ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"לייקרה הולמת אותך יותר" 
 
 ``אמרו שהתחתונים לא מתאימות לי``   
 
מערכת חיים ברשת

חברה בריטית המציאה תא מדידה לבגדים שיוכל לומר אם הבגד נראה טוב על הקונה, תוך שימוש במצלמות דיגיטליות ותוכנה שמודדת את פרטי הגוף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה בריטית המציאה תא מדידה לבגדים שיוכל לומר אם הבגד נראה טוב על הקונה, תוך שימוש במצלמות דיגיטליות ותוכנה שמודדת את פרטי הגוף. כך לפי ה-BBC.

החברה הבריטית QinetiQ המציאה חדר הלבשה "חכם" שמשתמש במצלמה דיגיטלית שאומדת את הנתונים הגופניים של הקונים, ואומר להם אם הבגד נראה טוב עליהם. החברה, שהתחילה את דרכה בעולם כסוכנות ביטחון להערכה ומחקר, פיתחה את המערכת כספין-אוף מעבודה על מציאת טווחי אש של כלי נשק.
 
 
בתא ההלבשה יוצבו 6 מצלמות תלת-ממד, שיזינו מידע לתוך מחשב. התוכנה תאמוד את מידות הקונה באמצעות יותר מ-1,000 נקודות ציון על הגוף. לאחר שהמידע הוזן, התוכנה תבדוק אם הבגד מתאים לגוף הקונה.

דובר QinetiQ, דגלס מילארד, אומר שהמערכת תוכל לומר "אם הבגד מתאים לגוף שלך, ואילו בגדים לא מחמיאים לך". והוסיף כי תמיד אפשר "להתעלם ממה שאומרת המערכת, אולם היא יכולה להיות לעזר לאלה מאיתנו שאין להם חוש אופנה".

אם יתחילו בייצור תעשייתי של המערכת, יעלו המצלמות 30 ליש"ט לחתיכה. לשלם השוואה, ציוד לייזר שעושה עבודה דומה עולה יותר מ-20,000 ליש"ט, והוא איטי יותר ומסוגל לאמוד אובייקטים בעלי גודל מוגבל.

המערכת שפותחה יכולה לשמש גם ליישומי ביטחון ובקרת גישה, כיוון שהיא יכולה לאמוד תווים גופניים מלאים בתוך דקות, כולל תווי פנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by