ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התרעות חמות 
 
 זהירות, תולעים לפניך!   
 
דנה רוטשילד

סלקום רוכבת על גל הפאניקה הפוסט-בלאסטרי מווירוסים ומשיקה שירות sms להתראה מפני וירוסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר ששככה סערת וירוס הבלאסטר, התפנו כוחותינו לבדוק מה מצב הנפגעים. ומסתבר שמצבינו יציב, כי איכשהו כל החברות מנסות לגזור קופון על חשבוננו מהפאניקה שאחרי. למשל אינטרנט זהב, ששידלה את לקוחותיה להימנע מניצול מלא של הקו כ"פעולת מנע" נגד הווירוס. או למשל כמו סלקום.

סלקום עלתה על הגל, ומציעה שירות חדש: התראות sms על וירוסים. מחייגים *320 נרשמים ב-"tippcom info" לחבילת התראות וירוסים, ומקבלים sms כשיש מידע על וירוס חדש וטרנדי שמסתובב, במחיר 40.12 אג' לחתיכה. בהודעה לעיתונות אמדו את המחיר הממוצע לחודש בכ-4 שקלים. לזכותם ייאמר שהם לא יטריחו את צג הסלולרי שלכם בכל פעם שווירוס כלשהו יצוץ, אלא רק כשמדובר בווירוסים שמוגדרים קוד 3 ומעלה (בסולם מ-1 עד 5, בסדר עולה של סיכון).
 
 
חשוב לציין שחברות אבטחה מספקות שירות דומה בחינם לתיבת האימייל, אבל גם לשירות של סלקום יש יתרונות: אם המחשב קרס, זוהי דרך נוחה להתעדכן בה על הדבר הבא בעולם המזיקים הווירטואלים. אבל בעיקר, כך נדמה לי, פונה השירות לאנשים שלא מחוברים 24לאינטרנט שעות ביממה, ולא מתעדכנים בכל גחמה, סטייה או הלצה שהרשת מספקת.

יותר מכל מראה היוזמה שמה שאבטחת מחשבים באמת היתה צריכה, זה יחסי ציבור קצת יותר לוהטים. הרי גם וירוסים שאינם סלבריטיס מסתובבים באנונימיות ברשת ומפילים מיליוני מחשבים בלי לזכות לכתבות שער היסטריות. אבל איפה שהם כשלו, הצליח הווייב שיצר הבלאסטר. רק בגללו התחילו במיקרוסופט להפוך את עניין העדכונים שלהם ליותר נוח למשתמשים, ורק בגללו מנסים התאגידימים לענות על הצורך של משתמשים ממוצעים לדעת מה קורה במינימום מאמץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by