר מוחזר. זה כיף לראות איך כמה אנשים מאחדים את כח המח שלהם להחזיר משהו לבעליו". טרופאה צילם את המעצר והעלה לרשת גרסה ערוכה שלו בליווי שיר הנושא "Bad Boys" מסדרת הטלוויזיה “Cops”.

פוארו מצידו לא אישר את טענת "מלכודת הדבש" של טרופאה. "עשיתי את זה פשוט כי יכולתי". אולם הוא סירב לשחרר עוד פרטים על סוד העוקץ של הסאגווי, בתקווה שהוא עוד יצליח להחזיר עוד מכשירים בעתיד.

למעשה, אמר פוארו, הוא כבר נמצא בעקבותיו של מכשיר אחר שדווח כי נגנב מאיזור וושינגטון. "אני מאמין כי אני יכול לתפוס את הגנב", אמר פוארו, בעלים גאה של סאגווי בעצמו.

קרלה וואלון, דוברת סאגווי, היללה את מאמצי הקהילה למניעת הפשע. "בעלי סאגווי התאגדו ופעלו ביחד, והם החזירו את ה-$5,000 שהאיש הזה השקיע.זה ממש כיף לראות אנשים משתפים פעולה בצורה שכזו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by