ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ת'כלס, מגיע להם 
 
 מה אתה מחייך לי, מה?   
 
מערכת חיים ברשת

בזמן שהמוני מחשבים מוּנעי ווינדוס קרסו ברחבי העולם, מיקרוסופט הפסידה תביעה ונקנסה ב-520.6 מיליון דולר. מישהו בוכה על זה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמלי למדי שביום בו עוד חריר במסננת שמיקרוסופט מוכרת לנו תחת הכותרת "מערכת הפעלה" גרם לקריסת אלפי מחשבים, החליט חבר מושבעים פדרלי בשיקגו לקנוס את מיקרוסופט בסך 520.6 מיליון דולר. אולי יש בכך משום מתן סיפוק ריק וחסר תועלת ללקוחות החברה, ששוב קיבלו שיעור ב"מחשוב אמין".

הפסיקה עצמה, מטבע הדברים, לא קשורה כהוא זה לווירוס ה-RPC. המדובר, על פי דיווח סוכנות רויטרס, בתביעה שהגישה חברת Eolas Technologies בשנת 1999, ובה טענה שמיקרוסופט הפרה את הפטנט שלה על טכנולוגיה שמאפשרת לדפדפני אינטרנט לשלב בתוכם תוכנות אחרות. היכולת לשלב את המיני-תוכנות הללו, שכולנו מכירים כ-plug-ins ו- applets, היתה אחת מהיתרונות שאפשרו למיקרוסופט לנצח בקרב הדפדפנים מול נטסקייפ ז"ל.
 
 
ב-Eolas, חברה שהוקמה על ידי מייקל דויל, לשעבר פרופסור באוניברסיטת קליפורניה, מרוצים לחלוטין מהפסיקה, למרות שבמקור חיפשו שם פיצויים בסך 1.2 מיליארד דולר. מרטין לואק, עורך הדין של החברה, אמר שהפסיקה "הוגנת מאוד וסבירה מאוד".

במיקרוסופט לעומת זאת מרוצים מעט פחות, למרבה הפלא, ומבטיחים לערער. "הגם שתוצאות היום מאכזבות", אמר דובר של החברה, "אנחנו משוכנעים שהעובדות יתמכו בעמדתנו". ואם לא העובדות אז בטח הממשל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by