ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ בחלל 
 
 ירחי שבאתי, דיוני (מימין) וטיטאן.    צילום: נאס"א    
עיבוד תמונה |
 

האם נאס"א זייפה תמונות כדי להסתיר את קיומן של ספינות חייזריות בסביבות שבתאי? משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שמעתם שתפסו את נאס"א מזייפים תמונות כדי להסתיר הוכחות לקיומם של חייזרים? באמת. לא רק שזה היה באינטרנט, כתבו את זה באתר של חדשות 2! אלה החדשות של הטלויזיה, אז זה חייב להיות אמיתי! וואו. זאת פרשת הפוטושופ הגדולה ביותר אי פעם. כל מה שעסקנו בו עד היום היה זוטות; עד עכשיו עסקנו הרי רק בעניינים שעל כדור הארץ שלנו, בלי להתייחס בכלל לתמונה הגדולה. אז קדימה - נראה מה יש לאתר חדשות 2 להגיד על זה.

 

 

 

דומינטור פ.ס.3 חושף את הקונספירציה

 

"סרטון שפורסם אתמול ביוטיוב, והספיק ככל הנראה להימחק מאז, הציג תמונה של ירחי שבתאי, "דיון" ו"טיטאן", שצולמה על ידי הלוויין "קאסיני". בסרטון, שהעלה אחד הגולשים, נחשף כיצד ערכו לכאורה אנשי סוכנות החלל בתכנת פוטושופ את התמונה לפני שהעלו אותה לרשת".

 

אכן שערוריה, ספרו לנו עוד. רק נעיר שלקרוא לחללית קאסיני "לוויין" זה קצת מעליב, אלא אם כן אתם מתכוונים שהיא מהווה עכשיו לוויין של שבתאי. זה נכון טכנית, אבל זה קצת כמו להגיד שיוסי בניון הוא שחקן שכונה, ולשכוח לציין שהשכונה הנ"ל נמצאת במערב לונדון.

 

"בסרטון, הגולש "דומינטור פ.ס.3" הבהיר משמעותית את התמונה כדי להראות את מה שהוא מכנה עצם "ענק" מאחורי הירח הקטן יותר, דיון. בתמונה ניתן לראות "משיכות מכחול" של פוטושופ, שמראות כיצד ההילה הצבעונית של אותו חפץ הושחרה".

אוקיי, זה עדיין נשמע חשוד, רק שלא הבנו כלום. זה כבר מצריך בדיקה. 

 

That's no moon, that's a space station

התמונה המדוברת התפרסמה באתר "התמונה האסטרונומית היומית" של נאס"א, שהוא, אגב, אתר מומלץ במידה קוסמית ומקור לא אכזב לרקעים מדהימים לשולחן העבודה. התמונה היומית של ה-20 באפריל השנה לא היתה מאוד מרשימה, יחסית. היא מראה, כאמור, שניים מהירחים של שבתאי: הירח הקטן דיוני והירח הגדול טיטאן. הכל נראה פחות או יותר כמו שהייתם מצפים שייראה: הירחים עגולים, החלל שחור, ו... זהו, בעצם.

 
ירחי שבאתי, דיוני (מימין) וטיטאן.
 ירחי שבאתי, דיוני (מימין) וטיטאן.   צילום: נאס"א 
 
 

אבל! מבט מדוקדק בדיוני מגלה שמשהו שם קצת חשוד - חלק מהחלל נראה שחור יותר מחלקים אחרים. בתמונה כפי שהיא מוצגת כמעט בלתי אפשרי לראות את ההבדלים הקלים בגווני השחור, אבל אם מגבירים מאוד את הבהירות והניגודיות בתמונה, ניתן לראות בבירור "משיכות מכחול" שחורות מאחורי דיוני, שמסתירות משהו - משהו שמפיץ מעין הילה אדומה וירוקה.

 
אותה התמונה, בבהירות וקונטרסט גבוה. מי קשקש לי על החלל?
 אותה התמונה, בבהירות וקונטרסט גבוה. מי קשקש לי על החלל?   צילום: נאס"א, עיבוד מחשב: דורון פישלר 
 

מכאן הסקת המסקנות ברורה: נאס"א שיפצה את התמונה -> נאס"א מסתירה משהו -> נאס"א מסתירה ספינת חלל חייזרית (או אולי אבטיח בינכוכבי ענק). ומכיוון שגדלו של האזור המושחר הוא בערך כגודלו של דיוני כולו, המסקנה היא: נאס"א מסתירה מאיתנו ספינת חלל חייזרית בגודל של ירח שלם. שמפיצה אורות אדומים וירוקים. הולי שיט. זה הספיק בשביל להקפיץ את חובבי הקונספירציות. אם אין שם חללית חייזרית, למה נאס"א לא משחררת את התמונות המקוריות? מה יש להם להסתיר? מה יש להם להסתיר???

 

הרמזור הפלאנטרי

זהו, שלנאס"א אין שום דבר להסתיר. כל כך לא, שיש לקאסיני אתר שבו ניתן לראות את כל אלפי התמונות הגולמיות בדיוק כפי ששודרו ממנה. כל כך לא, שממש מתחת לתמונה השערורייתית מופיע הקרדיט "הרכבת צבע: אמילי לאקדוואלה". יש שם אפילו לינק לעמוד הפייסבוק שלה. ללאקדוואלה הזאת יש גם בלוג, והיא שמחה להבהיר את מקור ה"קונספירציה". האם התמונה עובדה בפוטושופ? בהחלט כן - אבל היתה לזה סיבה טובה שלא קשורה לחלליות חייזריות.

 

החללית קאסיני, הבהירה לאקדוואלה, מצוידת במצלמה מונוכרומטית; היא מצלמת, במילים אחרות, "שחור-לבן". הניסוח הזה קצת מטעה, כי בעזרת פילטרים שונים המצלמה הזאת יכולה "לראות" הרבה מעבר לטווח האור הנראה האנושי, כלומר, השחור-לבן הזה הוא יותר צבעוני מצבעוני. כדי להרכיב תמונה "צבעונית" נורמלית, כזאת שנראית כמו מה שאנחנו או אתם היינו רואים אילו היינו מרחפים בחלל ליד קאסיני אחרי שלקחנו נשימה מאוד מאוד עמוקה, משולבות שלוש תמונות שונות שצולמו עם פילטר אדום, ירוק וכחול. רוצים את תמונות המקור? אתם יכולים למצוא אותן באתר של קאסיני, אבל הנה הן כאן.

 
שלוש התמונות המקוריות
 שלוש התמונות המקוריות   צילום: נאס"א 
 

כל אחת מהתמונות כשרה למהדרין, אבל אפורה משהו. אם משלבים את שלוש התמונות כדי לקבל תמונה צבעונית, קורה משהו מוזר: התמונה המתקבלת היא זאת.

 
התמונה המשולבת. ירח טכניקולור?
 התמונה המשולבת. ירח טכניקולור?   צילום: נאס"א, עיבוד מחשב: דורון פישלר 
 

העניין הוא ששלוש התמונות עם הפילטרים השונים לא צולמו בו-זמנית, ובזמן שעבר בין תמונה לתמונה שני הירחים זזו אחד ביחס לשני. בגלל זה שילוב פשוט של שלוש התמונות מראה את דיוני שלוש פעמים, בשלושה צבעים. כדי לקבל את שני הירחים בצבעים אמיתיים, אין ברירה אלא לאחד את התמונה משלושת הערוצים, וזה מחייב "לגזור" את הירח הקטן משתיים מהתמונות ולהזיז אותו מעט הצידה, כדי שיתאים למיקומו בתמונה השלישית. כן, זה פוטושופ. כן, זה אומר שהתמונה "מזויפת" - היא לא אותנטית לגמרי - אבל כך היתה גם כל תמונה צבעונית אחרת ששוגרה מקאסיני אי פעם; רק התמונות בשחור-לבן הן "אמיתיות". ומה עם שני הירחים העודפים, הירוק והאדום? לאקדוואלה (אנחנו נהנים להקליד את השם שלה כמעט כמו ג'ייק יאלנהולנהא) מחקה אותם, כלומר, כיסתה אותם בשחור. לא באופן מושלם, מתברר.

 

ידיעות הזויות מאתרים קיקיוניים

אז זוהי הקונספירציה כולה: אין חללית חייזרית, ויש הסבר ברור וגלוי לכל האינטרנט. אז איך זה שהסיפור בכל זאת הגיע לאתרי חדשות? התוכן האמיתי של הידיעה הזאת היה "לאיזה מישהו ביוטיוב היתה תאורית קונספירציה מופרכת", ואם זה היה שווה כותרת, כל עיתון יומי היה כולל 300 עמודים. בטוקבקים של הסיפור הופיעה התגובה הבאה, מטעם העמותה לחקר עב"מים:

 

"נבצר מבינתנו מדוע כתבי ערוץ 2 נטפלים לידיעות הזויות מאתרים קיקיוניים וטורחים לתת להן כותרות בומבסטיות בנסיון לעשות רייטינג, כאשר המטרה היחידה המושגת היא שימת ערוץ 2 ללעג ולקלס בידי כל גורם מקצועי. בתמונה האמורה לא נראה כל עצם, מה שנראה הוא קונטרסט בין אזורים בהירים לאזורים כהים והרעיון שמוסתר בתצלום עצם מגוחך לחלוטין, חבל רק שכתבי (ויתרה מכך, עורכי) ערוץ 2, אינם טורחים להפעיל ולו בדל מחשבה וממהרים להעתיק כתוכים".

 

בעבר היו לנו אי-הסכמות עם העמותה לחקר עב"מים, אבל במקרה הזה אנחנו מסכימים עם כל מילה. אלה, נזכיר, הם האנשים שכן מאמינים בביקורים חייזריים בכדור הארץ. אם ארגון של "חוקרי עב"מים" טוען שתאורית חללית-האם-החייזרית שלך חסרת שחר, אז היא חסרת שחר.

 

 

נקלעתם לצרה? קיראו למשטרה

נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by