ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תשלחו את הילדים שלכם לבית הספר 
 
 
מערכת חיים ברשת

בארצות-הברית מצאו פתרון לאלימות בבתי-הספר. לא, לא מדובר במורים טובים יותר, כיתות קטנות, תוכניות לימוד מעניינות יותר. מדובר, איזה יופי, במצלמות שיעקבו אחרי הילדים. מעניין מתי זה יגיע לכאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כנראה שמשהו לקוי במערכת החינוך האמריקנית. משהו ביכולת הבנת הנקרא של הקברניטים. איכשהו נדמה שהללו לא מצליחים להבין שהחזון שג'ורג' אורוול תיאר ב-"1984" שלו, החזון בו כולם נמצאים במעקב תמידי של הממשל, לא היה חזון אוטופי משמח, אלא אזהרה קודרת על עתידו של העולם.

כנראה שאורוול ידע קצת על מה הוא מדבר, ולמרות שהיה נדמה לו שתהיה זו הדיקטטורה הקומוניסטית שתדכא את האדם עד אפר ותחדור לנבכי נשמתו בתירוץ של שמירת הסדר הציבורי, אז גם הדמוקרטיה הליברלית האמריקנית מוכיחה שהיא יכולה. כמו למשל במערכת החינוך של מחוז בילוקסי במדינת מיסיסיפי, שיתקין השנה מצלמות רשת ב-500 כיתות נבחרות.

6,300 ילדים ומוריהם יפוקחו באופן תמידי על ידי המערכת החדשה, שתשמור עליהם בטוחים מכל פגע ואלימות. "זה יעזור לאנשים הגונים להיות הגונים יותר", אמר המפקח המחוזי לארי דראוודי. בוודאי שזה יעזור.

בכלל, נדמה שהרשויות האמריקניות, שנכשלות כבר שנים במאבק שלהן באלימות בביתי הספר, כשם שהן נכשלות במאבק שלהן על חינוך תלמידיהן, או על האטת גידול הפערים בין עשירים לעניים, נורא אוהבות את הרעיון של מצלמות. חברת אבטחה אחת עליה מדווח עיתון USA TODAY כבר נמצאת במשא ומתן עם מחוז עירוני אחר על התקנת 15,000 מצלמות נוספות. באטלנטה רוצים עוד 2,000. מסתמנת שיטה.
 
 
פעילי זכויות הפרט מוחים. הם טוענים שמדובר בחדירה לא מחוייבת המציאות לפרטיות של התלמידים והמורים. אבל בעולם מערבי שהופך פרנואידי יותר ויותר, עולם שבו הרשויות כושלות בכל אשר הן עושות, הופכות למפלצות טכנוקרטיות ומאבדות כל סממן אנושי לשמחתם של האזרחים-הורים, אין לשיקולי פרטיות סיכוי אמיתי.

מעניין תוך כמה זמן יגיע הרעיון הנשגב הזה גם אלינו. שרת החינוך תגיד ש"ככה זה גם באמריקה", כולם יהנהנו וימחאו כפיים. בינתיים יגלו שהאלימות בבתי הספר באמריקה לא ממש פוחתת, שהתלמידים מצליחים עוד פחות, שהמורים מתוסכלים ומפוחדים עוד יותר. אל תדאגו, יום אחד תתעוררו ותראו שהמורה כבר לא שם, וכל מה שהמדינה תציע בבתי ספר זה ספר לימוד עילג, ושוטר שעומד מאחורי מצלמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by