ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכול עובר עליך, SCO 
 
 אנה אנו הולכים?   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר שתבעה כל מה שזז על לינוקס, זוכה SCO להיות בצד הנאשם: Red Hat תובעת אותה על פירסומים שקריים. ביהמ"ש יצטרך להכריע למי (לא) שייך הלינוקס?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Red Hat, אחת המשווקות העיקריות של לינוקס, הגישה תביעה נגד SCO בטענה שהיא מפיצה מידע שגוי בפירסומיה לפיהם גרסאות מתקדמות של לינוקס (גרסאות 2.4 ומעלה) מפירות זכויות יוצרים. כך הודיע אתמול (ב') מנכ"ל Red Hat, מת'יו זוליק, במסיבת עיתונאים.

"הגשנו את התלונה כדי לעצור את SCO מלפרסם האשמות סרק נגד Red Hat ונגד הגינות העוסקים בכתיבת קוד פתוח", אמר מארק וובינק, פרקליטה של של Red Hat. בתגובה לתביעה אמר מנכ"ל SCO, דארל מקברייד, כי לתביעה יהיו תוצאות. למשל "תביעות נגד בגין הפרות של זכויות יוצרים". מריח מסחטנות, אבל אנחנו בעולמם המופלא של התאגידימים, למה כבר אפשר לצפות.

פעולה זו מהווה עליית מדרגה בכל הקשור להתגוננות קהילת הקוד הפתוח מתביעותיה של SCO. החברה טוענת שהליבה של גרסאות לינוקס המדוברות מכילות קוד של מערכת יוניקס שלסקו הזכויות עליה, ולכן הפצתן מהווה הפרת זכויות יוצרים.

עד כה היתה זו SCO שהגישה תביעות לכל עבר: לאחר שחתמה על חוזה עם מיקרוסופט (ברררר) הגישה סקו תביעת ענק (שלושה מיליארד דולר) נגד IBM בגין הפרת זכויות היוצרים, וכן תבעה גם את אפל. אולם לא מזמן פנו ב-SCO בהצעה שאי אפשר לסרב לה גם לדגי הרקק של משתמשי הלינוקס, ואיימו בתביעה על משתמשים עסקיים קטנים של לינוקס אם לא ישלמו "דמי חסות". אבל כנראה שככה זה כשהבריון של הכיתה נותן לכם גב.

פיזור התביעות הלז, כמו גם שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, לא בדיוק הפכה את SCO לחביבת הקהל, אולם עד כה אף אחד מהנפגעים לא פנו לבית המשפט. "היינו סבלנים, אבל כשהלקוחות שלנו וקהילת הקוד הפתוח כולה סופגים איום מרומז בתביעה - זה הזמן לפעול", מסביר זוליק.

אמירתו של זוליק מריחה מהתגוננות, שכן רבים תהו למה אף אחת ממשווקות לינוקס לא נילחמו על הכבוד האבוד של חברי קהילת הקוד הפתוח, והגישה תביעה שתסתום למחלקה המשפטית של SCO את הפה. אבל ב-Red Hat לא הסתפקו רק בתביעה, והקימו קרן לכיסוי הוצאות משפט לכל מי שייתבע על ידי SCO, לה תרמו מיליון דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by