ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלאסטר גמר את הסוס 
 
 קולגייטס טוטאל שעומד על הראש   
 
מערכת חיים ברשת

בחברות האנטי-וירוס מתחילים להנמיך את האזעקות – וירוס הבלאסטר כבר לא מתפשט כל-כך מהר, ואפילו נסוג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים איך לפני כמה חודשים הלכתם בשכונה שלכם, חלפתם בלי משים ליד המכולת השכונתית, ואז פתאום הסתובבתם אחורה ובהיתם במשך כמה שניות עגומות בכותרת אחד מעיתוני הערב, שסיפרה לכם על הערכות לפיהן יפיל וירוס ה-SARS מיליארד חללים בטרם ייעצר? זוכרים? ונו, תאמצו עכשיו את הראש – אתם זוכרים מה זה SARS בכלל?

ככה זה עם וירוסים, ביולוגיים כמו גם ממוחשבים. בהתחלה, כשהם עדיין חדשים ומפחידים, הם מספקים לתקשורת קצת כותרות, האנשים שעוסקים בעצירתם מקבלים כמה ראיונות מנופחים בטלוויזיה, כולם מספרים לנו שבתוך כך וכך זמן כולנו נלקה בהם, ואמא'לה אחד גדול שיהיה פה. אחר-כך המערכות עושות את מה שהן צריכות לעשות, האנשים את מה שהם צריכים, והוירוס הופך להיות סתם עוד וירוס.

וככה זה גם עם הוירוס החדש והמסעיר-בדימוס שלנו – ה-Blaster. אחרי שביום אחד הצליח להפיל מאות אלפי חללים והתפשט בקצב של טור הנדסי על אקסטזי, מתחיל הבלאסטר להאט באופן משמעותי את קצב ההדבקות שלו. באתר CNET מדווחים שבחברות האנטי וירוס מתחילים להרגע מכל הקודים הצבעוניים שהופרחו באוויר המופרך בימים האחרונים.
 
 
"ביום שני היה לנו גידול אקספוננציאלי, אבל זה הואט באופן דרמטי", אמר וינסנט וויפר, בכיר בסימנטק, יצרנית הנורטון אנטי-וירוס. "אנחנו רואים ירידה מתמשכת בכמות המחשבים הנגועים – יום שלישי היה היום בו לוירוס באמת היתה את האפשרות להתפשט", הוסיף וינסנסט גולוטו מצוות התגובה של Network Associates. "כרגע אנחנו מתמקדים יותר בבעיות שלקוחות נתקלים בהם", הוסיף. עושה רושם שגם החברים באתר העידכונים של מיקרוסופט, שהוירוס מאיים להתקיף אותם מחר, יכולים לנשום לרווחה.

גם הרעיון לפיו הפסקת החשמל הענקית שפקדה את החוף המזרחי בארצות-הברית היתה קשורה לבלאסטר נהדף על ידי אנשי תעשיית המחשבים. "אין בידינו כל מידע המצביע כי הפסקות החשמל בצפון-מזרח ארצות-הברית וקנדה קשורות לפעילות של פולש", נאמר בהודעה של מרכז המחקר האבטחה CERT. "המרכז ימשיך לעקוב אחרי המצב", נאמר עוד בהודעה.

טוב, כנראה שכולנו נמשיך לעקוב אחרי המצב, לבדוק אם הבלאסטר ירים שוב את ראשו המתפשט, או שמא מדובר בעוד וירוס של אתמול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by