ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הודנא? 
 
 אם יש קוד זהה הביאוהו לכאן   
 
מערכת חיים ברשת

חברי קהילת לינוקס הציעו לאוייבת SCO לבחון את שורות הקוד שלטענתה מהוות הפרה של זכויות יוצרים, ואומרים: אם יש קוד מועתק – נסיר אותו!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אף אחד לא אוהב את SCO. חוץ ממיקרוסופט, אולי, וגם זה אומר משהו. SCO היא בעלת הזכויות על קוד יוניקס, ולטענתה לינוקס בגרסאותיה המתקדמות (2.4 ומעלה) מבוססת ברובה על יוניקס, ולכן מהווה הפרה של זכויות יוצרים. מאז הגישה החברה תביעת ענק נגד IBM, וכן איימה לתבוע גם משתמשים עסקיים קטנים של תוכנת הקוד הפתוח. בינתיים הגישו RedHat ו-IBM תביעות נגד.

אבל עיקר המאבק נעשה בליבותיהם ההומים של חברי קהילת הקוד הפתוח, האנשים המגניבים יותר שמסתובבים ברשת. הללו מאוד זועמים על SCO, שלא רק שתוקפת את לינוקס, אלא שגם מפקפקת בתום ליבם והגינותם כשהיא טוענת שחלקם גונבים קוד.
 
 
המאבק התחמם, כש-SCO מפסידה בגדול בדעת הקהל. הלחץ שהפעילו אנשי הקוד הפתוח היה כה גדול, שכש-SCO אירגנה את כנס SCOForum 2003, העדיפה אינטל שלא להשתתף, בניגוד לשנים שעברו. אבל חברי הקהילה ניצלו את בימת הכנס להעלאת הצעה, שנציגים מטעמם יבחנו את הקוד של SCO, כדי שיוכלו לראות אם יש או אין הפרת זכויות יוצרים.

אולם SCO מסכימים לאפשר בחינה של שורות הקוד רק בתנאי שיחתמו על הסכם סודיות מחייב, דרישה שרבים בקהילת הקוד הפתוח חושבים שאינה הגיונית: "אנחנו צריכים לבחון את הקוד ללא התחייבות על סודיות שתפגע בהמשך הקריירה שלנו", אמר ל-eWEEK ג'ף גרהארד, פעיל בקהילת הקוד הפתוח, והוסיף כי ברצונם לבחון את הקוד "כדי להוכיח שלינוקס היא אינה גרסה לא מאושרת של יוניקס". ומה אם כן? "נסיר את הקוד המועתק – אם קיים כזה. ואפילו מדובר במיליון שורות קוד".

גרהארד גם חילק עותקים מאימייל ששלח פרסונת הלינוקס אריק ריימונד, ובו הוא אומר כי אם יש שורות קוד גנובות בליבה של לינוקס, "הקהילה שלנו לא רוצה לקחת חלק בזה והיא תסיר אותו".

בתגובה ענה כריס זונטג, סגן נשיא SCO, כי מדובר במיליוני שורות הקוד גנובות, והוסיף כי לדעתו אי אפשר לפתור את העניין פשוט בהסרת הקוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by