ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
נוקיה X2: מוזיקלי מהדור הקודם 
 
 נוקיה X2    צילום: יח"צ    
ביקורת סלולר |
 

נוקיה X2 יודע לכוון יפה כדי למשוך את הקהל הצעיר - איכות המוזיקה מעולה, יש פייסבוק ועוד. חסר לו רק דבר קריטי אחד: מגניבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

סדרת הצעירים של נוקיה מגיעה לביקור נוסף בישראל באמצעות נציגה הצעיר ביותר, נוקיה X2. המכשיר כולל את סט הכלים המוכר שאמור להפוך אותו למכשיר מוזיקה מוצלח כגון: מקשי שליטה על נגן המוזיקה, איכות מוזיקה מעולה ורמקולים סטריאופוניים. האם X2 מתפקד גם כמכשיר סלולרי מוצלח או שהוא מסוגל לבצע רק פעולה אחת?

 

יתרונות: איכות מוזיקה מעולה, ממשק שיחות בהודעות, תוכנת פייסבוק, משחקים רבים

 

חסרונות: מקשים לא נוחים, מצלמה לא מרשימה, מסך חיוור, מגיע ללא כרטיס זיכרון בערכה

 

מחיר ברשת hMobile:  1,199 ₪  

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 712 ₪  

 

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

 

עיצוב: מלבן חד

 

 

נוקיה X2 מגיע במראה הייחודי לסדרת המוזיקה הצעירה - שחור עם נגיעות של אדום. מעבר לצבעים המיוחדים, לנוקיה X2 עיצוב מלבני מוארך עם צדדים מעוגלים. העיצוב מזכיר לנו טלפונים ביתיים ולטעמנו הקווים חדים מדי ולא נאים. 

 

המסך מאוד לא מרשים ומעבר למספר הצבעים הלא מספק, הוא אינו קריא כלל מהצדדים. הגודל אמנם רק 2.2 אינץ' אבל הוא מספק עבור הכשרונות שנוקיה X2 מספק. המקשים גם כן לא מצטיינים בנוחות גדולה. המקשים עשויים מקשה אחת, מופרדים בעזרת קווי הפרדה מפלסטיק ובאופן כללי הם נוקשים מדי. המקשים עצמם קטנים מדי, דבר המעיד שנוקיה מייעדת את זה לצעירים ועדיף בעלי אצבעות קטנות.

 

ממשק: ללא הפתעות או ריגושים

 

מערכת ההפעלה היא סימביאן סדרה 40 המוכרת לעייפה. מסך הבית מורכב מווידג'טים מובנים הניתנים לעריכה. נראה שיש דברים שרק לצעירים מותר להנות מהם כמו ממשק שיחות בתפריט הודעות. ממשק השיחות מינימליסטי ופשוט. בנוסף, יש אופציה השלמת מילים שלא עובדת טוב בעברית. מנגד, התמיכה בסמיילים עובדת טוב. לא תמצאו חיוג חכם ממסך הבית ומשום מה לא תמצאו גם תמיכה בהתראות מרובות בשעון המעורר.

 
 

מולטימדיה: המוזיקה במרכז

נוקיה X2. המצלמה סבירה בקושי
 נוקיה X2. המצלמה סבירה בקושי  
 צילום: יח"צ 
 

 

נוקיה X2 מספק חווית מוזיקה מרשימה בהחלט. אמנם הממשק של נגן המוזיקה מכוער אך נוקיה מפצה באיכות שמע מרשימה ביותר. הצליל נקי מאוד, יש הרחבת סטריאו וניתן לשלוט על נגן המוזיקה בעזרת הלחצנים הפיזיים בצידי המכשיר. לאלו שאוהבים לשמוע מוזיקה מהרמקולים של המכשיר צפויה חוויה נעימה בזכות הרמקולים הסטריאופוניים המעולים הממוקמים בגב המכשיר. מי שסובלים מכך שאנשים שומעים את המוזיקה ללא אוזניות, יאהבו פחות את X2. מעבר לזה היינו שמחים לפיצ'רים נוספים כגון זיהוי מוזיקה - אופציה נפוצה במכשירי סוני-אריקסון וסמסונג.

 

נוקיה X2 כולל, כמובן, רדיו עם RDS כמובן ובניגוד לרוב המכשירים הסלולריים הוא לא מצריך חיבור אוזניה שתשמש כאנטנה אלא פועל באמצעות אנטנה פנימית. לחצני המוזיקה החיצוניים שולטים על הרדיו כאשר הוא פועל.X2  מגיע כמובן עם כניסת אוזניות רגילה ומצורפות בערכה אוזניות איכותיות מאוד עם מקשי שליטה.

 

נוקיה X2 מגיע עם מצלמת 5MP ופלאש. המצלמה נשלטת בעזרת ממשק לא מתוחכם (ולא בעזרת לחצן צילום) ויש בה פוקוס קבוע ולא אוטומטי. לא תמצאו ב-X2 אפשרות לסצינות או מצב פנורמה וגם לא איכות תמונה מרשימה. המצלמה פועלת בצורה סבירה באור יום אם כי גם כשהיא נתונה במצב אידיאלי זה היא התמונות לא איכותיות - נוקיה X2 מתקשה לפצות על רמת חשיפה גבוהה ושורף את החלקים החשופים לשמש. צידי התמונה נוטים להיות מרוחים ובאופן כללי, העדשה של X2 חסרת חדות. בצילומי פנים התאכזבנו פחות והפלאש סביר. מצלמת הוידאו היא לא משהו להתגאות בו והרזולוציה לא מספקת כלל ומאכזבת בהתחשב בעובדה ש-X2 מגיע עם עדשת 5MP.

 

גלישה וקישוריות: במגמת שיפור

 

נושא הקישוריות אף פעם לא היה הצד החזק של מכשירי סדרה 40 של נוקיה, אך היא בהחלט מתאמצת לשפר זאת. עדיין לא תמצאו בסדרה 40 קורא מסמכים אך כן יש תוכנת דואר-אלקטרוני נוחה ופשוטה להגדרה. הדפדפן המובנה של נוקיה עדיין גרוע אך נוקיה כבר הפנימה שאם אי אפשר לנצח עדיף להצטרף אליהם ולכן דפדפן ברירת המחדל של המכשיר הוא מיני-אופרה. בנוסף, נוקיה X2 מגיע עם תוכנת פייסבוק נוחה יחסית אך כזו שלא מתממשקת לשאר רכיבי המכשיר כגון אנשי קשר או הגלריה, והאופציה היחידה להעלות תמונה לפייסבוק הוא לצלם את תמונה מתוך תוכנת הפייסבוק עצמה.

 

נוקיה X2 בהחלט מכוון להנעים את זמנם של הצעירים והוא מגיע עם משחקים מובנים רבים. למי שזה לא מספיק, ניתן להוריד משחקים רבים נוספים מחנות האפליקציות OVI.

 

את כל הדברים האלו תצטרכו לעשות דרך רשת נתונים בדור 2.5. אמנם זה נחמד שלא צריך לשלם חבילת דור 3 אך קצב הגלישה איטי מאד ויש לחכות כ-30 שניות עד שתמונה נטענת בפייסבוק או לחכות כדקה על מנת להוריד אימייל.

 

הסוללה של נוקיה X2 בהחלט מספקת ותחזיק כיומיים בעבודה סבירה.

 

סיכום: לצעירים לא מעודכנים

נוקיה X2
 נוקיה X2 
 צילום: יח"צ 
 

 

נוקיה X2 בהחלט מכוון לראש של הצעירים והוא מספק להם איכות מוזיקה נהדרת. צעירים המחוברים לפייסבוק ימצאו פה דרך לעדכן את הסטטוס מהכיתה ומשחקים רבים להעביר את הזמן. הבעיה הקשה של X2 שהוא מכוון לצעירים מהדור הקודם. יותר ויותר צעירים מעדיפים היום מכשירי מגע מגניבים ו-X2 לא מסוגל להגניב - באופן כללי זה מאפיין שחסר כל כך במכשירי נוקיה של התקופה האחרונה. הם סולידיים, אמינים, עושים את העבודה אך לא מרגשים. מה נשאר? נשאר מכשיר טוב שעושה הכול נכון, חוץ מזה שהוא יישאר מאחור כאשר יעמוד מול מכשיר מגע נוצץ ומגניב.

 

מבחינת השוואה מול המתחרים, נוקיה X2 אינו קוטל קנים. המתחרה הגדול ביותר שלו הוא מכשיר המוזיקה סוני-אריקסון זיילו. אמנם לזיילו יש מסך גדול יותר, מקשים נוחים יותר וממשק מוזיקה הרבה יותר מתקדם, אך יתרונו של נוקיה X2 הוא בכניסת אוזניות רגילה - דבר חשוב במכשיר מוזיקה. בנוסף X2 זול הרבה יותר. המכשיר המגניב בשכונה הוא סמסונג מיני-טאץ' שלא נחשב למכשיר מוזיקה אך לא נופל באיכיות השמע שלו מ-X2 ובנוסף הוא מכשיר מגע, שזה אומר הכול היום.

 

ביקורת מקוצרת:

נוקיה X2
 נוקיה X2 
 צילום: יח"צ 
 

 

תמורה להשקעה: 8- סביר

מסך ואיכות תצוגה: 7.5- חיוור

מולטימדיה: 8.5- מוזיקה כן, מצלמה לא

תפעול וממשק: 8- התרגלנו

משרד וקישוריות: 7.5- יש פייסבוק

עיצוב: 7 - חד, חד מדי 

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

פרטים טכניים

 

רשתות:  GSM 850/900/1800/1900

מידות: 111 מ"מ (גובה), 47 מ"מ (רוחב), 13.3 מ"מ (עובי)- קטן

משקל כולל סוללה: 81 גרם (קל)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 13.5 שעות 

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 624 שעות

קרינה: 0.82 W/kg  (ראש (

תצוגה: רזולוציה 240 x 320 בטכנולוגיית TFT עם 256 אלף צבעים, גודל 2.2 אינץ'

אחסון אנשי קשר: 1,000 

זיכרון: 48mb ועד 16GB בכרטיס זיכרון מסוג microSD

קישוריות ומשרד: דפדפן מיני-אופרה, BT סטריאופוני, תוכנת פייסבוק, חנות יישומים OVI

מצלמה: 5mp עם פוקוס קבוע, נורית LED, וידאו ברזולוציה 240x320

מדיה: נגן מוזיקה, לחצני מוזיקה חיצוניים, כניסת אוזניות 3.5mm, רדיו RDS עם אנטנה פנימית

הערכה כוללת: מטען, אוזניות סטריאופוניות, כבל נתונים. 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by