ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילים מנייר 
 
 המתקפה הבאה על עיראק   
 
מערכת חיים ברשת

ממשלת ארצות הברית תממן מחקר ננוטכנולוגי לשיפור אפודי המגן. בתוכנית: אפודים קלים לנשיאה שאפשר לכבות ולהדליק כשצריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילים שמתים במלחמות גורמים לממשלות להראות לא טוב; אולי המלחמה מיותרת, אולי הצבא מסואב ולא מאורגן ואולי הממשלה הזו לא משהו. בקיצור, חייל מת רע לרייטינג, הרבה יותר מעוד "זקנה במסדרון" שמתה כי אין כסף לתרופות. לכן למדינות מאוד חשוב לשמור על החיילים שלהן בחיים, והן מקצות לשם כך משאבים רבים.

ממשלת ארצות הברית ממשיכה להפגין סדר עדיפויות מעניין. במדינה שבה למיליוני אזרחים אין ביטוח בריאות אלמנטרי, מוצאים את ה-50 מיליון דולר להשקיע במחקר של MIT להשבחת חליפות המגן. כך לפי ה-BBC.
 
 
בעיקר יעסוק המחקר בניסיון להוריד ממשקלו הרב של החגור המודרני (כ-40 ק"ג). "אפוד המגן הנוכחי עשוי מתערובת של סיבי קוולר (שזה פולימר מאוד חזק וקל ביחס למתכת. מ.ח.ב.) ואריחי קרמיקה", מסביר גרת' מקינלי מ-MIT, "המטרה שלנו היא להחליף את אריחי הקרמיקה, הנוקשים ולא גמישים, במשהו שנעשה נוזלי מחוץ לשדה הקרב, ונעשה מוצק וקשה בעת הקרב".

במסגרת המחקר גילו דרך להפוך כדורי מתכת מיקרוסקופים מנוזל למוצק בשניות תוך שימוש בכוח אלקטרומגנטי. על בסיס טכנולוגיה זו ניתן יהיה לבנות חליפות שחיילים יוכלו "להפעיל" כאשר הם נקלעים לאש, ו"לכבות" כשהם בדרך הביתה או לקב"ן.

כדי לחסוך במקום ובמשקל מציעים החוקרים להחליף את המעיל חסין המים במשהו קל ויעיל יותר. במקום המעיל, ניתן לעטוף את הסיבים חסיני האש מהם עשויים אפודי המגן בננומטרים ספורים של טפלון. זה מוסיף מעט משקל לאפוד, אבל עם כזה אפוד בכלל לא צריך את המעיל.

בינתיים, למרות שהמחקר זוכה למימון מהממשלה, הוא עדיין ברשות האוניברסיטה. מה שהופך אותו לנחלת הציבור. בינתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by