ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כרוניקה של רכישה ידועה מראש 
 
 
מערכת חיים ברשת

לפי מסמכים, חמדה יאהו את מנוע החיפוש של אוברצ'ר במשך יותר משנה. ואיך השיגו את החוזה בסופו של דבר? שימו לב להעלאה בשכר המנכ"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יאהו זממה על מנוע החיפוש של אוברצ'ר במשך יותר משנה עד שלבסוף רכשה אותו, כך עולה ממסמכים שנחשפו ביום ב'. סיפור הרומן גולל בפרוספקט של בעלי מניות, שסיפק פרטים פיננסיים נוספים על העסקה, כמו למשל שבהערכה מחודשת הרכישה, שבמקור עלתה 1.63 מיליארד דולר, שווה 1.7 מיליארד דולר. מהדברים עולה כי יאהו פזלה לצדדים כבר בימים היפים שלה עם גוגל, טרם העפת מנוע החיפוש שהפופולריות ההולכת וגוברת שלו איימה עליה.

יאהו החלה להשתמש בשירותי החיפוש של אוברצ'ר כבר בנובמבר 2001, והיתה ככל הנראה מאוד מרוצה. כל כך מרוצה, שרק חצי שנה מאוחר יותר החל מנכ"ל יאהו, טרי סמל, לדון ברכישת אוברצ'ר עם המנכ"ל טד מייזל. המשא ומתן התפרס על פני החודשים הבאים, עד שיאהו הגישה הצעת רכישה בנובמבר 2002, הצעה שלא נשאה חן בעיני אוברצ'ר, שעזבה את שולחן הדיונים בפברואר והתפנתה לרכוש את מנוע החיפוש של אלטה ויסטה.
 
 
אולם יאהו שמרה כמה קלפים לעצמה. למשל, אם אוברצ'ר היתה נרכשת בידי חברה אחרת יאהו היתה מפסיקה להשתמש בשירותיה, ואף תובעת פיצויים בסך 5-10 מיליון דולר, כמו גם 3%-2% ממניותיה. לפי הפרוספקט, לאחר השתלטות יאהו על אוברצ'ר יכולה MSN לבטל את חוזיה עם החברה. במאי, לאחר שאוברצ'ר הורידה את תחזיות הרווח שלה, יזם סמל פנייה מחודשת למייזל כדי לדון ברכישה, והפעם המשא ומתן הצליח.

כחלק מהליך הרכישה, קיבל טד מייזל העלאה של כמעט מאה אלף דולר במשכורת, מ-290,000 דולר ל-375,000 דולר, ו-80,000 ממניות יאהו (זו הדרך לעשות עסקים...).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by