ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הפרטים שלכם מאובטחים? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחשביה של אחת מחברות אחסון הנתונים הגדולות בעולם נפרצו. החברה בכלל לא הרגישה בפריצה עד שהמשטרה באה והודיעה לה על תפיסת הפורץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורץ מחשבים השיג גישה לקבצים פרטיים שאוחסנו בחברת אקסיום (Acxiom), אחת מהחברות הגדולות בעולם למאגרי נתונים של לקוחות. ההאקר השיג מידע רגיש על חלק מהצרכנים של לקוחות החברה, כך מסרה החברה ביום חמישי.

"המידע על השרתים היה מגוון ביותר, חלקו כלל אינפורמציה אישית על אנשים וחלקו לא", מסרה ל-AP ג'ניפר ברט, האחראית על נושא הפרטיות בחברה. לדברי ברט, החברה כלל לא ידעה על הפריצה עד שהמשטרה באוהיו פנתה אליה.

לדברי ברט, גם הפורץ וגם המידע הגנוב נמצאים תחת חסות המשטרה. כעשרה אחוזים מבין לקוחות החברה עשויים להיפגע כתוצאה מהפריצה, ביניהם גם הלקוחות הגדולים יותר של אקסיום. החברה מנהלת שירותי מאגרי-נתונים על צרכנים למגוון של חברות, ביניהן חברות ענק כמו מיקרוסופט, IBM, סירס, ג'נרל אלקטריק, AT&T ו-Bank of America. החברה מספקת שירותים ל-14 מתוך 15 חברות האשראי הגדולות בארה"ב, שבע מתוך עשר יצרניות הרכב וחמישה מבין ששת הבנקים הקמעונאים הגדולים.

ברט לא ציינה איזה לקוחות בעצם נפגעו כתוצאה מהפריצה, אך היא אמרה שהחברה יצרה עימם קשר. לדבריה פחות מעשרה אחוזים מהקבצים המאוחסנים על גבי שרת אחד נגנבו. לאקסיום יש אלפי שרתים.
 
 
דובר החברה, דייל אינגרם מסר כי לא ברור אם לקוחות החברה יצרו קשר עם הצרכנים שהמידע שלהם נגנב. "כל לקוח צריך לבדוק ולראות איזה קשר, אם בכלל, הם צריכים ליזום ללקוחותיהם".

ברט מסרה כי החשוד שעצור בידי המשטרה הוא עובד לשעבר של אחת הלקוחות של החברה וכי את המידע שגנב, הוא השיג כאשר הייתה ברשותו גישה לגיטימית לשרתיה של חברת אקסיום. "הוא השתמש בגישה הזו כדי לפרוץ לסיסמאות של לקוחות אחרים". לדבריה רוב המידע אותו הצליח לגנוב היה מקודד, כך שהסכנה לגניבת זהויות היא די קלושה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by