ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת מוצר 
Samsung R10: מצלמה לטווח קצר 
 
 מצלמת וידאו Samsung HMX-R10    צילום: יח"צ    
ביקורת מוצר |
 

מצלמת הוידאו HMX-R10 מספקת איכות תמונה טובה מאוד, אך העיצוב המתחכם גורם לכך שהשימוש בה לאורך זמן לא מספיק נוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

Samsung HMX-R10. עיצוב מתוחכם קצת יותר מדי.
 Samsung HMX-R10. עיצוב מתוחכם קצת יותר מדי. 
 צילום: יח"צ 
 

 

Samsung HMX-R10 מספקת איכות תמונה מצוינת גם בוידיאו וגם בסטילס, בעיקר ביום. באופן מפתיע, דווקא העיצוב המתחכם הוא גם אחד החסרונות הבולטים שלה, מאחר והוא משפיע לרעה באופן משמעותי על נוחות התפעול.

Samsung R10 תשמח את ליבם של חובבי גאדג'טים ופריקים של מוצרים מעוצבים. מי שמעוניין במצלמה איתה יהיה לו נוח לצלם באופן ממושך, כנראה שכדאי לחפש מצלמה אחרת.

 

יתרונות: איכות צילום מצוינת באור יום, עיצוב לא שגרתי ואטרקטיבי, גודל קומפקטי במיוחד, צילום סטילס באיכות גבוהה מאו, שליטה על מאפיינים רבים בצילום, מסך המגע מגיב טוב, זמן סוללה מצוין

 

חסרונות: לא נוחה לאחיזה לאורך זמן, זוםX5בלבד, אין כיסוי לעדשה, אין רצועת אחיזה סטנדרטית, ביצועים פושרים בלבד בלילה, פלאש קסנון מאכזב, מתג זום בעייתי לתפעול

 

מחיר נמוך בעת הפרסום: 2,460 שקלים

 

ציון סופי: 8.1

 

 
 

HMX-R10 של סמסונג היא מצלמות וידיאו ביתית קטנה ולא-שגרתית. מעבר למימדיה הצנועים (סמסונג מתפארת בכך שזו מצלמת הוידיאו Full HD הקטנה בעולם), היא מציגה עיצוב מעניין בו העדשה ממוקמת באלכסון, מה שאמור לשפר דרמטית את האחיזה. 

בצד הטכני, R10 מציגה מפרט הכולל חיישן CMOS בגודל 1/2.33 אינטש המפיק וידיאו ברזולוציה מקסימלית של 1080p ותמונות סטילס ברזולוציה של 12 מגהפיקסל, זום אופטי X5, פלאש קסנון פנימי לתמונות סטילס ומסך מגע מפרקי בגודל 2.7 אינטש.

Samsung R10 מאחסנת את סרטי הוידיאו והתמונות על כרטיס זיכרון מסוגSDHC/SDXC בנפח של עד 32GB.

 

איכות הצילום והקול

HMX-R10. איכות תמונה נהדרת
 HMX-R10. איכות תמונה נהדרת 
 צילום: יח"צ 
 

לקחנו את ה- Samsung R10 לבדיקה בתוך קניון הומה אדם בשעות הבוקר. צילמנו את חלל הקניון ואת העוברים והשבים, ובאופן כללי הרושם שהתקבל היה טוב מאוד. התמונות היו מפורטות וחדות והתאפיינו בחשיפה מאוזנת ומדויקת. גם מנגנון המיקוד פעל במהירות משביעת רצון. איכות הצבע והגוונים בתמונה בינוניים ולטעמנו היו מעט דהויים (לפחות בהשוואה למצלמות וידיאו מקבילות שבדקנו), אך לא באופן שפגע מהותית באיכות התמונה. מנגנון זיהוי הפנים עבד היטב והתאים את החשיפות בצורה מצוינת כך שפני המצולמים הוצגו באופן אידיאלי, בהיר וברור, ובלטו על פני הרקע.

בצילום בצהרי יום שמשי נמשכה אותה מגמה. התמונה היתה חדה ומפורטת מאוד בהתאם לרזולוציה הגבוהה, אבל הגוונים עדיין לא הרשימו אותנו במיוחד, במיוחד לא גווני השמיים שנראו דהויים ושונים באופן משמעותי מהצבע שלהם במציאות. מנגנון המיקוד פעל כאן במהירות גבוהה יותר; לא נתקלנו כלל במצבים בהם לקח למצלמה זמן להתמקד והיא נותרה חדה באופן קבוע.

בצילום בלילה הפיקה סמסונג R10 תוצאות בינוניות בלבד: התמונות היו חסרות פירוט, לא מוארות מספיק ומלאות ברעש דיגיטלי ובמריחות. מעבר לכך, מהירות ההתמקדות ירדה באופן דרסטי וכל נגיעה בזום דרשה שניות ארוכות של מיקוד מחודש, ולעיתים ללא הצלחה כלל (בעיקר כשהזום היה פתוח למלוא אורכו). את האשם בעניין זה ניתן לתלות בין היתר גם במנגנון ייצוב התמונה האלקטרוני, שאינו מסוגל להתמודד מול ביצועי מייצב תמונה אופטי. בהפעלת מנגנון התאורה אחורית, שנועד לשפר את איכות הצילומים בלילה, לא חשנו בהבדל משמעותי והתמונות נותרו כהות, מה שהביא לבליעתם של פרטים רבים בתוך החשיכה. 

 
 
Samsung HMX-R10. רגישה לרעשי רקע
 Samsung HMX-R10. רגישה לרעשי רקע 
 צילום: יח"צ 
 

Samsung HMX-R10 כוללת אפשרות לצילום בהילוך איטי. ניתן לבחור בין צילום בקצב של 250 או 500 פריימים בשנייה, אך בשני המצבים ישנה פגיעה משמעותית ברזולוציית הוידיאו.

צילומי הסטילס של Samsung HMX-R10 מעולים באיכותם, והיא בהחלט יכולה לשמש כתחליף למצלמה קומפקטית ממוצעת. בצילום באור יום הצלחנו להפיק תמונות שרמת הפירוט והחדות שלהן הפתיעה לטובה, אך גם כאן, בצילומים בתאורה שאינה אידיאלית האיכות צונחת פלאים והתמונות יצאו מטושטשות ולא ממוקדות. גם פלאש הקסנון לא עזר ובשימוש בו עצמים קרובים נראו שרופים ובהירים מדי, בעוד הרקע הוחשך לחלוטין. 

איכות הקלטת השמע בינונית בלבד. בהקלטה שמענו בעיקר את מי שאוחז במצלמה והמון רעשי רקע; את מי שעומד מול המצלמה שמענו פחות טוב. עם זאת יש לומר שבסעיף איכות השמע, גם דגמים אחרים שבדקנו לא הצטיינו במיוחד.

 

עיצוב ונוחות השימוש: סוף להתלהבות

HMX-R10. לא נוחה לאחיזה לאורך זמן
 HMX-R10. לא נוחה לאחיזה לאורך זמן 
 צילום: יח"צ 
 

העיצוב של ה- Samsung R10 מעניין ואטרקטיבי מאוד עם פינות מעוגלות ומבנה שמזכיר חלוק נחל. הפלסטיק ממנו עשויה המצלמה נעים לאחיזה, והמסך מצופה בצידו החיצוני במעטה דמוי מתכת מוברשת שמעניק לה תחושה יוקרתית. הגימור הזה סופח אמנם טביעות אצבעות, אך הנרתיק הכלול בערכה כולל מטלית מובנית שמוחה כל זכר לסימנים הללו כאשר מכניסים את המצלמה חזרה לנרתיק. בזכות מימדיה וצורתה, R10 מסוגלת להחליק לתוך כיס גדול.

 

ההתלהבות מהעיצוב נגמרה ברגע בו אחזנו במצלמה. צידה הימני של המצלמה קעור מעט, מה שהופך את האחיזה בה לפחות נוחה משום שכף היד באה במגע עם הקצוות החדים של השקע. מעבר לכך, המצלמה אינה כוללת רצועת אחיזה סטנדרטית שנכרכת סביב כף היד אלא רצועה המתחברת רק בצידה האחד למצלמה, בדומה למצלמות קומפקטיות. פירוש הדבר הוא שעליכם לאחוז היטב במצלמה כל הזמן.

כמו מספר מצלמות וידאו בודדות אחרות מבית סמסונג, גם ה- Samsung R10מציגה מבנה בו העדשה ממוקמת בזוית של 25 מעלות ולא בקו ישר לגוף המצלמה. תצורה זו, אותה מכנה סמסונג Active Angle, אמורה להפוך את האחיזה במצלמה לארגונומית ונוחה יותר. הרעיון מבורך, אבל בפועל התחושה שלנו היתה שהזוית מתונה וקרובה מדי לזו שבמצלמות רגילות, והלחץ המופעל על שורש כף היד לא היה שונה בהרבה.

 
Samsung HMX-R10. מסך מגע
 Samsung HMX-R10. מסך מגע 
 צילום: יח"צ 
 

סידור הכפתורים הגיוני ברובו, למעט השניים החשובים ביותר: השליטה על הזום וכפתור ההקלטה. שניהם מצויים בקצה האחורי של המצלמה, היכן שהגישה אליהם אמורה להיות נוחה ביותר. למעשה, הגישה אל כפתור ההקלטה אינה נוחה וצריך לכוון אליו את האצבע במדויק. הבעיה העיקרית שלנו עם בורר הזום היא שמסיבה לא ברורה, הזזתו מעלה מקטינה את הזום, והזזתו למעלה מגדילה אותו - תצורה משונה והפוכה מהמקובל, ולקח לנו זמן להתרגל לכך. בחלק מהמקרים העדפנו להשתמש בכפתורי הזום בצד המסך שהם אמנם איטיים אך מדויקים יותר וממוקמים בסדר הרגיל.

סמסונג R10 מצוידת במסך מגע בגודל 2.7. התפריטים מסודרים בצורה הגיונית ופשוטה והמסך מגיב היטב ללחיצות. המסך בהיר דיו כדי להתמודד יפה גם עם אור יום, ומציג את המידע הדרוש לצילום סטילס או וידאו בהתאם למצב בו המצלמה נמצאת.

עבור מי שאינו פוחד מצלילה להגדרות, יש כאן שפע של אפשרויות שליטה, החל מקביעת רוחב הצמצם, איזון צבע לבן, שליטה על התאורה האחורית לשיפור צילום בלילה ועוד. ניתן להגדיר ארבע פונקציות שימושיות במיוחד ולגשת אליהן דרך התפריט Q-Menu. מי שלא מעוניין להסתבך יכול לבחור במצב ה-EasyQ, שמהווה מצב אוטומטי המתאים בעצמו את הגדרות הצילום לסצנה.

חיבורי המצלמה מתרכזים בחלקה האחורי, מתחת למקשי ההקלטה והזום, מאחורי דלתית כסופה המשתלבת יפה עם העיצוב הכללי. מצאנו שם חיבור USBלמחשב, שקע לטעינה וחיבור Mini HDMI.

 

סוללה: מספקת בהחלט

לדברי סמסונג, הסוללה ב- R10 אמורה להספיק לכ-90 דקות הקלטה בשימוש רגיל, לאחר כשעתיים טעינה. במהלך הבדיקה הספיקה לנו הסוללה לכמעט 80 דקות שכללו שימוש בזום, צילומי סטילס וצפייה בתכנים שהקלטנו. מדובר בזמן צילום טוב ומספק בהחלט. 

הסוללה ממוקמת בתוך המצלמה, תחת דלת בתחתיתה - מיקום טוב מאוד לעומת דגמים אחרים שבדקנו, בהם היתה הסוללה ממוקמת בגב המצלמה והפריעה לתפעול השוטף.

 

עמידות: מעולה (פרט לכיסוי העדשה החסר)

איכות ההרכבה של ה- Samsung R10 מעולה. היא נראית איכותית, חזקה ועמידה, ואין רעשים של חלקי פלסטיק רופפים. הכיסויים עשויים מאותו חומר ממנו בנויה המצלמה והם נראים קשוחים ועמידים לשימוש. מנגד, העדשה אינה כוללת כיסוי כלל, מה שעלול לגרום לשריטתה במהלך הזמן ומחייב ניקוי תדיר של הזכוכית כדי שטביעות האצבעות לא יפגעו באיכות הצילום.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by