ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם eBay בין גונבי הפטנטים 
 
 אדוני, פה זה לא מסחרה!   
 
מערכת חיים ברשת

ביהמ"ש פסק כי החברה אכן הפרה זכויות יוצרים, גזר עליה לשלם פיצויים לתובע והורה לה להפסיק להשתמש בטכנולוגיה המדוברת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט פדרלי בוירג'יניה פסק ביום ד' כי eBay אשמה "ללא עוררין" בהפרת זכויות יוצרים, וגזר עליה תשלום פיצויים בסך 29.5 מיליון דולר. לפי גזר הדין, eBay השתמשה בפטנטים של חברת MercExchange, עליהם חתום מייסד החברה, תומס וולסטון. בנוסף, תיאלץ Ebay להפסיק להשתמש בפטנטים, מה שיחייב אותה לשנות את הטכנולוגיה עליה מבוססים חלק מאמצעי התשלום באתר.

ב-2001 הגישה חברת MercExchange תביעה נגד eBay, בטענה שזו משתמשת בטכנולוגיה שפיתחה לסליקת כרטיסי אשראי במכירה פומבית. במאי השנה הסתיים המשפט כשחבר המושבעים מצא את eBay אשמה בפרת זכויות יוצרים ביודעין, ופסק כי עליה לשלם לוולסטון 35 מיליון דולר.

השופט, ג'רום פרידמן, קיבל את קביעת המושבעים לגבי הפרת זכויות היוצרים, אך דחה את קביעתם, לפיה ההפרה נעשתה ביודעין, כיוון שלא מצא ראיות חותכות לכך. כמו כן, דחה את כבקשת MercExchange לאסור על eBay להשתמש בטכנולוגיה המדוברת, שכן פרקליטיו של וולסטון לא הצליחו להוכיח כי אחרת ייגרם לו נזק כלכלי בלתי הפיך. למרות זאת הזהיר השופט את eBay מלהמשיך ולהשתמש בפטנטים, אחרת ידאג ש"על כל עבירה עתידית בתחום זכויות היוצרים תגרור פיצויים גדולים יותר".

אולם פרקליטה של חברת MercExchange, גרג סטילמן, אמר לרויטרס שהוא בטוח כי איביי תמשיך להשתמש בטכנולוגיה שלנו האמורה, ולכן יערער "על דחיית בקשתנו לאסור על eBay מלהשתמש בפטנטים שלנו". הוא הוסיף כי הוא מרוצה מסכום הפיצויים שנפסק.

פרקליטה של eBay, ג'יי מונהן, אמר כי השינויים שתיאלץ החברה לעשות יהיו בלתי נראים למשתמשים, אך סירב למסור מידע נוסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by