ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת מוצר 
Toshiba Satellite L655-122: חזק ומגושם 
 
 טושיבה L655-122: לביצועים, לא לניידות    צילום: יח"צ    
ביקורת מוצר |
 

למרות המראה המצועצע, לטושיבה L655-122 ביצועים טובים ועמידות גבוהה. ומה בעניין הניידות והנוחות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר:

Toshiba Satellite L655 הוא מחשב עתיר ביצועים ולמרות מראהו המצועצע הוא גם מצטיין בעמידות טובה, אך בשל מימדיו הגדולים, העכבר המעצבן וחיי הסוללה פושרים, הוא יתאים בעיקר לניידות לטווח קצר ולשימוש ביתי.

 

ימצאו בו עניין מי שמחפשים מחשב גדול עם דגש על ביצועים גבוהים, וגיימרים מתחילים עם תקציב דחוק.


יתרונות: ביצועים טובים, מקלדת נוחה, סט תוכנות רחב, עמידות טובה

 

חסרונות: מערכת קירור לוקה בחסר, זוויות צפייה צרות, עכבר מאכזב, אין מקשים ייעודיים

 

מחיר נמוך בעת הפרסום: 5,080 ש"ח

 

ציון סופי: 8.5

 

 

ביצועים טובים מאד, מאווררים - פחות

L655-122: ביצועים טובים, לא לגיימרים כבדים
 L655-122: ביצועים טובים, לא לגיימרים כבדים 
 צילום: יח"צ 
 

Toshiba L655-122 מצויד במעבד חדיש שהושק ברבעון השני של שנת 2010 ומיוצר בטכנולוגיית 32 ננומטר. הוא בעל 2 ליבות הפועלות במהירות 2.4GHz הניתנות להמהרה דינאמית עד 2.66GHz, ארבעה נימים (Hyper Threads) וזיכרון פנימי בנפח 3MB. בתחום הגרפיקה צויד המחשב במאיץ גרפי ברמת Mid-Range שיתמודד בכבוד עם מרבית המשחקים בשוק כיום, בזכות מעבד פנימי במהירות 650MHz, תמיכה ב- GDDR3 וב- DirectX11.

 

כפי שניתן לצפות ממחשב בעל חומרה חדישה וחזקה, ביצועיו טובים מאוד. נגני מוזיקה ותוכנות אופיס השונות עלו במהירות והגלישה באינטרנט הייתה מהירה ונוחה. גם השימוש בתוכנות גרפיות כגון פוטושופ ו- Flash אינן מכבידות על המחשב והוא מתפקד מצוין. בעזרת התוכנה MPCHC צפינו בסרט באיכות HD 1080p עמוס פעלולים; המחשב לא התרגש מהאתגר וגם קפיצות בין קטע למשנהו בסרט בוצעו במהירות מרשימה. בריבוי משימות ממשיך L655 להציג ביצועים גבוהים וכך הצלחנו להריץ עליו שני סרטי HD במקביל, ובנוסף שמענו מוזיקה, עבדנו על תוכנות משרדיות וברקע היו פתוחים מספר טאבים בדפדפן האינטרנט, מבלי שהדבר יפגום בביצועים.

 

בתחום הגיימינג מציג המחשב תמיכה טובה בגרפיקה שתרצה גיימרים מתחילים ואולי קצת יותר. המשחק Fifa 2011 פעל בקצב של 60 פריימים לשנייה ברמת הפירוט הגבוהה, Mafia II סיפק 31 פריימים בשנייה ברמת הפירוט הגבוה ורק את המשחק Crysis, הידוע בדרישות החומרה התובעניות שלו, הצלחנו להריץ ברמת הפירוט הבינונית בלבד. במבחן הביצועים של תוכנת PCMark05 קיבל המחשב ציון מכובד מאוד העומד על 7252, וגם הציון שמעניקה מערכת ההפעלה Windows 7 למחשב עומד על 5.9 המכובד.

 

את המאווררים, הנמצאים בחלקו השמאלי של המחשב, לא תתקשו לשמוע ובעת שימוש מתון יחסית שמענו אותם פועלים מעת לעת. ככל שהעבודה הפכה לאינטנסיבית יותר כך תכיפות פעולתם גברה. בנוסף, ניכר כי הם אינם מבצעים את עבודתם כהלכה ותחתית המחשב התחממה במהלך העבודה; פיזור החום לא היה אחיד והורגשו הפרשי טמפרטורות, לעיתים קיצוניים, בין מרכז המקלדת לצדדיה.

 

 

איכות התצוגה: טובה מאד – ליחיד

 

המחשב מצויד בצג בגודל 15.6 אינטש בעל תאורת LED אחורית ורזולוציה של 1366X768. כמו בדגמים אחרים של טושיבה, גם כאן איכות התצוגה טובה מאוד. הצבעים עשירים, החדות טובה ובהירות המסך גבוהה. ציפוי המסך המבריק מקשה על העבודה מול שמש ישירה ומציג השתקפויות רבות על גבי המסך, אך ניתן להתגבר על כך באמצעות הגדרת בהירות המסך למקסימום, פעולה שכמובן מקצרת את זמן הסוללה.

 

זוויות הצפייה האנכיות והצדיות צרות למדי ואדם נוסף שיישב לצידכם יתקשה לצפות במתרחש על-גבי המסך. את המסך תוכלו לפתוח עד לזווית מצומצמת מאוד של כ-110 מעלות, שמגבילה מאוד את נוחות הצפייה - בעיקר כשהוא מונח על הברכיים.

 

 
 

ניידות ונוחות השימוש: טעון שיפור

L655-122: מקלדת מצועצעת וכיפית להפליא
 L655-122: מקלדת מצועצעת וכיפית להפליא 
 צילום: יח"צ 
 

משפחת Satellite מציעה (בין היתר) מחשבים ניידים בגודל 15.6 אינטש, שלא אמורים לספק ניידות מושלמת אלא בעיקר ניידות בתוך הבית. הסדרה ידועה גם בעיצוב המצועצע של מחשביה, ובדיוק כזה הוא L655-122. המעטפת החיצונית והפנימית הן בגימור לבן-קרם (המחשב זמין במספר צבעים נוספים) ומקושטות בפסים וריבועים קטנים, שמחדדים את העובדה שהמחשב בנוי כל כולו מפלסטיק. משקלו ההתחלתי של המחשב הוא 2.5 קילוגרם ועוביו 3.8 ס"מ, מידות שיתאימו לניידות קצרת טווח בלבד.

 

המקלדת ממשיכה את המראה המצועצע הכללי וצבעה הלבן נראה קצת זול. היא בגודל מלא, כולל פד ספרות בצד, והמקשים מגיבים נפלא: הם שטוחים לחלוטין ומרקמם נעים למגע. למרות הרושם הראשוני שהמקשים צפופים מדי, מסתבר שחלקם העיקרי מוגבה ביחס לשוליהם כך שנוצרת הפרדה טובה ביניהם, מה שמונע טעויות הקלדה. בזכות התגובה המהירה ופעולת המקשים השקטה, ההקלדה השוטפת היתה כיפית להפליא.

 

המחשב אינו כולל מקשי מולטימדיה ייעודיים כלל. פעולות נפוצות כמו קביעת בהירות המסך, הפעלה ונטרול של התקני האלחוט ושליטה בעוצמת השמע ניתן לבצע על-ידי מקש ה-FN. בעת לחיצה עליו צץ על גבי המסך חיווי ויזואלי לכלל הפונקציות הזמינות, וניתן להפעילן גם באמצעות העכבר.

 

משטח העכבר חסר גבולות פיזיים, וההבדל היחידי בינו לסביבתו הוא בטקסטורה. על אף שהמשטח מחוספס קלות, האצבע מחליקה עליו יתר על המידה, מה שפוגם בדיוק ובנוחות השימוש בו. העכבר תומך כראוי במולטי-מגע ומאפשר גלילה באמצעות שתי אצבעות וכן התקרבות והתרחקות מהתצוגה באמצעות תנועת צביטה. מקשי העכבר גדולים מאוד וצבעם הכסוף בולט לעין. הם מגיבים היטב אך לחיצה עליהם משמיעה קול נקישה חזק יחסית. לאחר שימוש רב במשטח, שבמהלכו החליקה האצבע שלנו אינספור פעמים החוצה ממנו בהעדר גבולות ברורים, החלטנו לבטל לחלוטין את פעולתו באמצעות כפתור ייעודי המצוי מעליו ועברנו להשתמש בעכבר חיצוני.

 

הרמקולים ממוקמים מעל המקלדת, תחת גריל ארוך וצר. איכותם מאכזבת, במיוחד לאור העובדה שהם אמורים לשמש מחשב שיודע להריץ משחקים וסרטים בצורה טובה. עוצמת השמע שלהם בינונית בלבד ובעוצמתם המקסימלית הצליל מתעוות. בנוסף, הסאונד שלהם חד מאוד והם מתקשים במיוחד בהפקת באסים.

 

 

חיבורים, מצלמה, תוכנות

חיבורים משביעי רצון, חבילת תוכנות רחבה
 חיבורים משביעי רצון, חבילת תוכנות רחבה 
 צילום: יח"צ 
 

סט החיבורים ב- Toshiba Satellite L655 סטנדרטי ומספק, ומיקום החיבורים השונים מצוין. מימין המחשב נמצא קורא כרטיסים ולאחריו שוכנים שני חיבורי USB, הכונן האופטי ושקע ההטענה. משמאל תמצאו כניסה לאוזניות בשיתוף S/PDIF וחיבור למיקרופון, חיבור USB נוסף המשמש גם כחיבור eSATA, חיבור RJ-45 לחיבור חוטי לרשת, יציאת HDMI, חיבור VGA אנלוגי למסך חיצוני ולבסוף, לאחר פתח האוורור, נמצא חריר קנסינגטון.

 

מצלמת הרשת תומכת ברזולוציית VGA בלבד, והתמונות שצילמנו באמצעותה יצאו מפוקסלות למדי. להפעלת המצלמה ישנו Dock שנמצא בצידו השמאלי של המסך ועלול להציק לעבודה השוטפת כשמתקרבים לאזור עם העכבר, ולכן העדפנו לנטרלו.

 

כרגיל במחשבי טושיבה, גם L655 מגיע עם סט תוכנות רחב במיוחד הכולל נגני DVD, תוכנות התאוששות, תחזוקה ובקרה, תוכנת Bulletin Board המאפשרת לסדר על גבי לוח תמונות, פתקים ורשימות באופן אינטואיטיבי, תוכנת ReelTime המאפשרת לאתר קבצים ומסמכים שנפתחו לאחרונה והדובדבן שבקצפת: Office 2010 Starter החינמי שכולל בתוכו את התוכנות וורד ואקסל בגרסה מצומצמת אך יספק את רוב המשתמשים הביתיים.

 

 

סוללה: אורך פעולה קצר

Toshiba L655-122 מגיע עם סוללה בת 6 תאים ובהספק של 4200 mAh, שעל פי הצהרת החברה זמן השימוש המירבי בה עומד על שלוש שעות וארבעים וחמש דקות. במהלך הבדיקות שערכנו, השגנו זמן עבודה של שעתיים וחצי שכלל עבודה בסיסית על מסמכים וגלישה באינטרנט, כאשר בהירות המסך עמדה על 60% בלבד. זהו אמנם שיפור לעומת דגמים קודמים של טושיבה שסקרנו בעבר, אך עדיין מדובר בזמן קצר לעומת המתחרים.

 

כדי לשפר את ביצועי הסוללה, צירפה החברה את תוכנת Eco Utility שמציעה תוכנית חסכונית בחשמל וכוללת מוניטור המציג בכל רגע נתון את צריכת החשמל של המחשב, את כמות הפחמן הדו-חמצני שנפלט וכיצד הפעלת המצב החסכוני תשפיע על הפליטה. עבודה בתוכנית זו העניקה לנו עד 15% נוספים של משך פעולה.

 

 
טושיבה Satellite L655-122 - מבט מאחור
 טושיבה Satellite L655-122 - מבט מאחור   צילום: יח"צ 
 

עמידות גבוהה, אבטחה מינימלית

L655-122 מפתיע לטובה מבחינת איכות הבנייה, בעיקר כשמדובר במחשב של טושיבה. המסך נשאר יציב במקומו וציריו סופגים כראוי את הזעזועים השונים מהסביבה. הן המעטפת הפנימית והן המעטפת החיצונית מתגלות כקשיחות לחלוטין (על אף חזותן הפלסטיקית) ואינן ניתנות לכיפוף בלחיצה, והחיבורים השונים מפגינים עמידות ויציבות.

 

כצפוי ממחשב המיועד לפלח השוק הביתי, סידורי האבטחה במחשב מינימליים בלבד וכוללים אפשרות מתן סיסמא לדיסק הקשיח וחריר קנסינגטון בלבד.

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by