ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות, מחשבים פדופילים 
 
 אלוהים מרחם על ילדי הגן, המבוגרים לא תמיד   
 
מערכת חיים ברשת

סוס טרויאני שחדר למחשב של ג'וליאן גרין והוריד פורנוגרפיית ילדים בלי ידיעתו כמעט והרס לו את החיים. השבוע זיכה אותו בית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום אחד, לפני קצת פחות משנה, השוטרים דפקו על דלתו של ג'וליאן גרין. הם נכנסו לבית, הלכו מיד לכיוון המחשב וגילו שם 172 תמונות של פורנוגפיית ילדים. גרין נעצר במקום, בילה תשעה ימים בבית מעצר, ועוד שלושה חודשים במעיין אכסניה לעבריינים המתינים למשפטם. במהלך שלושת החודשים האלה הצליחה גרושתו להשיג משמורת על בתם הקטנה. החיים של גרין, אם מחפשים מילה אחת קולעת, נהרסו.

אלא שגרין, שאת סיפורו מספר עיתון הניו-יורק טיימס, לא היה זה שהוריד את התמונות הבזויות, או כך לפחות קבע בית המשפט באקסטר שבאנגליה. בית המשפט קיבל את טענת פרקליטיו של גרין, לפיהן מי (או למעשה מה) שהוריד את התמונות למחשבו היה סוס טרויאני שחדר למערכת המחשב והשתלט עליה.

המקרה של גרין מעלה כמה שאלות עקרוניות מרתקות ומדאיגות כאחת, בכל הנוגע למלחמה בנגע הפדופיליה ופורנוגרפיית הילדים ברשת. השאלה הראשונה היא האם מעתה יוכל כל צרכן פורנוגרפיית ילדים להתגונן על ידי הדבקת מחשבו בטרויאני, הנפת שתי ידיים אל האוויר ואמירת "זה לא אני!" בבואו יומו בבית המשפט.

השאלה השנייה, ההפוכה בדיוק, היא האם חייהם של אנשים חפים מפשע ימשיכו להיהרס ולצבור כתמים שכמעט ולא ניתן להסיר אותם, רק משום ששכחו לעדכן את האנטי-וירוס שלהם? למעשה שתי השאלות הללו הן שתי הפנים של שאלה אחת – מי אחראי על מה שקורה במחשב שלנו?

מארק ראש, תובע מחשבים פדרלי לשעבר, טוען ש"מה שמפחיד אינו שההגנה הזו תעבוד, אלא שהיא באמת תהיה נכונה. התסריט המסוייט הוא שמישהו יישב בכלא בגלל מה שהוא לא עשה".
 
 
ג'וליאן גרין המסכן נזכר באחד הימים, כמה חודשים לפני שהסיוט התחיל, בו ירדה בתו מחדר המחשב והודיעה לו שיש תמונות "לא נחמדות" על המחשב. התמונות הלא נחמדות היו תמונות פורנוגרפיות "בהשתתפות" קטינים. ולא רק זה, אלא שהמחשב לא ניתן היה לכיבוי, התחבר כל הזמן לרשת והוריד קבצים. אפילו אחרי שיחת תמיכה עם יצרנית המחשב המשיך המחשב לקרוס מדי פעם ולהתחבר לאינטרנט גם כשאיש לא ביקש ממנו.

היה זה עורך הדין של גרין שהביא מומחה מחשבים לבדוק את המחשב הנגוע ומצא בו כמעט תריסר תוכנות טרויאניות. הרשויות, שהחזיקו במחשב עד לאותו רגע, לא העלו על דעתן אפילו אפשרות כזו. העובדה שבביתו של גרין לא נמצא חומר פורנוגרפי אחר מלבד התמונות, והעובדה שלא נמצאה ראיה אחרת שתבסס את הטיעון של התביעה (כמו למשל יצירת קשר עם פדופילים אחרים, דפוסי גלישה שיעידו על ניסיון ליצור קשר שכזה וכו') לא הטרידה את מנוחת התובעים יותר מדי. במסגרת המאבק חסר הפשרות של הבריטים והאמריקנים בפורנוגרפיית הילדים הנוראה, אדם חף מפשע נדרס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by