ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דואגים למועדפים 

דואגים למועדפים

 
 
אהוד קינן

לנקות את המועדפים, לערוך קובצי קול במקצענות, פנקס רשימות מתקדם ומשחק עם יצורים ירוקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – AM-DeadLink

 
תיקיית המועדפים, או הסימניות היא אחת התיקיות החשובות ביותר במחשב. שם נשמרים כל ידיעה חשובה שמצאנו, אתר בית שאנחנו אוהבים, או סתם משהו מצחיק שנשלח במייל בתוספת הכיתוב "ג-ד-ו-ל!! לפתוח רמקולים". על מנת שיהיה קל להתמצא שם, רצוי מידי פעם לנקות את התיקייה ולהשאיר שם רק את הדברים שעובדים.
 
הכלי המצוין הבא יעזור לנו לעשות את זה בקלות ובלי להסתבך יותר מידי. אם יש לכם דפדפן נטסקייפ, אקספלורר או אופרה, התוכנה תייבא את כל המועדפים ותבדוק את תקינות כל הקישורים. למניעת שגיאות תוכלו להגדיר פרוקסי ולשנות את הזמן אותו ממתינה התוכנה לטעינת עמוד לפני שהיא מגדירה אותו כשגוי. לאחר הבדיקה, תראו מה מצבו של כל קישור והאם הוא לא עובד, מפנה לאתר אחר, או קיים יותר מפעם אחת אצלכם ותוכלו למחוק בהתאם. לתוכנה יש מיני דפדפן שמציג את האתרים.
 
גירסה: 1.42
רשיון: חופשי
גודל: 430kB

הורידו כאן
 
 

זה כדאי – Fx Audio Tools

 
תוכנה מצוינת שמאגדת בתוכה את כל משימות עריכת הקול שצריכים. יש בה כלי להמרת דיסקים. ניתן להכניס דיסק רגיל של מוזיקה ולהפוך את כל הרצועות בו לקבצים דיגיטליים ואם מחוברים לרשת והדיסק מזוהה, להוסיף אפילו את שמות השירים.
 
ניתן לבצע המרות של כמעט כל קבצי הקול שקיימים לקבצים קטנים יותר, וזאת מבלי לפגוע באיכות. אפשר להקליט בעזרת התוכנה ממיקרופון או כל מכשיר חיצוני שיכול להתחבר לכרטיס הקול במחשב, וכקובץ פלט לקבל MP3 קטן ואיכותי. על מנת להשמיע את כל הדברים שערכתם ויצרתם, יש נגן מובנה עם שליטה נוחה, שניתן גם להפוך לחלון מצומצם וקטן שלא יסתיר את כל המסך.
 
גירסה: 5.0.1
רשיון: חופשי
גודל: 13.6mB

הורידו כאן
 

לא למקצוענים בלבד – SpineText

 
עורך הטקסטים הרגיל שלנו (סביר להניח שמדובר בוורד) הוא לפעמים כלי כבד מידי לעבודות שלנו. אפשרויות טובות ונחמדות שיש בו כמו מתקן איות, לפעמים מיותרות. יש אנשים שמשתמשים בפנקס הרשימת (Notepad), אבל הבעיה היא שהוא מספק פחות מדי אפשרויות ממה שאנחנו צריכים. ובכן, מהים כבר לא חייבים להתפשר: אפשר להשתמש בתוכנת SpineText.
 
לעומת פנקסי רשימות אחרים ברשת, תומכת SpineText בעברית (יכול להיות שיהיה צורך לשנות את הפונט). בנוסף, אפשר לבצע איתה חיפושים והחלפות, להחליף אותיות באנגלית לגדולות או קטנות, להוסיף לקובץ תאריך ושעה, לסייר בקלות בין הקבצים בעזרת בר ניווט ולהגן על הקבצים באמצעות הצפנה, כדי שלא יוכלו לקרוא אותם. בנוסף כוללת התוכנה תגים מוכנים מראש של HTML ליוצרי אתרים חובבים עד בינוניים. לאחר ההתקנה, ובהפעלה הראשונה שלה בחרו ב-YES אם ברצונכם שכל קבצי הטקסט שלכם יפתחו ישירות דרכה.
 
גירסה: 2.0
רשיון: חופשי
גודל: 3.59mB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Blobs Peg Solitaire

 
את המשחק הוותיק הזה מכירים יותר בגירסה המציאותית שלו מחוץ למחשב. בדרך כלל הוא היה מגיע בקופסה קטנה ושוכב באוטו, כדי להעביר נסיעות ארוכות ומשעממות. המשחק נועד, כעיקרון, לשחקן בודד, אבל אפשר ורצוי לבקש עזרה כשנתקעים. בהתחלה מקבלים לוח, ובו מספר יצורים ירוקים דמויי צפרדעים שיושבים במושבים וצריך לחסל.
 
כל פעם יש לקחת יצור אחד כזה בעזרת העכבר ולדלג על אחד אחר על מנת להעלים אותו. מותר לדלג לכל הכיוונים (כולל אלכסון), בתנאי שהמושב אליו אתם זזים ריק. המטרה הסופית היא להישאר עם יצור בודד במקום כלשהו על הלוח. אם תישארו עם יותר, יתחיל השלב מהתחלה. כדי בכל זאת להקל קצת על החיים, ניתן לבטל את המהלך האחרון שעשיתם, או להתחיל לבד את השלב מהתחלה. ניתן גם לנסות ללחוץ על כפתור generate, מה שמבטיח מעבר לשלב אחר מתוך עשרות שקיימים, אבל לא מבטיח שהוא יהיה קל יותר. למרות העצבים, מובטחות שעות של הנאה.
 
גירסה: 2.02
רשיון: חופשי
גודל: 1.76mB

הורידו כאן
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by