ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין שלום, אין בטחון, אין סיבה להקליק פרס 
 
 
מערכת חיים ברשת

בארגנטינה הכלכלה קורסת, אבל למושל בואנוס-איירס יש את הפנאי להתעסק בבייבי שלו – הצבעה דיגיטלית בבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"להלן הוראות ועדת הבחירות המרכזית: בהיכנסכם אל מאחורי פרגוד ההצבעה, הקישו 1 למועמד השמאל, הקישו 2 למועמד הימין, או 3 למועמד ששונא את הדתיים סתם ככה, כי זה אופנתי".

הציטוט שלפניכם הוא אולי העתיד הרחוק של הפוליטיקה הישראלית, אבל הוא לא רחוק כל-כך ממה שקורה כבר עכשיו בארגנטינה, שם יצביעו בקרוב יותר כחצי מיליון אנשים כדי לבחור את מושל מחוז בואנוס-איירס. המחוז, המחולק לעשרים מחוזות בחירה, הוא המאוכלס ביותר במדינה הדרום-אמריקנית.

שיטת ההצבעה, עליה מדווח אתר Wired, מזכירה כספומטים, ומכילה מסך, מקלדת מספרית, ומדפסת שתספק לבוחרים הוכחה מנייר להצבעתם. כספומטי ההצבעה יוצבו מאחורי פרגוד, כנהוג בהצבעות הרגילות. גם תהליך הזיהוי רגיל לחלוטין, וכולל תעודות זיהוי וועדת קלפי.

מאחורי הפרגוד יצטרכו המצביעים להקיש את מספרו של המועמד שלהם, או אז תופיע תמונתו על המסך, והמצביע יתבקש ללחוץ על הכפתור הירוק ולאשר את בחירתו. אם בחירתו לא הובנה על ידי הקלפי הדיגיטלית, הבוחר ילחץ על הכפתור האדום, ויתחיל את סדרת הפעולות מן ההתחלה.
 
 
"האי-הצבעה תאפשר לנו לנהל ניסוי שיוביל למודרניזציה ושקיפות גדולה יותר", אמר פיליפה סולה, מושלו הנוכחי של המחוז. סולה, שהוביל את מהלך ההצבעה החדשנית עלול למצוא את הניסוי שלו מושבת אם הקונגרס הלאומי לא יאשר את השינוי. סולה מודיע כבר כי גם אם לא יאושר השינוי בחוק הדורש לו "ננהל את הבחירות ללא תוקף חוקי, כי זו תהיה חוויה מועילה לאזרחים".

"יש דברים חשובים יותר לפתור, כמו אבטלה", אמר אלברטו אנסלדי, תושב בואנוס איירס, "אני מעדיף ללכת ולהצביע עם ניירות ושהממשלה תשתמש בכסף כדי להעניק לנו יותר בטחון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by