ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
נוקיה C6: לא עומד בקצב 
 
 נוקיה C6    צילום: יח"צ    
ביקורת סלולר |
 

המכשיר שמנמן, המקלדת קטנה מדי, הדפדפן לא נוח ובאופן כללי החומרה נתקעת. נוקיה C6 לא מממש את הפוטנציאל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

נוקיה C6
 נוקיה C6 
 צילום: יח"צ 
 

 

בזמן שיורקום מחכה לשיווק נוקיה N8 שמייצג את הדור החדש של נוקיה במכשירי מגע, hMobile מביאים מכשיר סימביאן מהדור הקודם - נוקיה C6. סימביאן למכשירי מגע סבלה בעבר מבעיות קשות בממשק שהקשו על הצרכנים להסתגל לממשק החדש. נוקיה C6 אמנם מגיע עם סימביאן 1 אך עם מקצה שיפורים ומקלדת פיזית שאמורים להפוך אותו למכשיר מגע נוח הרבה יותר.

 

יתרונות: מקלדת פיזית מלאה, דואר אלקטרוני נוח, מצלמה מעולה, רזולוצית מסך מרשימה

 

חסרונות: מקלדת לא נוחה, סימביאן 1 שייך לעבר, דפדפן לא נוח, מעבד מיושן.

 

מחיר ב hMobile: 2,499 ₪

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

 

עיצוב: שמן וכבד

 

 

כאשר תחזיקו את C6 ביד תגלו מיד שהמכשיר ברשותכם סובל מבעיית השמנה קלה. שילוב של מסך המגע עם מקלדת מלאה נשלפת גורמת לעוביו להאמיר עד לכמעט 17mm. דבר זה כמובן משפיע גם על משקלו שעומד על 150 גרם. למרות הממדים האלו נוקיה C6 הוא מכשיר קומפקטי וניתן לאחוז אותו ביד בצורה נוחה. המסך, כפי שהתרגלנו מנוקיה, הוא מסך מגע רססטיבי אך בגודל סביר של 3.2 אינץ עם רזולוציה מרשימה. תצטרכו להפעיל מעט כוח על המסך כדי ללחוץ על האייקונים. לרוב המסך מגיב בצורה סבירה ומדויקת.

 

המקלדת מכילה ארבע שורות ולחצן בחירה גדול. הלחצנים לא גדולים במיוחד ומעט נוקשים כך שההקלדה, בעיקר אם היא ארוכה, מעייפת ולא נוחה. לו היינו מהנדסי נוקיה היינו מוותרים על לחצן הבחירה הגדול ומגדילים את המקשים. לכל אלו ניתן להתרגל לאחר מספר ימים, למעט היוצאת מהכלל - השורה העליונה שקרובה מדי למסך ומקשה על האצבעות ללחוץ בצורה נוחה על הלחצנים. יש מספר בעיות מוזרות עם המקלדת בעברית שלא הצלחנו להבין: למרות שיש לסימן הנקודה לחצן משלו, הוא לא עושה את עבודתו וכדי להוסיף סימן "נקודה" תצטרכו ללחוץ על הלחצן "סימן שאלה". במקלדת העברית האותיות ץ ו-ף נדחסו לאותו לחצן וחבל שברירת המחדל היא ץ הנפוצה פחות. מה עם בעיית החלפת השפה המוכרת? בנוקיה C6 לא תצטרכו ללחוץ על שישה לחצנים אלא רק על שניים פיזיים ועל אפשרות בחירת השפה בממשק המגע.

 

ממשק: הצב והארנב

נוקיה C6
 נוקיה C6 
 צילום: יח"צ 
 

 

נוקיה הכניסה ל-C6 מספר דברים המתקנים את הרושם הרע שיצרה בעבר סימביאן 1. ראשית מסך הבית מאפשר הכנסת ווידג'טים כמו בנוקיה N97. ניתן למקם שישה על מסך יחיד, ותוכלו להחליף חמישה מהם. שנית ואף חשוב יותר: בניגוד לעבר, הממשק הרבה יותר אינטואיטיבי וגלילת התפריט נעשית בדיוק כמו בשאר מכשירי המגע. מה שעדיין נמצא בנוקיה C6 לצערנו הוא לחיצה כפולה על תפריטים מסוימים ותתי תפריטים רבים מדי המפספסים את הרעיון הבסיסי של מכשיר המגע.

 

יש בנוקיה C6 גם מקלדת וירטואלית, אך היא מקלדת מספרים רגילה ולא נוחה במיוחד. המקלדת הרגילה מאפשרת הקלדה מהירה בזכות השלמת המילים החכמה שעובדת היטב.

 

אחת מהבעיות הגדולות שנתקלנו ב-C6 הוא המעבד מסוג ARM 11 434 MHz שנראה שלא עומד בקצב. לעיתים המכשיר קפא למשך מספר שניות בעת ביצוע פעולה, חיבור לרשת או שהחיבור לחנות היישומים לא תמיד עבד והיינו צריכים לכבות ולהדליק את המכשיר מדי פעם. הרגשנו שאנחנו צריכים לעבוד בשביל ה-C6 במקום שהוא יעבוד בשבילנו כמו סמארטפון אמיתי.

 
 

מולטימדיה: להתעלות מעל הבינוניות

נוקיה C6. צילום המאקרו עובד נפלא
 נוקיה C6. צילום המאקרו עובד נפלא 
 צילום: שי סומק 
 

 

מה שלא מאכזב ב-C6 הן יכולות המולטימדיה הנפלאות. ראשית, המצלמה. אנחנו כבר רגילים להתאכזב ממצלמות סלולריות לא מושקעות אך נראה שנוקיה השקיעה הפעם. C6 מגיע עם עדשת 5MP ופוקוס אוטומטי. איכות הצילום באור יום מרשימה מאוד עם שילוב נכון של רווית צבעים נכונה ורעש מינימלי. גם צילומי הלילה והפנים היו יחסית טובים ובכלל C6 מתבלט בתור מכשיר צילום איכותי להפליא, ולמרות שאין לו עדשת קארל זייס האיכות הזכירה לנו את נוקיה N97.

 

צילום הוידאו גם הוא לא מאכזב עם רזולוצית VGA. הדבר היחיד שמקלקל את החוויה הוא הממשק שמפספס את כל המהות של לתפוס את הרגע. לדוגמה, כדי לבחור סצינה תאלצו ללחוץ על ארבעה לחצנים מיותרים. הגלריה הסימביאנית משעממת ומובן שהגדלה לא נעשית דרך שתי אצבעות.

 

נגן המוזיקה הנוח והמוכר לא השתנה בגרסת המגע שלו והוא יחסית נוח. איכות המוזיקה טובה מאוד וניתן לחבר גם אוזניות רגילות דרך כניסת 3.5mm.

 
נוקיה C6. איכות הצילום טובה מאד גם באור יום
 נוקיה C6. איכות הצילום טובה מאד גם באור יום   צילום: שי סומק 
 

קישוריות: לא מממש את הפוטנציאל

נוקיה C6
 נוקיה C6 
 צילום: יח"צ 
 

 

נוקיה C6 תומך בWi-Fi-, דבר שהופך אותו לאופציה טובה מאוד כמכשיר גלישה, אך הדפדפן של נוקיה הורס את זה. הדפדפן לא נוח גם בגזרת החומרה וגם בגזרת התוכנה. טעינת הדפים לא מהירה במיוחד ולעיתים קרובות יש תקיעות והמסך לא מגיב ללחיצות. יותר מכך, הממשק לא נוח כיוון שגודל הפונט קטן מדי והגדלת הטקסט לא מתאימה אותו למסך כך שתצטרכו לגלול, דבר לא פשוט עם חומרה בעייתית. היתרון בדפדפן הוא תמיכה בפלאש והוא אמור באופן כללי להפעיל סרטוני יוטיוב מהדפדפן עצמו אך לרוב זה לא עבד. מה שכן ניתן לעשות הוא לעבור לאתר יוטיוב ואז להפעיל את הסרטון.

 

מכורי האימיילים, ימצאו את נוקיה C6 כאופציה לא רעה. תוכנת הדואר האלקטרוני נוחה יחסית, הדואר מתקבל ב-HTML ויש קוויק אופיס אך בצורה מאכזבת, לקריאה בלבד.

 

נוקיה C6 מציג גם פן חברתי ותמצאו פה תוכנת פייסבוק מובנת לסימביאן. התוכנה לא מלהיבה כמו זו של האייפון או של האנדרואיד אך היא נוחה ומאפשרת די הרבה אופציות. חנות היישומים של נוקיה קטנה יחסית עדיין אך תמצאו שם די הרבה יישומים למכשירי מגע, בניהם גם מספר משחקים מעניינים.

 

הסוללה בנוקיה C6 תחזיק לכם כיומיים ללא מאמץ מיוחד.

 

סיכום: שייך לעבר

נוקיה C6
 נוקיה C6 
 צילום: יח"צ 
 

 

על הנייר זה אמור להיות מכשיר מלהיב - מכשיר המשלב מסך מגע גדול עם מקלדת מלאה. הבעיה היא ביישום. למרות מקצה השיפורים בנוקיה C6, סימביאן 1 שייכת לעבר וטוב אם תישאר שם. המקלדת הפיזית לא מהנוחות שראינו ונעשתה עבודה מרושלת על העברית. בין הרעות החולות אפשר למצוא דפדפן מיושן (מומלץ בחום להוריד אופרה) וחנות יישומים שעדיין לא מהווה תחרות לגדולות. ובכל זאת למי זה יתאים? למי שמחפש מסך מגע המשלב מקלדת מלאה ומסוגל לחיות עם סימביאן. המכשיר היחיד כרגע המשלב מסך מגע ומקלדת פיזית הוא מוטרולה מיילסטון הבנוי על אנדרואיד אך הוא מיועד למי שרוצה סמארטפון אימתני. במחירים האלו תוכלו למצוא את ססמונג מונטה שמגיע עם Wi-Fi אך לא עם מקלדת מלאה, אפילו לא וירטואלית, דבר שיקשה על מכורי אימיילים ואת LG קוקי שמגיע אמנם עם מסך רססטיבי וללא Wi-Fi אך עם מקלדת וירטואלית מלאה, נוחה יחסית.

 

ביקורת מקוצרת:

 

תמורה להשקעה: 7.5 - יקר אך יש מקלדת מלאה

מסך ואיכות תצוגה: 7.5 - רססטיבי

מולטימדיה: 9 - מצלמה טובה מאוד

תפעול וממשק: 7- לא נוח

משרד וקישוריות: 8- המימוש לא טוב

עיצוב: 7 - כבד ועבה  

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

פרטים טכניים

רשתות:  GSM 850/900/1800/1900 HSDPA 850/900/1800/2100

מידות: 113 מ"מ (גובה), 53 מ"מ (רוחב), 16.8 מ"מ (עובי)- בינוני

משקל כולל סוללה: 150 גרם (כבד)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 7 שעות ברשת GSM, עד 5 שעות בדור 3 

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 384 שעות ברשת  GSMובדור 3 

קרינה: 1.05 W/kg  (ראש (

תצוגה: רזולוציה 360 x 640 בטכנולוגיית TFT עם 16 מיליון צבעים, גודל 3.2 אינץ'

אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה 

זיכרון: 240Mb פנימי ועד 16Gb בכרטיס זיכרון מסוג microSD

קישוריות ומשרד: דפדפן  HTML,BT סטריאופוני, GPS, Wi-Fi, קורא מסמכי אופיס

מצלמה: 5Mp עם פוקוס קבוע, נורית LED, תיוג גאוגרפי, וידאו ברזולוציה VGA ב-30 פרמיים בשנייה

מדיה: נגן מוזיקה התומך MP3/WAV/eAAC+/WMA, כניסת אוזניות 3.5mm, רדיו עם RDS

הערכה כוללת: מטען, כרטיס זיכרון של 2Gb, אוזניות סטריאופוניות, כבל נתונים. 

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by