ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התקפה על אלפי מחשבים בישראל ובעולם 
 
 לשון ההודעה שמראים המחשבים המותקפים   
 
מערכת חיים ברשת

וירוס תולעת מיסתורי גורם להפעלה מחדש של מערכת ההפעלה ולקריסתה בכל פעם מחדש; בואו לגלות איך פותרים את הבעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קודם כל שימו פיירוול
 קודם כל שימו פיירוול   
מאות אלפי מחשבים ברחבי העולם מותקפים מאז אמש על ידי וירוס ה-Blaster שפוגע במערכות ההפעלה XP ו-2000 וגורם לאיתחולים רבים של המחשב (אפילו יותר מכרגיל).

המחשבים המותקפים נפלו קורבן לפרצת אבטחה ידועה של מיקרוסופט שעליה הודיעה החברה כבר בחודש שעבר ושאותה ניצל הווירוס (שזכה לכינוי RPC WORM). אריאל פיסצקי ,מנהל תחום האבטחה של חברת נטוויז'ן, אמר אתמול לחיים ברשת כי וירוס התולעת מנצל כשל בפרוטוקול ה-RPC של חלונות (ומכאן גם שמו) ובחברה מעריכים כי הוא מפיץ את עצמו למחשבים אחרים.

הפירצה מאפשרת למחשב מרוחק להשתלט על המחשב שלכם ולהריץ פקודות מרחוק ללא הרשאה. אחרי שההשתלטות הצליחה, מוריד הווירוס מהרשת קובץ בשם msblast.exe, עושה ריסטארט למחשב ומריץ אותו עם האתחול. ברגע שמתחברים שוב לרשת, הווירוס מנסה להפיץ את עצמו למחשבים נוספים, מאתחל שוב את המחשב וחוזר חלילה.
 

אז מה עושים?

 
הדבר ראשון שמומלץ לעשות הוא להפעיל את הפיירוול האישי שמגיע עם מערכת ההפעלה. היכנסו אל לוח הבקרה (Control panel), חיבורי רשת (Network connections). בעזרת הכפתור הימני של העכבר, היכנסו אל המאפיינים (Properties) של חיבור האינטרנט וביחרו בלשונית "מתקדם" (Advanced). עכשיו סמנו את האפשרות הראשונה (ראו תמונה) ולחצו "אישור".

לאחר מכן מומלץ להיכנס לאתר Windows update ולהוריד את עדכון האבטחה הבא. גם חברת האבטחה סימנטק כבר הספיקה להוציא עדכון והוא זמין באתר החברה.
 

מה עושים אם כבר נדבקתי?

אם כבר נדבקתם, אז יש עוד משהו שאתם צריכים לעשות בנוסף למה שהוזכר למעלה. חפשו במחשב שלכם קובץ בשם msblast.exe ומחקו אותו. אם לא ניתן למחוק את הקובץ כיוון שהוא נמצא בשימוש – הפסיקו את פעולתו דרך מנהל היישומים (Task manager) או בעזרת תוכנות דוגמת Enditall.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by