ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החולה מתבדח עם רובוטיו 
 
 זה ייגמר בדמעות (פשוט ראינו כבר את הסרט)   
 
מערכת חיים ברשת

בארצות-הברית נעשים כבר ניסיונות ראשונים לשלב רובוטים בצוות הרפואי בבתי חולים. מה שבאמת מפחיד זה שבינתיים החולים פשוט מתים על זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית החולים ג'ון הופקינס שבבולטימור, ארצות-הברית, יש סוג חדש של צוות רפואי. כמו בכל מקום, גם שם יש אחיות ורופאים וסניטרים ואנשי מנהלה. אבל בג'ון הופקינס גם רובוטים נושאים בנטל הטיפול בחולים, על פי כתבה המופיעה באתר Wired.

הרובוט-דוקטור הוא מכונה ממוחשבת בגובה של פחות ממטר וחצי, נשלטת על ידי שלט רחוק, שבראשה מסך המציג את פניו של הרופא שמפעיל אותה. הרובוט מצוייד במצלמות וידאו מתוחכמות המאפשרות לרופא להתמקד באיזורי גוף שונים של המטופל-מרחוק שלו, מיקרופונים ורמקולים המאפשרים תקשורת דו-צדדית בין השניים, ומערכת נהיגה המאפשרים ל"דוקטור" לנוע בבית החולים ממטופל אחד למשנהו.

האמת, נשמע אולטרא-מנוכר, לא?

אז זהו, שלא ממש. כי מסתבר שלפחות בג'ון הופקינס החולים ממש אוהבים את איש הצוות החדש וממונע שלהם. "אנשים מתים על זה. הופתעתי מאוד לראות עד כמה המטופלים שלנו נהנים מאינטראקציה באמצעות וידאו דרך הרובוט", אומר ד"ר לואיס קאבובסקי, אורולוג וחלוץ רובוטיקה טיפולית כאחד. חלק ממטופליו של קאבובסקי אמרו לו שהם מעדיפים את ביקוריו הרובוטיים על ביקוריו הרגילים. מטופלת אחת אפילו אמרה לו שבקושי שמה לב מתי זה הוא שמגיע אליה ומתי זו פיסת המתכת הגדולה.

גם לחולי הנפש לא אכפת להתמודד עם רובוטים במקום רופאים. "אפילו חולי השיטיון שלנו נראו לא מופתעים מנוכחותו של הרובוט", אמר סנדי ראטליף, שמנהיג את פרויקט הרובוטיקה בקהילת פנסיונרים באוהיו.
 
 
התפלצת החביבה מיוצרת על ידי חברת InTouch Health, ונשלטת על ידי כל מי שיש ברשותו חיבור לאינטרנט ותוכנה מתאימה (ומכאן אנחנו מקווים שגם סיסמא). הרובוט מיועד לתת לרופאים אפשרות לגשת לחולים שלהם גם כשאינם נמצאים בבית החולים, וגם מתוך משרדם בין סיבובי הביקור. לא מדובר (כרגע) בתחליף למגע הישיר עם בין הרופא למטופל.

שימוש אחר של הרובוט יכול להיות יצירת קשר בין רופאים מומחים לחולים הנמצאים במקומות מרוחקים ומבודדים. רעיון אחר שעולה מן הכתבה הוא שימוש ברובוטים הללו, או למעשה בצאצאיהם המתקדמים, לפיקוח ושמירה על קשישים וילדים.

תגידו, למה למרות כל הארגעות זה עדיין נשמע כמו חלום ביעותים טכנו-עתידני?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by