ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה תחת השפעה 
 
 גוגל. זה מפחיד אותי   
 
מערכת חיים ברשת

מאויימת מהתחרות העסקית עם גוגל בתחום מודעות הפרסום, אוסרת eBay על מפרסמים לשתמש במונחים ממותגים שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל מהווה מונופול בתחום מנועי החיפוש, מה שהופך את התחרות העסקית איתה ללא כיפית בכלל. eBay מתחרה בגוגל על שוק מודעות הפרסום, תחרות שבה, לפי מפרסמים, לוקחת בינתיים גוגל. eBay דורשת מחיר גבוה יותר על שירות דומה, בנוסף לאחוז (נמוך יחסית) מהמכירות - מה שבגוגל בכלל לא דורשים. כ-100,000 מפרסמים החלו לפרסם בגוגל, וב-eBay מאויימים, ובצדק.

אבל קודם, קצת על שיטת הפרסום: גם גוגל וגם eBay מפרסמים בשיטת pay for performance, שבה המפרסם משלם לאתר לפי ההקלקות שנעשות ממנו לפרסומת שלו. בגוגל משתתפים במכרז על מילים, או על מחרוזות מילים. כאשר מישהו מחפש בגוגל את המילה, מופיעות בלוח התוצאות מודעות פרסום בצד ימין של העמוד, ומי שמציע לשלם יותר על כל הקלקה למודעה שלו, זוכה למקום גבוה יותר ברשימה. אם פחות מחצי אחוז מהצופים במודעה לא מקליקים עליה, מסיק גוגל כי ההודעה לא רלוונטית למחרוזת המילים אליה קושרה ומסיר אותה.

ומה עושה eBay כדי לפתות את המפרסמים? כלום. בניגוד לחברות אחרות, כמו אמזון, שהכניסו שירותים נוספים בניסיון לפתות אליהם את הלקוחות, eBay רק מאיימת על המפרסמים בגוגל. ג'ף האוזנבולד, סגן נשיא שיווק אינטרנט ופיתוח עסקי (וואו, זה שם די ארוך לדבר פשוט כמו מחלקת שיווק) ב-eBay, שלח לפני כחודש מכתב לגוגל ובו רשימת מונחים שאיביי טוענת כי הם סימנים מסחריים שלה, כמו "eBay", "bay", ו"auction web sites", ולכן הם שייכים לה ואין להשתמש בהם במחרוזות.

ג'ון קוריאה, ספק תוכנה אשר השתמש במונח "eBay" במחרוזת שקנה, נאלץ להתמודד עם פרקליטיה של eBay. קוריאה אומר כי eBay מפגינה צביעות בדרישותיה, כיוון שהיא עצמה רוכשת מחרוזות עם שמות ממותגים של אחרים, Gucci, למשל. בנוסף, איביי הציגה שירות המאפשר למפרסמים לרכוש מודעות עם שמות ממותגים.

מיותר לציין שהגישה הזו לא מצאה חן בעיני קוריאה והוא כבר פנה בעניין למחלקת המשפטים. eBay אולי חושבת שהשיטה הזו עוזרת לה לשמור את הלקוחות שלה לעצמה, אבל נדמה שהם שכחו שם את הכלל הראשון בשימור לקוחות: לשמור אותם מרוצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by