ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבד – פשוט יהלום! 
 
 יותר טוב מדם של ילד נוצרי   
 
דנה רוטשילד

כי מתי בזמן האחרון יצא לכם לקרוא דיווח טכנולוגי עם דוק של אנטישמיות? ותמיד זה מחמם את הלב!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יהלומים, משאב הטבע שסטרייטים קפיטליסטים טוענים שהוא ידידה הטוב ביותר של האשה, שכנופיות אפריקאיות טובחות זו בזו במימון כסף זר כדי לכרותו, הוא החומר ממנו עשויים חלומות. גם חלומות טכנולוגיים.

יהלומים עשויים מפחמן ותו לא, פחמן שמעבה האדמה מפעיל עליו לחץ של כ-50,000 אטמוספירות (רמז: זה הרבה מאוד אטמוספירות). החלום ליצור את הסביבה הזו במעבדה פקד רבים, החל מאמצע המאה ה-19. החל משנות החמישים של המאה שעברה, הצליחו מדענים ליצור קריסטלים למטרות תעשייתיות, אולם הקיץ החל הגל הראשון של יהלומים מלאכותיים כאלה להופיע בשוק. התוצאות לא רק מאיימות על עתידה של התעשייה המדממת, השווה 7 מיליארד דולר, אלא גם פותחת את הדלת להופעתם של מעבדים העשויים מיהלומים. כך לפי המגזין Wired, המדווח בנימה מעט אנטישמית (שימו לב לתיאורו של סוחר היהלומים, הלבוש החסידי והזממנות הסטריאוטיפית).
 
 
היהלום הוא לא רק החומר הכי קשה בעולם, אלא גם מבודד תרמי מצוין – חום רב שיעבור דרכו לא יסב לו נזק. הבעיה עם המעבדים בימינו, היא שהפעילות השוקקת שמתבצעת בתוכם הופכת אותם ללוהטים, מה שמחייב את צינונם ואת הגבלת המהירות שבה הם פועלים. יהלום יאפשר פעולות בטמפרטורות גבוהות, מה שיאפשר ביצוע פעילויות רבות יותר במהירות רבה יותר, מה שכעת עשוי לאדות את מעבדי הסיליקון המסכנים שלכם.

אם עד עכשיו הרעיון להשתמש במשאב היקר במעבדים היה בלתי נתפס, הרי שכעת, עם היצור התעשייתי של היהלומים המלאכותיים באיכות כה גבוהה, הוא נשמע יותר ויותר מתקבל על הדעת. החברות העוסקות בפיתוח היהלומים המלאכותיים, Gemesis בפלורידה ו- Apollo Diamond בבוסטון, כבר פוזלות לעבר שוק המעבדים. רוברט לינארס מאפולו דיאמונד אומר כי ידע כבר מזמן כי יהלומים מצוינים למטרה זו, ולכן השקיע 15 שנה במחקר פרטי בנושא.

ולא נותר אלא לקוות, שהטכנולוגיה החדשה לא רק תשמש לבניית מעבדים חדשים, מהירים, חזקים וטובים יותר, אלא גם לגאול את הארצות מוכות מלחמות האזרחים באפריקה ממלחמות של זרים על אוצרות הטבע שלהן. לו יהי והכול, אתם יודעים...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by