ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולם ישן עד היסוד נחריבה 
 
 הרבה יותר נעים לגלוש עם שוטר מאחוריך   
 
מערכת חיים ברשת

עצומה מקוונת באתר סיני קראה לממשלה, המאויימת מהפוטנציאל המהפכני של האינטרנט, לא לקנות טכנולוגיה מיפן, והורדה בנסיבות מסתוריות לקראת אירוע דיפלומטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עצומות מקוונות שמנסות להשפיע על מדינות וארגונים הן לא דבר חדש. אבל בסין, מדינה שחוסמת אתרי חדשות זרים וסוגרת את בתי האינטרנט קפה שלה כל פעם שנמצא תירוץ דחוק לכך, עצומה מקוונת היא סוג של מהפכונת אינטרנט, אפילו שהיא בסך הכול עצומה בנוגע לרכבת.

ממשלת סין מתכננת לבנות קו רכבות מבייג'ין לשנגחאי. הקו, שהשקתו מיועדת ל-2010, אמור לנסוע במהירות גבוהה מאוד, ולשם כך צריך טכנולוגיה מתאימה. אלא שממשלת סין נוטה לרכוש את הטכנולוגיה מיפן, מה שלא כל כך מוצא חן בעיני כמה פטריוטים סינים. "כמה" זה אולי מעט מדי, נכון יותר לומר 80,000 סינים.

אתר פטריוטי, החתים כ-80,000 סינים על עצומה הקוראת לממשלתם שלא לקנות את הטכנולוגיה מיפן. ההחתמה התנהלה במשך שמונה ימים בחודש שעבר, עד שהורדה. מהנדס המחשבים שעיצב את האתר, לו יונפיי, אומר כי העצומה הורדה כיוון שחשש מניצול פרצות אבטחה בשרת.
 
 
ניצול פרצות אבטחה, וואט איז? באופן מקרי לחלוטין, הורדה העצומה ערב הגעתם של בכירים בממשלת יפן לבייג'ין, לציון יום השנה ה-25 להסכמי הידידות בין יפן וסין. איזה צירוף מקרים.

כאשר נשאל לו האם הורדה העצומה כדי לא להביך את ממשלת סין בפני עמיתיהם מממשלת יפן, ענה כי "ההחתמה לא נועדה להפעיל לחץ על ממשלת סין, אלא רק לבטא את רגשותינו".

ובכל מקרה, במדינה שבה אדם נידון לחמש שנות מאסר בכלא לאחר שפירסם באתר הבית שלו קריאה לחקור מחדש את הטבח בכיכר טיאנמן, מעניין לראות מה יעלה בגורלו של האזרח לו יונפיי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by