ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: פישלנו, תפרמטו 
 
 ``קודם כל, תפרמטי``. ממשק חלונות XP   
 
עידו קינן

נדבקתם ב-Blaster? פרמטו את המחשב והתקינו חלונות מחדש, ממליצה מיקרוסופט ישראל; מיקרוסופט: הפירמוט הוא לטובת הלקוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נדבקתם במגה-וירוס Blaster? מיקרוסופט ישראל ממליצה לכם לפרמט את המחשב ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה, פעולות פשוטות שלוקחות לא יותר מכמה שעות טובות של עצבים וזעם (שלא לדבר על הטירחה שבגיבוי כל המידע שלכם). ההמלצות הופיעו בהתראה שפורסמה באתר החברה.

עדכון: הבוקר (ה') הוסרה ההמלצה, לפרטים הקליקו כאן.

באמצע יולי התריעה מיקרוסופט על פירצה בפרוצדורת ההרצה מרחוק (RPC) במערכת ההפעלה חלונות (גירסאות NT 4, 2000 ו-XP). ביום ב' פרצה בישראל ובעולם מתקפת Blaster, מגה-וירוס התולעת המנצל פירצה זו, גורם לריבוי אתחולים-מחדש של המחשב, ומפיץ עצמו למחשבים נוספים (בלי שיצטרך להשתמש בתוכנת אימייל).

בימים האחרונים פורסמה ההתראה "עובדות שחשוב לדעת אודות וירוס התולעת Blaster" בראש האתר הישראלי של מיקרוסופט, והפניה בולטת אליה מופיעה בבאנרים ברחבי האתר. בהתראה מודגש כי ההוראות בה מיועדות למנוע את תופעת כיבוי המחשב "עד להתקנת התיקון למערכת ההפעלה והסרה מלאה של התולעת באמצעות תוכנת אנטי-וירוס". לאחר מכן, מתבקשים המשתמשים להתקין את עדכון האבטחה של מיקרוסופט, אשר חוסם את הפירצה.

ואז מגיע הפאנץ'-ליין: "חשוב: מיקרוסופט ממליצה לבצע פירמוט והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה במחשב שנפגע, על-מנת לודא הסרה מלאה של התולעת 'Blaster'". כלומר, לא רק התקנה מחדש של חלונות, אלא מחיקת כל זכר לווירוס על ידי פירמוט. כזכור לקוראי חיים ברשת, מיקרוסופט ישראל אינה מעודדת התקנה עצמית של חלונות XP.
 

"מיקרוסופט לא מטפלת בהסרת וירוסים"

 
תגובת מיקרוסופט ישראל:

"למיקרוסופט הנחיות ברורות כיצד לטפל בבעיה שהתולעת גרמה. סדר הפעולות:

• ביטול האתחול של המחשב
• הורדת התיקון מאתר מיקרוסופט ישראל
• הפעלת ה-Firewall‏
• הפניה לחברות אנטי וירוס להסיר את הוירוס בעזרת כלים שמסופקים ע"י חברות אנטי וירוס.

מאחר ומדובר בווירוס ומיקרוסופט לא מטפלת בהסרת וירוסים, היא ממליצה ללקוחות למען בטחונם לפרמט את המחשב. המלצה זו אינה מהווה חלק מהטיפול בבעיית התולעת, אלא כהמלצה לטובת הלקוח".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by