ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
600,000,000 דולר אינסייד 
 
 
מערכת חיים ברשת

מס הכנסה מגיע אל כולם, אפילו אל ענקית השבבים אינטל. מס ההכנסה האמריקאי טוען שאינטל לא הצהירה כראוי על הכנסות בשנים האחרונות ושהיא חייבת סכומי עתק. יהיה שמייח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית השבבים האמריקאית אינטל, עלולה למצוא עצמה נפרדת לשלום מיותר מ-600 מיליון דולרים (סכום לא צנוע בעליל, גם לחברה בסדר גודל של אינטל) כך לפחות יקרה אם מס ההכנסה האמריקאי (ה-IRS) יצליח בתוכניתו, מצהירים גורמים בחברה.

לפי טענות מס ההכנסה, אינטל לא שילמה את מלוא המס שהייתה אמורה לשלם בשנים 1999 ו-, וזאת 2000 עקב חישוב לא נכון של חובות המס שלה, בגין שבבים שיצרו בארה"ב ושווקו מחוץ לגבולות המדינה. כך על-פי דיווח של אתר הרג'יסטר.

אינטל ומס ההכנסה אינם מסכימים על מהו שבב תוצרת ארה"ב. האם מדובר בשבב שהוטבע בוואפל מתכת בארה"ב ונארז בקרמיקה מחוץ לארה"ב, או שמא על ההגדרה של שבב אמריקאי עונה שבב שהוטבע ונארז על אדמת ארה"ב?

שני הצדדים נאבקים על הגדרה משעממת זו. משעממת ככל שתהיה, מדובר בשאלת 600 מיליון הדולר. אם יזכה מס ההכנסה, תחוייב אינטל לשלם את הסכום הזה, כך מסרה אינטל בדיווח בפני רשות ניירות הערך האמריקאית (ה-SEC).

בדיווח הוועדה נאמר גם כי מס ההכנסה מבצע בדיקה מחודשת של הערכות המס של אינטל החל משנת 2001 עד ימים אלו. אינטל נכשלה מספר פעמים בעבר (בשנים 1991, 1992 ו-1993) להעביר דיווח נכון למס ההכנסה. בפעמים ההן הגיעו שני הארגונים להסכם פשרה. לפי דיווח אינטל ל-SEC, מעוניין גם הפעם מס ההכנסה להגיע להסכם דומה עם החברה.

אם תוצאת הויכוח תיפול לטובת מס ההכנסה, רוב הסיכויים שאינטל לא תידרש לשלוף מייד את הכסף מהארנק. ויכוחי מס (בעיקר כשמדובר בתאגידי ענק) הם הליך שלוקח זמן רב, ואינטל עשויה לקבל תקופת חסד של מספר שנים לפני שהיא תיפרד באופן ממשי מהכסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by