ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
סטיב ג'ובס והציפורים: מי יותר עצבני? 
 
חדשות הסלולר |
 

הציפורים חטפו את הג'ננה, סטיב ג'ובס צריך תה עם נענע, נוקיה הופכת לפטה מורגנה והסלולר מתברר כמין שיקוי מאנה • חדשות הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Angry Birds
 Angry Birds 
 צילום: צילומסך 
 

 

לא בדיוק ברור מה סוד הקסם של Angry Birds, המשחק שכובש את המכשירים הסלולריים, אבל עם הצלחה לא מתווכחים. הציפורים העצבניות נחתו לפני שבוע בחנות ההורדות GetJar עם גרסה לאנדרואיד וגרמו לקריסה טוטאלית. בתוך פחות מ-24 שעות המשחק זכה למיליון הורדות - וגרם בכך לקריסת האתר ולפתיחת שרתי הורדות חלופיים, לדוגמה בחנות האפליקציות לאנדרואיד. בתוך שלושה ימים רשם המשחק שלוש מיליון הורדות.

 

חשוב לציין שבשלב זה המשחק מוצע בחינם לבעלי טלפוני אנדרואיד, בין השאר משום שהוא מוגדר כגרסת בטא. זאת לעומת בעלי אייפון שישלמו עליו 99 סנט. עם זאת, גרסת הבטא של Angry Birds כוללת פרסומות מובנות בתוך המשחק (בניגוד לגרסה שבתשלום).

 

לאור ההצלחה, ענקית המשחקים Electronic Arts לטשה עיניה למשחק, ובסוף השבוע הנוכחי כבר הודיעה כי תרכוש את חברת Chillingo, מפיצת המשחק, תמורת 20 מיליון דולר.

 

נוקיה, מה יהיה?

 

 

נוקיה הכריזה על הרווחים הכספיים שלה לרבעון השלישי של השנה. במבט ראשון, נראה כי יש לה את כל הסיבות להיות מרוצה: רווחי החברה גדלו, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - 7.2 מיליארד אירו בהשוואה ל-6.9. אלא שלמרות זאת, החברה מתכננת לפטר 1,800 עובדים, בשם הגברת היעילות.

 

עוד הודיעה החברה כי בכוונתה לזנוח את פיתוחה של מערכת ההפעלה סימביאן^4 כגרסה נפרדת למערכת ההפעלה ועתה תתיחס לסימביאן בפשטות כמערכת אחת, מתקדמת ומתפתחת ללא הפסק. החברה תתרכז בפלטפורמת QT, שמאפשרת תמיכה במספר פלטפורמות - בהן הגרסה הנוכחית של סימביאן, כמו גם גרסאות עתידיות שלה וכן מערכת ההפעלה מבוסס לינוקס, Mee-Go (כשבאותה הזדמנות, נוקיה שוב הצהירה שטלפון ראשון תחת מערכת ההפעלה הזו נראה רק ב-2011). בכך, טוענת נוקיה, תתאפשר הטמעת שיפורים מהירה, ובעלי מכשירים לא יצטרכו לחכות לגרסה הרשמית הבאה של מערכת ההפעלה. עד כאן ההכרזה הרשמית, אך לאיש לא ברור מה זה אומר בפועל, ואיך יתבטאו השינויים הללו בשטח וכל שנותר הוא רק לנחש.

 

לא ברור גם אם השינויים הללו הם שהובילו את ראש קרן סימביאן, לי וויליאמס, להודיע כי הוא עוזב את תפקידו "מסיבות אישיות".

 

סטיב ג'ובס, מה קורה?

Steve's Wonder
 Steve's Wonder 
 צילום: GettyImages 
 

   

לא ברור לנו למה סטיב ג'ובס מתעצבן. החיים שלו נראים לנו די טובים, אבל בכל פעם ששואלים אותו על אנדרואיד נראה שזה לוחץ לו על עצב רגיש. בזמן שאפל מסרה את התוצאות הרבעוניות שלה לרבעון השלישי של 2010 (14.1 מיליון מכשירים - כמעט פי שניים בהשוואה לרבעון שעבר, ונתח שוק סלולרי כללי של 5.5% שמגיע ממכשיר אחד) השתלח סטיב גו'בס באנדרואיד וקרא לה מערכת שבורה (fragment).

 

באופן דמגוגי לחלוטין, כמו פוליטיקאי ישראלי מצוי, הוא נתן כדוגמה את TweetDeck, החברה המסכנה שמבלה ימים כלילות בפיתוח ורסיות שונות לכל גרסאות האנדרואיד הקיימות ואז גם תיאר מה הלקוחות רוצים, שזה אגב, המערכת שאפל מייצרת. אנדי רובין, אבא של אנדרואיד, הגיב לג'ובס בטוויטר, שם שלח לו קוד שמטרתו להראות עד כמה פיתוח לאנדרואיד פשוט - פחות מ-140 תווים! - ומדוע זה הופך את אנדרואיד למערכת הפעלה פתוחה, בניגוד גמור למערכת של איזו חברה שג'ובס עומד בראשה ו-אהמ, דורשת מהצרכנים לפרוץ את האייפון שלהם כדי שיוכלו להתקין אפליקציות מסוימות.

 

 
אנדי רובין עונה לסטיב ג'ובס
 אנדי רובין עונה לסטיב ג'ובס   צילום: צילומסך 
 
 

 

גם מנכ"ל TweetDeck לא נשאר חייב, וצייץ הודעה זועמת משלו בה הבהיר מעל לכל ספק שג'ובס שם מילים בפיו, וכי הוא מעולם לא התלונן שזה סיוט לפתח לאנדרואיד - פשוט משום שזה לא כך. כל צוות האנדרואיד שלו, הוא אמר, כולל שני מפתחים בלבד, כי לא צריך יותר מזה.

 

 
מנכ"ל TweetDeck עונה לסטיב ג'ובס
 מנכ"ל TweetDeck עונה לסטיב ג'ובס   צילום: צילומסך 
 

הסלולרי יכחיד את העוני

 

הרדיו שינה את העולם כשאיפשר לבני אדם לקבל מידע על התרחשויות בזמן אמת. הטלפון הסלולרי, המצאה הרבה פחות ותיקה, שינה גם הוא את העולם - ונראה שעוד ימשיך לשנות. על פי דו"ח של האו"ם, המכשיר הסלולרי יכול להיות כלי חשוב במיגור העוני במדינות המתפתחות: המכשירים הסלולריים הופכים להיות נפוצים יותר ויותר גם במדינות עולם שלישי ומאפשרים למיליונים למצוא עבודה בתחום התקשורת ומאפשרים לאנשים רבים, בפעם הראשונה בחייהם, נגישות לתקשורת אינטראקטיבית.

 

למרות זאת לא הכול ורוד, ו-50% מהתושבים באזורי הכפר במדינות העניות נמצאים מחוץ לטווח הקליטה. ומה המצב בעולם השבע? לא מפסיקים לדבר. לפי דו"ח האו"ם על כל 100 אנשים יש 116 חוזים סלולריים במדינות המפותחות. עד סוף השנה צופים באו"ם שיהיו 5.3 מיליארד משתמשים רשומים שבתוכם 940 מיליון מנויים ברשתות הנתונים המהירות.

 

 

בקטנה:

X-Ray - טלפון שקוף
 X-Ray - טלפון שקוף 
 צילום: יח"צ 
 

 

  • בארה"ב הכי יקר: מחקר חדש מצא כי ארה"ב וקנדה הן המדינות שבהן תוכניות הסלולר הן היקרות ביותר. המחקר התייחס לתשלומים עבור הודעות קוליות, חבילות של הודעות טקסט והעברת נתונים (גלישה). אלו ניפחו את החשבון החודשי ב-67.70 דולרים (קנדה) -ו60 דולרים (ארה"ב). המדינות בהן נמצאו התוכניות הזולות ביותר הן הונג קונג והודו - 12.90 דולר, כשהתשלום הוא לרוב בשיטת "שלם רק על מה שהשתמשת". המחקר המלא שווה הצצה בפני עצמו, וחושף עוד המון נתונים מופלאים.

 

  • סוני אריקסון דורכת במקום: הרבעון השלישי נגמר וסוני אריקסון היתה הראשונה לחשוף את נתוני המכירות לרבעון. אז מה שלומם? לא רע, אבל גם לא טוב. המכירות אמנם עלו והם השיקו 10.4 מיליון יחידות, בעיקר הודות למכירת סמארטפונים אך נתח השוק שלהם עדיין עומד על 4% ללא שינוי מאז תחילת השנה.

 

  • מירוץ הפיקסל: פתגם עממי אומר "מה שקורה ביפן נשאר ביפן", או משהו בסגנון. מה שקורה ביפן זה מכשיר של סוני אריקסון, בשם הסקסי S006, המגיע עם עדשת צילום של 16MP והגדרת ISO המגיעות עד ל-12,800. כזכור, רק בתחילת החודש הכריזה סוני אריקסון על העדשה החדשה והנה היא כבר בשימוש.

 

  • הרנטגן מגיע לסלולר: עדיין ביפן, הרשת הסלולרית KDDI הכריזה על מכשיר מגניב הרבה יותר בשם X-RAY. מכשיר הרנטגן עטוף בפלסטיק שקוף בצבעים ומאפשר לראות את כל רכיבי המכשיר, בניהם מעבד 1G.

 

  • פרה 2: חברת פאלם, שנבלעה על-ידי חברת HP, הכריזה ביום שלישי על ממשיכו של פאלם פרה. אם לא שמעתם עליו, זו בהחלט לא אשמתכם, הגם שבארה"ב הוא נחשב למכשיר מוצלח (למרות שלא נמכר בהמוניו). הייחוד של פרה הוא במערכת ההפעלה מסוג webOS  שנחשבת לחכמה ואינטואיטיבית במיוחד. מה חדש בפרה 2? הדברים הבסיסים נשארו, כגון מסך 3.1 אינץ ומקלדת מלאה, אך המצלמה שודרגה ל-5MP, מעבד 1Ghz וכמובן תמיכה ב-angry birds. אנחנו מקווים שאת פרה 2 נוכל לראות בארץ.

 

  • מודו נמסטה: אם במקרה חשקה נפשכם במודו T, תוכלו למצוא אותו בהודו, המדינה הראשונה שמשיקה את הדגם החדש. זו סיבה טובה לומר הרבה פעמים ברצף, במבטא הולם, "מודו בהודו מודו בהודו מודו בהודו".

 

  • לשחרר את ווילי: אדם נתקע בשירותים לאחר שניסה לחלץ את הסלולרי שלו, שנפל במורד האסלה, ולא הצליח לשחרר את ידו. שירותי ההצלה של סין הוציאו אותו משם. לא נמסר האם גם הסלולרי ניצל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by