ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ ו-Glee 
 
 צוות Glee בתמונה(?) קבוצתית    צילום: E4    
עיבוד תמונה |
 

האצבע הארוכה של פין והרגל החתוכה של רייצ'ל: האם כוכבי Glee מזויפים? משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים לי נעמה וכבר זמן מה שאני צופה בסדרה  Glee.
במהלך שיטוטים באינטרנט מצאתי לי את סט התמונות המלוות את הסדרה, אבל משהו לא הסתדר בהם.
תסתכל על תנוחת הידיים שהשחקנים מציגים בתמונה. זה נראה מאוד לא נורמאלי ומחשיד.
אשמח אם תיפתר הבעיה, ונדע אם האצבעות של קורי מונטייט וליאה מישל באמת כאלה גמישות  :)
בתודה, נעמה.

 
 

אנחנו לא רואים Glee, מה פתאום? אף פעם לא ראינו. זאת סדרה טיפשית. והמוזיקה גרועה. והעלילה המתמשכת שטותית לגמרי. ורייצ'ל כל כך מעצבנת, בעיקר איך שנותנים לה כל הזמן לשיר את כל הסולואים, כשהרי ברור שמרצדס או קורט מוכשרים הרבה יותר ממנה. והמחווה לבריטני ספירס בפרק השני של עונה 2 היתה מאכזבת נורא, בעיקר הביצוע ל"Toxic", שההעמדה שלו היתה לגמרי מוזרה, וממתי וויל בכלל מופיע איתם? ולמה היו צריכים להחזיר את אשתו הנוראית של וויל מהעונה הראשונה?

 

זהו, אז, בקיצור, אנחנו לא רואים Glee.

 

אבל זה לא צריך להפריע לנו לחקור פרשיות פוטושופ בקשר לסדרה. התמונות שבהן כל כוכבי הסדרה עושים L עם האצבעות נראו לנו חשודות עוד בתקופה שבה הן כיסו כל שלט חוצות בארץ. כמה פעמים עברנו ליד שלט כזה וניסינו להבין האם יש פה איזו פאשלת פוטושופ או לא, אבל אחרי כמה חריקות בלמים וחתול אחד עם טראומה לכל חייו הגענו למסקנה שלחקור פרשיות פוטושופ תוך כדי נהיגה זה לא רעיון כל כך טוב. אז תודה לנעמה, שסיפקה לנו את הגלריה הזאת.

 
כוכבי Glee והאצבעות שלהם
 כוכבי Glee והאצבעות שלהם   צילום: יח"צ 
 

קודם כל, שיהיה ברור: התמונות האלה מרוטשות עד מאוד. זה בדרך כלל מה שקורה לתמונות שנועדו לכך שידפיסו אותם על שלטי חוצות, כי כשהראש שלך בגובה ארבעה מטרים, כל חצ'קון מקבל גודל של כדורסל וכל קמט נראה כמו הגרנד קניון. אז העור של כמעט כל הדמויות הוחלק ושויף עד רמה לא טבעית - אבל זה, כאמור, נורמלי, ולא נעשה באופן שחורג מהמקובל והסביר. האצבעות הן מה שחשוד כאן. לכל צוות הסדרה יש אצבעות ארוכות במיוחד, נדמה. האצבע של פין (בפ' רפה, מניחי תיקים שכמוכם) נדמית ארוכה באופן לא טבעי, ויש בה ארבעה פרקים, כשלרובנו יש רק שלושה בכל אצבע. אבל אם מנסים לשחזר את תנוחת היד (אחד הדברים האלה שגורמים לכם לעשות תנועות מוזרות מול המחשב ולקוות שאף אחד לא מסתכל), מגלים שהתנוחה אמנם דורשת מעט גמישות,אבל היא הגיונית. האצבעות האחרות מכופפות קדימה, ומה שנראה כמו פרק מיותר באצבע הוא בעצם חלק מכף היד עצמה. אז התמונות האלה אמנם מרוטשות פוטושופית, אבל לא מופרכות.

 
 

ככה מתנהגים בבית ספר?

ליאה מישל, דיאנה אגרון וקורי מונטית
 ליאה מישל, דיאנה אגרון וקורי מונטית 
 צילום: GQ 
 

עוד האשמת פוטושופ חמורה הושמעה נגד כוכבי Glee לאחרונה, בעקבות סדרת צילומים למגזין GQ. טוב, בעצם פוטושופ לא היה הדבר הראשון שגרם לאנשים להזדעק. יותר מזה הטריד אותם הרעיון שליאה מישל (רייצ'ל) ודיאנה ארגון (קווין), שתיים מכוכבות הסדרה, מופיעות שם בלבוש מינימלי ובתנוחות שמצהירות "אני אוהבת להניח את התיק שלי על הספסל בחדר ההלבשה". שתי השחקניות אמנם ממש לא קטינות, אבל הן משחקות כאלה בסדרה, והקישור בין צילומים חצי פורנוגרפיים לבין סדרה לבני הנעורים לא עשה טוב להרבה אנשים, כולל דיאנה אגרון עצמה, שהתנצלה על התמונות. כל זה כמובן לא עניין אותנו בכלל, כי אנחנו, כאמור, לא רואים את הסדרה. איפה היינו?

 

באחת מאותן תמונות, רייצ'ל רוכבת על פין (פ' רפה, אנשים!! פ' רפה! בחייאת!), והתמונה הזאת מפוקפקת מכמה בחינות. רגל אחת של רייצ'ל נעלמת מתחת לזרוע של פין, כך שנראה כאילו היא נמעכת - והרגל השניה פשוט נחתכת באמצע, בלי בלי להגיע לשום סיום ראוי לשמו. היו שמיהרו להאשים את התמונה הזאת בפשע פוטושופ ברור במיוחד.

 

אבל אנחנו לא לגמרי משוכנעים שהיה כאן פשע. הנעל של רייצ'ל מציצה מצידה השני של הזרוע של פין; המראה ה"שטוח" שלה הוא הגיוני, בהתחשב בכך שהתמונה צולמה עם פלאש חזק מקדימה. את הרגל ה"חתוכה" ניתן להסביר בכך שהיא פשוט מוסתרת על ידי הירך של קווין. כל זה אומר שהתנוחה שבה שלושת הגלים נמצאים היא מאולצת, מוזרה ובטח גם לא נוחה במידה קיצונית, אבל זה לא אומר שהשלושה לא באמת הצטלמו בצורה כזאת. מסכנים. GQ  זוכו מחמת הספק.

 

אבל כאן לא תמו פרשיות הגלי. באתר של ערוץ E4, שמשדר את הסדרה בבריטניה, מופיע... צילום, נקרא לזה, קבוצתי, של כוכבי הסדרה. זה צילום שהוא תוצאה של סשן צילומים ארוך ומסובך: לצורך הצילומים נבנתה תפאורה שכוללת אותיות ענק מוארות, והשחקנים צולמו עליהם או לידם אחד אחד או בזוגות. אלה תמונות מוקפדות, מוארות היטב ומושקעות - אתם יכולים לראות הרבה תמונות מאחורי הקלעים של הצילומים האלה.

 
מאחורי הקלעים של הצילומים ל-E4
 מאחורי הקלעים של הצילומים ל-E4   צילום: E4 
 

ואחרי שכל התמונות האלה צולמו, הן יובאו לפוטושופ של מישהו, שישב ועשה מהן את... זה. ברצינות. זאת התוצאה.

 
צוות Glee בתמונה(?) קבוצתית
 צוות Glee בתמונה(?) קבוצתית   צילום: E4 
 

למה? חי מדונה שבשמים, למה?

 

לומר שהתמונה הזאת מעובדת מדי זה כמו לומר שסו סילבסטר אינה האדם האדיב בתבל. הדבר הזה לא נראה כמו צילום. זה נראה כמו ציור בסגנון שציירי-רחוב עושים בעשר דקות תמורת 50 שקל. למה לטרוח להביא את כוכבי הסדרה לצילומים, אם התוצאה היא משהו שאפשר היה לצייר על פי תמונות מתוך הסדרה? למה לטרוח ולהשקיע בבניית תפאורה אמיתית וגדולה, אם בסופו של דבר בתמונה היא נראית כמו משהו שצויר ב-Paint? למה להושיב את קווין על E ענקית אם היא היתה יכולה באותה המידה לשבת על כיסא פלסטיק, וההדבקה שלה היתה אמינה באותה המידה אם לא יותר? ומה עם קצת פרספקטיבה הגיונית או יחסי גודל סבירים בין האנשים בתמונה? אם אתם לא הולכים להתייחס אליהם, למה לטרוח לצלם?

 

הזוועה הזאת מוכיחה שזה שיש פוטושופ, זה שאפשר להשתמש בו, לא אומר שתמיד צריך.

 

נקלעתם לצרה? קיראו למשטרה

נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by