ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תקחו את הליבה שלכם ותדחפו אותה 
 
 
מערכת חיים ברשת

עדכון מחזית המאבק נגד SCO: חברת Aduva הציגה תוכנה שתאפשר לבדוק ולהחליף את שורות הקוד המפופקות בגרסת הלינוקס שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
SCO כבר יצאה לקהילת הקוד הפתוח מכל החורים. החברה, שלה זכויות היוצרים על מערכת ההפעלה יוניקס, טוענת כי הליבה של גרסאות מתקדמות של מערכת לינוקס מכילה שורות קוד של יוניקס. לפי טענה זו, שימוש בגרסאות המתקדמות של לינוקס ללא אישור SCO מהווה הפרת זכויות יוצרים. על בסיס טענות אלו הגישה החברה תביעת ענק נגד IBM, שמשווקת גירסה משלה ללינוקס, ומאיימת לתבוע יותר מאלף משתמשים עסקיים של לינוקס שלא שילמו לה "דמי חסות".

זה באמת היה מאוד מפחיד לעמוד מול SCO, החתומה על הסכם עם מיקרוסופט, אבל בשבוע שעבר נעמדה קהילת הקוד הפתוח על רגליה האחוריות בניסיון להגן על כבודה. RedHat היתה הראשונה שהגישה תביעה נגדית, וביקשה מבית המשפט שיכריז שאין שום דבר גנוב בגירסת הלינוקס שהיא משווקת. IBM עשתה זאת כמה ימים אחריה. כעת מציגה חברת Aduva תוכנה שתאפשר לחברות להתכונן ליום הדין: כיצד להיפטר משורות הקוד המפוקפקות אם תנצח SCO בבית המשפט.
 
 
בכנס LinuxWorld שהתקיים בשבוע שעבר הציגה חברת Aduva תוכנה שיאפשר לחברות לגלות האם זרע האופל (שורות קוד ש-SCO טוענת שלה הזכויות עליהן) נמצא בליבת תוכנת הלינוקס שלהן. אם כן, מחליפה התוכנה את שורות הקוד האלו בקוד אחר, כזה ש-SCO לא טוענת לבעלות עליו.

תוכנה זו מהווה פיתרון מצוין לחברות שאין להן את המשאבים הפיננסיים והמשפטיים לעמוד מול המחלקה המשפטית המשומנת של SCO בניסיון להגן על תומתה של מערכת הקוד הפתוח שברשותן. התוכנה, OnStage, זמינה כבר עכשיו בגירסת ה-2.0 שלה, ועובדת על מערכות Red Hat ו-SuSE.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by