ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הווירוס הבא כבר בדרך? 
 
 
מערכת חיים ברשת

לא הספקנו להרגע מתולעת הבלאסטר הנבלולית, וכבר נשמעות אזהרות מאיזה כיוון תגיע הכאפה הבאה למחשב המסכן שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נמאס לכם מווירוסים? כי אם אתם רוצים אפשר לסדר לכם משהו. עוד לפני שתגידו "עדכון אבטחה ל-DirectX" אתם עלולים לחטוף את הזבנג הבא לדיסק הקשיח. והפעם המכה צפויה להגיע מפרצת אבטחה שמסתתרת לה בקוד ה-DirectX. דיווח של Zdnet UK.

למרות שרוב בתי העסק (ולא מעט בתי אב) כבר התקינו (גם אם באיחור-מה) את טלאי האבטחה לתולעת החביבה Msblast , קיימת פרצה נוספת שיכולה להטיל צל על ארועי האימים של השבוע שעבר.

ב-23 ביולי פרסמה מיקרוסופט באתר החברה הודעת אבטחה ובה היא הזהירה מפני פרצה "קריטית" בקוד המקור של DirectX (תוכנה המשמשת ליצירת אפקטים של מולטימדיה, חלק בסיסי בכל מחשב המחובר לרשת ועובד תחת חלונות של מיקרוסופט).
 
 
לדברי החברה, מחשבים לא מוגנים עלולים למצוא עצמם בעמדה לא נוחה, בה הם נתונים לחסדיו של תוקפן חיצוני. ההתקפה על המחשב יכולה לבוא בצורה תמימה לחלוטין, על ידי השמעת קובץ מסוג midi או פשוט לאחר ביקור באתר שהותקן בו קוד זדוני.

הסכנה מקורה, ע"פ מיקרוסופט, במרכיב של ה-DirectX אשר נשען על קובץ בשם qurtz.dll, אשר נמצא בשימוש של מספר יישומים (בהם גם דפדפן האקספלורר) על מנת לנגן קבצי midi. קובץ midi שתוכנן במיוחד לכך, יכול לגרום להצפה של הבאפר, או פשוט לאפשר גישה בלתי אמצעית למחשב לגורם חיצוני (ע"ע האקר) שיוכל לגרום שפע של הפתעות (לאו דווקא נעימות) למחשב הפרוץ.

איך מתגוננים
ובדיוק כמו במקרה של תולעת ה-MSBlaster אשר חגגה לכם על פרצה במנגנון ה-RPC, גם לפרצה הזו כבר קיים טלאי אבטחה כבר זמן מה. אז אם לא עדכנתם לאחרונה את ה-DirectX המותקן על מחשבכם, או התקנתם את ה-DirectX 9 Runtimes, אולי הגיע הזמן לעשות את זה.

ואם כבר בענייני וירוסים עסקינן, הבוקר, כך מבשר ynet, צפוי לנו כיף גדול גם מצדו של וירוס חדש (ליתר דיוק גרסה חדשה) ששמו בישראל Sobig.F. הווירוס מפיץ עצמו דרך הדוא"ל ומתחזה להודעה לגיטימית ממישהו שאתם מכירים. איך להתגונן? כרגיל, פשוט לעדכן את האנטי-ווירוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by