ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בול פגיעה בפרטיות 
 
 בולים חכמים?   
 
מערכת חיים ברשת

הבייבי של בוש, המשרד לביטחון המולדת, חושב על דרכים חדשות ונפלאות לחדור לכם לפרטיות. והפעם: בולים חכמים שידעו מי שלח אותם ולמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רולנד היל, האיש שהמציא את בול הדואר הראשון (הפני השחור) בוודאי עושה פליקלקים לאחור בקברו לנוכח ההצעה החדשה והנפלאה של המשרד האמריקאי לביטחון המולדת (Homeland Security), אשר מציע בימים אלה להטמיע מידע אודות אנשים פרטיים בתוך בולי הדואר.

על פי מסמך שהוצא בחודש שעבר ע"י רשות הדואר האמריקאית, "הבולים החכמים" יזהו את שולח המכתב, את כתובת היעד ואת סוג הדואר שנשלח (תם העידן בו שולחים חוטפים אצבעות בצירוף מכתב כופר?). המידע הזה כבר נמצא בשימוש במכתבים הנשלחים ע"י תאגידים בארה"ב, כך על פי כתבה שהופיעה ב"סיירה טיימס".
 
 
הדו"ח בן 208 העמודים (אזהרה: קובץ PDF לפניכם), מציג לא רק את אמצעי האבטחה הזה, אלא גם הקשיים והאתגרים בהם צפויה רשות הדואר לעמוד בעשור הקרוב.

"הדואר החכם", כפי שמתאר הדו"ח, יאפשר לרשויות לעקוב מקרוב אחר הדואר. אך לא הכל שחור, הבולים המותאמים אישית, בנוסף למתן אפשרות למדינה לעקוב אחרי אנשים והדואר שהם שולחים, יתנו לאנשים אפשרות לתת דרור לאמן שבהם ולעצב בעצמם את הבול שירגל אחריהם.

מערכת שכזו, אם תתקיים, תאפשר לרשויות לאתר את הדגנרט\ים שהחליטו לשלוח מעטפות אנתרקס ברחבי ארה"ב. אולם יש בעיה קטנטנה עם הדואר החכם: הוא מהווה חדירה אכזרית לפרטיות.

אם תתקיים מערכת שכזו, אפשר להגיד שלום ולהתראות לכל אותם מדליפים בתוך הרשויות הממשלתיות או תאגידים, אשר טורחים לדווח לעיתונאים על עוולות המתבצעות בתוך ארגוניהם. בעיה נוספת עלולה לצוץ אם פתאום יחליטו ברשות הדואר "לשתף" מידע עם תאגידים גדולים עבור מטרות מסחריות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by