ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעתה של השרלילה הספרדית 
 
 
רויטרס

אופה ושרמוטה נפגשות במוסד הבוררות של האו"ם – לא, אין המדובר בהתחלה של בדיחה סקסיסטית שחוקה, אלא בעוד מקרה משפטי תמוה שמספקת הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעליו החוקיים של אתר האינטרנט bimbo.biz הצליח אמש (ד') להדוף תביעה משפטית מצד חברת Bimbo S.A. הספרדית, בטענה כי הוא לעולם לא ישתמש בדומיין על מנת למכור עוגות ולחמים המתחרים למוצרי החברה הספרדית.

לארס טיילור מקליפורניה התעקש (וגם הצליח) כי גם אופים המפורסמים מאיבריה לא יכולים לטעון לבעלות סימן מסחרי על מילה פופולרית המוגדרת במילון וובסטר כמילת הסלנג ל"אישה משוחררת מוסרית".

באתרו, שאינו מכיל דבר עדיין, יגיש טיילור לציבור תכנים למבוגרים והומור, מרחק שנות אור מהסחורה הקשורה לחברת האפייה מברצלונה, ורוב הסיכויים שהגולשים שייכנסו לאתר לא יתבלבלו.
 
 
חברת האפייה Bimbo S.A. הינה הבעלים החוקי של מספר אתרים וביניהם bimbo.com, bimbo.es וכן bimbogames.net. חברת האם של חברת האפייה, קבוצת בימבו המקסיקאית, היא אחת מחברות האפייה המסחריות הגדולות בעולם, החברה נוסדה בשנת 1945 והיא קרויה על שמו של הדוב המופיע בלוגו של החברה.

החברה הספרדית התלוננה בפני סוכנות זכויות היוצרים של ארגון האומות המאוחדות, ה-WIPO, כי טיילור אשם ב"התנחלות-רשת" (סייבר-סקווט), וכי הוא הקים אתר מזויף עם השם המפורסם כדי למכור אותו ברווח. החברה ביקשה להוציא צו שיכריח את טיילור למסור את הדומיין לידיה.

אולם בורר מטעם WIPO, המנהלת מערכת ליישוב מחלוקות בנוגע לשמות דומיינים באינטרנט, דחה את התלונה ופסק כי טיילור יכול להשאר הבעלים של הבימבו הפרטית שלו, כך על פי הכרזת הסוכנות היושבת בג'נבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by