ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בית-ספר להאקרים מתחילים 
 
 מי מספר אחת? האקרים בראש הטבלה   
 
עידו קינן

האקרים ניצלו פירצת אבטחה במבצע הקיץ של רשת החנויות, והתברגו בראש רשימת השיאנים; האם יזכו בפרסים הנחשקים? דיונון: לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק הקיץ של דיונון התגלה כאתגר מושך במיוחד להאקרים. קוד רשלני איפשר להם להכניס את עצמם לראש רשימת השיאנים, דבר שעשוי לזכות אותם בפרס הראשון: חמישה כרטיסי טיסה לאירופה. חבל שיש שם גל חום מטורף – גיקים מעריכים יותר ישיבה ממוזגנת מול צג המחשב.

המשחק המקוון אינו מסובך: המשתתפים צריכים לתפוס, באמצעות תיק בית-ספר וירטואלי, כמה שיותר פריטים שנופלים מהאוויר, כשכל פריט מעניק להם נקודות. עשרת המשתתפים עם מספר הנקודות הרב ביותר יזכו בפרסים, הכוללים שוברי קניה בדיונון, חופשות זוגיות באילת וכרטיסי טיסה לאירופה. לדברי מנכ"ל דיונון, איתן זינגר, נכנסו למשחק 19 אלף גולשים, נכון לשבוע שעבר.

יישום המשחק אמור לעדכן את שיאי התוצאות במאגר הנתונים, אולם קוד ה-ASP הלא-מוגן של האתר איפשר להאקרים לשלוח תוצאות פיקטיביות, ולהתברג בראש רשימת האלופים. בעת כתיבת שורות אלה, יש לשלושת המקומות הראשונים 54215402 נקודות כל אחד, יותר מפי אלף מהתוצאה הגבוהה ביותר האמיתית. כדי לרמוז למפעילי האתר על הפירצה, שמו של המשתתף הראשון הוא "skcus_ytiruces!" (היפוך של "!security_sucks", "האבטחה דפוקה!" באנגלית).

"אכן פריצה", אישר המנכ"ל זינגר. "שרת המשחק לא נמצא בדיונון, אלא אצל חברת האינטרנט webimage של משרד הפרסום אריאלי. מראש שמנו את המשחק שם, כדי שיהיה קל לתפעל ולשנות. איתרנו את הפריצה ואת המוקד, וטיפלנו בו. ההאקרים יוצאו מהטבלה. חלק מהחיים באינטרנט זה לחיות גם עם פריצות וירטואליות".

הבנייה של היישום נעשתה באריאלי?
"הכל. זה outsourcing שלם, הם עשו לנו את הבנייה של האפליקציה, את המשחק, את העיצוב שלו, את האירוח של השרת. אנחנו בנינו את התקנון, ואנחנו אלה שנבדוק בסוף על ידי רואה חשבון מי זכאי לפרסים ונעניק אותם.

אגב, האתר של דיונון מאובטח ברמות הרבה יותר גבוהות, בגלל שיקולים כספיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by